Zavrieť

Porady

Neukoncenie exekucie po zaplateni

Dobry den,

Zhruba pred dvoma rokmi som zaplatil exekutorovy dlh socialnej poistovni. Zaplatil som to bezodkladne po prvej vyzve. Nedavno som dostal dalsiu vyzvu identicku s tou prvou a ked som sa dotazoval na dovod bolo mi povedane ze exekucia sa neda ukoncit bez potvrdenia o prevzati. Navyse som zistil ze som este stale na listine dlznikov a dlzna ciastka je este stale na ucte exekutora. Sucastne zijem vo Velkej Britanii a mozno ze anglicka posta nevracia potvrdenie o doruceni. Napriek tomu sa mi to nezda ako dobry dovod na neukoncenie exekucie. Rad by som vedel ci tento postup je v sulade zo zakonom a co mozem urobit ak nie?

Vopred dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bednarova J je offline (nepripojený) Bednarova J

    Bednarova J
    Exekúcia podľa zákona č. 233/1995 Z.z. je núteným výkonom rozhodnutia. pravdepodobne nejde o výzvu ako píšete, ale o upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré musí byť doručené do vlastných rúk....zákon však pozná samozrejme aj výnimky. V tomto upovedomení je okrem iného uvedená aj suma vymáhanej pohľadávky, jej príslušenstvo - čo patrí oprávnenému a trovy exekúcie ( odmena exekútora, náhrada hotových výdavkov a náhrada za stratu času ). Do 14 dní od doručenia tohoto upovedomenia je možné dať námietky proti exekúcii, v prípade ak povinný uhradí pohľadávku skôr ako uplynie lehota na podanie námietok, má exekútor nárok na náhradu trov konania ako pri upustení od exekúcie. ( namiesto 20 % z vymáhanej pohľadávky iba 10 % ) Po prijatí plnenia zo strany povinného je exekútor povinný bezodkladne tieto prostriedky previesť na účet oprávneného. Exekúcia je ukončená vymožením po úplnom zaplatení celej sumy pohľadávky oprávneného s príslušenstvom a trov exekúcie. Z toho, že ste platil je zrejmé domnievať sa, že vám upovedomenie bolo doručené.Požiadala by som exekútora ( aj emailom ) o zaslanie ( e mailom, z dôvodu dlhodobého pobytu vo UK ) vyúčtovania exekúcie. Ak aj podľa tohoto vyúčtovania ste všetko uhradil, nemá exekútor dôvod viesť proti Vám dlhšie exekúciu a je povinný podľa § 60 písm. b z.č. 233/1995 Z.z.( upustenie od exekúcie ) alebo písm. e) ( vymoženie pohľadávky jej príslušenstva a trov exekúcie ) vrátiť súdu poverenie na vykonanie exekúcie. Ak tak neurobí, môžete podať sťažnosť na činnosť exekútora na Ministerstvo spravodlivosti SR alebo Slovenskú komoru exekútorov, ktorá prešetrí jeho činnosť, či je v súlade so zákonom a dá vám odpoveď.

    Neukoncenie exekucie po zaplateni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.