Zavrieť

Porady

Vrátenie preddavku na daň zo závislej činnosti

Chcem sa opýtať, v roku 2006 som mala hrubý príjem u zamestnávateľa
cca 115 000,- Sk. Daň - preddavky som zaplatila 18.500,- Sk.
Odvody a poistenie bolo 15000,-Sk.
Počítam správne ?
115000 -15000 = 100 000- čistý príjem z toho si môžem odpočítať OP

100 000 - 90 816 = 9 184,-Sk-ZISK
Z tohoto zisku ba mala byť daň 19 %. čo je 1750,-Sk

Kto mi vráti rozdiel môjho preddavku- má to urobiť zamestnávateľ alebo si mám podať DP typu A. ?

Rozdiel by mal byť 18.500 - 1750 , teda vratiť by mi mali z DÚ 16.750,-Sk.
Rozmýšľam správne, poraďte ?, v mzde som si neuplatňovala počas roka nezdaniteľnú položku,ani daňový bobus na dieťa, takže mala by som mať na to nárok ????
Naša mzdárka mi vypočítala preplatok dane iba 6.500, a daňový bonus na dieťa mi vyplatili vo februárovej mzde, takže neviem čo ďalej. Nerozumiem ich výpočtom.
Ďakujem poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Na výpočet presnej výšky preplatku dane je potrebné uviesť presný hrubý príjem, poistné a daň. Uvádzaš len v cca. Ale postupuješ správne pri výpočte. Ak podáš daňové priznanie typ A, vráti ti preplatok daňový úrad. Ak požiadaš zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane (mala si to urobiť do 15.2.2007) vráti ti preplatok on, najneskôr do konca mája, to znamená, že v aprílovej výplate. Nerozumiem ako ti doplatili daňový bonus, ten si môžeš dodatočne požiadať len pri žiadosti o vykonanie RZD.

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    Ja mam podoabny problem, zamestnanec si podáva DP typu B lebo mal aj ostatné príjmy, daňová povinnosť mu nevznikla žiadna ale 1 raz v roku sme za ňu odviedli preddavok na daň asi 200,- Sk a vbychádza to, že to majú vrátiť, ale chcem sa opýtať či to máme pýtať na účet zamestnávateľa alebo na účet toho konkrétneho zamestnanca. Ako by sa to potom zaúčtovalo v JU keby to prišlo na účet zamestnávateľa?

    monyka je offline (nepripojený) monyka

    monyka
    ale to je ako keby k výplate pre zamestnanca, nie? musí sa to nieako potom previesť do miezd? chápete ma?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    monyka Pozri príspevok
    ale to je ako keby k výplate pre zamestnanca, nie? musí sa to nieako potom previesť do miezd? chápete ma?
    Do miezd sa to nepremieta. To nemá nič spoločné so zamestnaním, ak sám podáva DP a vysporiadáva daňovú povinnosť, resp. daňové preplatky.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nechápem. Preddavky ste strhli z jeho mzdy, on si urobil DP, DÚ mu vrátil preplatok z jeho mzdy. Zamestnávateľ s tým, nemá nič. Nevstupuje to do jeho hrubej mzdy, nikam, je to len vrátená daň.

    Vrátenie preddavku na daň zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.