Zavrieť

Porady

Zmena priezviska zamestnanca

Dobrý deň. Prosím poraďte, aké sú povinnosti zamestnávateľa v súvislosti so zmenou priezviska jej zamestnankyne (vydala sa). Treba to nejako špeciálne ohlásiť na daňový úrad a poisťovne? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gira je offline (nepripojený) Gira

    Gira
    Do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne pošleš iba kópiu sobášneho listu alebo nového občianskeho preukazu, ak už ho má zamestnankyňa vybavaný. So spoločnou zdravotnou poisťovňou mám napríklad také skúsenosti, že na základe takto zaslanej kópie sobášneho listu obratom poslali novú zdravotnú kartičku.

    vgabka je offline (nepripojený) vgabka

    učiteľka a účtovníčka vgabka
    Prosím Vás, neviete ešte poradiť. Ak zamestnávateľ zamestnáva pracovníka na dohodu, tak do výkazu pre soc.poisťovňu mi program dáva len 21 pracovných dní. Je to správne?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a na zdravotku by si to nemala nahlásiť podľa nového zákona sama zamestnankyňa?

    jarkra je offline (nepripojený) jarkra

    jarkra
    Do zdravotnej poisťovne si to nahlasuje zamestnankyňa sama a to na pobočke podľa trvalého pobytu (aj keď sa nezhoduje s pobočkou zamestnávateľa podľa sídla). Tu jej aj hneď dajú novú kartičku poistenca. To platilo aj podľa starého zákona.
    Do sociálnej poisťovne sa robí zmena na registračnom liste a môžeš priložiť fotokópiu potrvdenia z matriky alebo sobášneho listu.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    Gira
    Do zdravotnej poisťovne a sociálnej poisťovne pošleš iba kópiu sobášneho listu alebo nového občianskeho preukazu, ak už ho má zamestnankyňa vybavaný. So spoločnou zdravotnou poisťovňou mám napríklad také skúsenosti, že na základe takto zaslanej kópie sobášneho listu obratom poslali novú zdravotnú kartičku.
    pasy , občianske preukazy, rodné listy - nechcete aj tie vybavovať za zamestnancov? nepreháňate to trochu?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Mám len takú skúsenosť, že takéto záležitosti si vybavujú sami zamestnanci.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    No mne program dáva tiež počet prac. dní, ale pre soc. poisťovňu dávam 0 prac. dní, dohodár predsa má odovzdať výsledok práce dochádzku nerobí.
    JanaGT a jarkra, mali ste asi príspevok pre vgabku príspevok1., alebo to nechápem, k tej dohode sa predsa na zp nenahlasuje?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.