Zavrieť

Porady

Čo môžem robiť, ak zamestnávateľ neuzatvoril ani zmluvu ani nevyplatil mzdu?

Dcéra si po skončení strednej školy našla v lete prácu animátorky v detskom letnom tábore. Odpracovala tam tri turnusy. Pred odchodom som jej prízvukovala, nech si dáva pozor na to, čo podpisuje v zmluve. Vrátila sa bez akejkoľvek zmluvy a bez peňazí. "Zamestnávateľ" takto postupoval pravdepodobne pri viacerých (možno aj všetkých) ľuďoch, ktorí mu tam pracovali. Dcére všetko len sľuboval a hoci som jej povedala, že nech odtiaľ neodíde, kým nebude všetko na poriadku, vypravil ju domov s dvackou v ruke (aby sa vôbec dopravila) s tým, že má teraz nejaké problémy, ktoré ale rieši a všetko dá v priebehu niekoľkých dní do poriadku. Dcére (mladej a hlúpej) je trápne neustále mu vyvolávať. Je to pre ňu trpké poučenie do života, alebo sa s tým dá niečo robiť?
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Nech si preverí v sociálnej poisťovni či ju zamestnávateľ prihlásil. Telefonické informácie neposkytuju, treba ísť osobne
taiko Preco by si s tym mala robit nieco Ty?
avalik este moze byt situacia taka, ze ziadne tabory sa nekonali, a ak ano, tak dcera dostala peniaze na ruku a bud ich uz minula, alebo ma v plane ich pouzit na ucel, ktory ti nechce prezradit ... ale moze to byt tak ako pises ty
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Bez pracovnej zmluvy, resp. dohody o pracovnej činnosti to bola čierna práca. Pokutu by dostal zamestnávateľ i zamestnanec. Po prvom turnuse, keď nedostala pracovnú zmluvu ani mzdu mala odísť..........no ona zostala ešte na ďaľšie 2 turnusy.
    Teraz už jej zostáva naozaj len vyvolávať s tým, že mu povie, že ho pôjde oznámiť na Inšpektorát práce, príslušný k miestu výkonu práce zamestnávateľa s tým, že bude riskovať pokutu aj pre seba, možno sa na to zamestnávateľ chytí....ale veľmi pochybujem.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Dav, Anika61, Ingrid Ondruskova, afrikánka, taiko
    5

    Čo môžem robiť, ak zamestnávateľ neuzatvoril ani zmluvu ani nevyplatil mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.