Zavrieť

Porady

Mozem robit vo vlastnej s.r.o. zadarmo?

Ahojte, viete mi niekto poradit. S kolegynou mame sro-cku, obidve sme spolocnicky. Ja som momentalne na RD, som dochodkovo poistena. Chodievam ju niekedy striedat na prevadzke. Mozem vo svojej firme zakonne robit zadarmo, bez zmluvy, dohody a pod., bez hlasenia v socialnej poistovni? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Obidve mozete robit "zadarmo". Robite za podiel na zisku, nemusite byt zamestnane vo vlastnej firme, z toho dovodu vam nevyplyvaju nijake odvodove povinnosti.

Ak jedine Vase "zamestnanie" je byt spolocnickami v s.r.o. tak odporucam si platit ZP.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Mozes aj nemozes. Ak si konatelka spolocnosti tak mozes. Ak nie si konatelka spolocnosti tak nemozes, nakolko na to neexistuje pravny titul.
0 0
janaR99 janaR99

janaR99 je offline (nepripojený) janaR99

som aj konatelka, ale ci mi niekto nebude vycitat, trebars kontrola, ze som na rodicovskej dovolenke a robim. Myslite, ze aj kolegynu by sme mohli prepustit a platila by len ZP? A co socialka?
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Chcel by som vidiet ako by si vysvetlovat inspektoratu prace ze vo firme ked pridu na kontrolu iba pomahas kamaratke. Pracovna cinnost je pracovna cinnost.
Ako konatelka mozes vykonavat cinnost konatela bez konatelskych odmien.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
no ale pokiaľ si presadí isté zmeny p. Mihál, tak tomu "zadarmo" už onedlho odzvoní...
0 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Nemám rada takého rýpanie, ale musím podotknúť, že potom musí najprv klepnúť po prstoch tomu prekrúžkovanému z posledného miesta. Veď nemal za r. 2009 žiadny príjem. V manželkinej sro robil zadarmo. No a čo ....
Toho sa musíš spýtať. Určite sa nebál že z inšpektorátu práce prídu a načapajú ho v manželkinej redakcii.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

dušinka Pozri príspevok
Nemám rada takého rýpanie, ale musím podotknúť, že potom musí najprv klepnúť po prstoch tomu prekrúžkovanému z posledného miesta. Veď nemal za r. 2009 žiadny príjem. V manželkinej sro robil zadarmo. No a čo ....
Toho sa musíš spýtať. Určite sa nebál že z inšpektorátu práce prídu a načapajú ho v manželkinej redakcii.
ale bol konatelom tej firmy a konateľ je OK
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
janaR99 Pozri príspevok
Ahojte, viete mi niekto poradit. S kolegynou mame sro-cku, obidve sme spolocnicky. Ja som momentalne na RD, som dochodkovo poistena. Chodievam ju niekedy striedat na prevadzke. Mozem vo svojej firme zakonne robit zadarmo, bez zmluvy, dohody a pod., bez hlasenia v socialnej poistovni? Dakujem za odpoved.
Môžeš aj u mňa.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

No vy tomu davate

Zadavatelka sa iba pyta ci spolocnik s.r.o. moze pracovat vo svojej firme bez naroku na odmenu / mzdu. A ja vravim, ze moze. Spolocnik moze byt odmenovany podielom na zisku, nemusi byt zakonite zamestnany ci poberat odmeny za vykon funkcie konatela trebars...
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj tak by mi to bodlo. Keď je to zadara.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ked jej das podiel na zisku
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Keď zadara, tak zadara.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ale ona vo svojej s.r.o. nerobi zadara, aj ked nema mesacnu mzdu ci odmenu... je spolocnicka, firma je jej, jej podiel na zisku... V podstate je tu len otazka ci si vyplacat odmenu pravidelne mesacne alebo suhrnne podielom na zisku
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ale u mňa môže úplne zadara.
A podiel na zisku vo svojej s.r.o. bude mať aj keď tam robiť nebude.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Boze Jano, ty vykoristovatel
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Váš kolega a školiteľ J.M. sa stal ministrom PSVaR,

on už dá do parlamentu návrhy zákonov,ktoré obmedzia ODRBAVANIE štátu

A mate po chlebe !
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

My mame vlastnu pekaren.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Aké cesto sme si vymiesili, taký bude chlebík...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ten "chlebík" rýchlo stvrdne

každý kto sa dostane do politiky sa na bývalých kolegov a kamarátov VYKAŠLE

rýchlo si nájde iných , alebo tí iní si nájdu jeho
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
zk24 Pozri príspevok
No vy tomu davate

Zadavatelka sa iba pyta ci spolocnik s.r.o. moze pracovat vo svojej firme bez naroku na odmenu / mzdu. A ja vravim, ze moze. Spolocnik moze byt odmenovany podielom na zisku, nemusi byt zakonite zamestnany ci poberat odmeny za vykon funkcie konatela trebars...
Som presvedceny o tom ze spolocnik ak nie je konatelom, nemoze pracovat pre s.r.o. bezodplatne. Nakolko obchodny zakonnik je v tomto uplne jasny a to v tom ze oddeluje institut vlastnictva od institutu toho kto spolocnost riadi, pracuje v nej resp. za nu kona. Preto je tu jednoznacne oddeleny institut vlastnika a konatela. A v pripade ak vlastnik nie je konatelom, neexistuje zakonny sposob ako by mohol pre s.r.o. pracovat a to bezodplatne. Bezodplatne moze pre s.r.o. vykonavat cinnost iba konatel. V pripade ak by pre s.r.o. vykonaval cinnost bezodplatne ktokolvek iny, povazovalo by sa to za dar poskytnuty nefinancnym plnenim a teda spolocnost by musela zahrnut do svojich prijmov hodnotu prace v obvyklej vyske, ktoru nekonatel pre s.r.o. ako vlastnik vykonava. Nakolko prijaty dar v s.r.o. je danovym prijmom. Presne takyto isty nazor ma na to aj inspektorat prace. V pripade ak nacapa v priestoroch firmy sice vlastnika, ale tento nie je konatelom a celkom jednoznacne prave neprebieha valna hromada alebo iny vykon prav vlastnika vyplyvajuci z obchodneho zakonnika, povazuju takyto stav za vykon ciernej prace.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať