Zavrieť

Porady

Musím podávať daňové priznanie na SR, ak som zamestnaná na TPP v ČR?

Mám trvalý pobyt na SR, ale v Česku platím dane, zamestnávateľ mi robí daňové priznanie, musím podávať na Slovensku ešte niečo?
ivka70 podla toho, ci si danovy rezident SR alebo nie ... kolko dni v roku sa zdrziavas v SR? napr. dochadzas kazdy den alebo len na dovolenku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak máš trvalý pobyt na SR - tak aj podávaš DP z celosvetových príjmov v SR - ale v podstate je to pre teba len formálna záležitosť - dane tu určite neplatíš, na český príjem použiješ metódu "vyňatia"
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...stZoZahranicia
    https://www.financnasprava.sk/sk/obc...sr-v-zahranici
    Naposledy upravil Katy a R : 01.02.18 at 11:26

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak sa trvalo zdržiavaš v ČR, tvoj trvalý pobyt v SR je nelegálny. Máš povinnosť si ho odhlásiť. Reálne dane zaplatíš len v ČR.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik kde v zadani pise, ze sa trvalo zdrziava v CR?
    profesional Ak pracuje v ČR na TPP, tak sa tam zjavne zdržiava. Do limitu sa započítava každý deň, keď bola v SR akýkoľvek krátky okamih. A práca na TPP sa v ČR na diaľku veľmi vykonávať nedá.
    avalik § 6
    (1) Občan, ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia S CIEĽOM TRVALO žiť v zahraničí, je povinný pred vycestovaním ohlásiť skončenie trvalého pobytu ohlasovni, ktorá vedie údaje o jeho trvalom pobyte; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu, kam hodlá vycestovať, a deň začiatku pobytu v zahraničí, ktorý je zároveň dňom skončenia trvalého pobytu.

    (3) Občan, ktorý má pobyt v zahraničí a ktorý sa rozhodne počas tohto pobytu skončiť trvalý pobyt na území Slovenskej republiky, MôŽE ohlásiť jeho skončenie prostredníctvom zastupiteľského úradu Slovenskej republiky alebo prostredníctvom splnomocneného zástupcu v Slovenskej republike. Zastupiteľský úrad Slovenskej republiky alebo splnomocnený zástupca doručí ohlasovni pobytu, ktorá vedie údaje o trvalom pobyte občana, odhlasovací lístok s osvedčeným podpisom občana, v ktorom sa uvedie štát a miesto súčasného pobytu v zahraničí. Dňom skončenia trvalého pobytu je deň doručenia uvedeného dokladu ohlasovni.

    § 9

    Pobyt občana v zahraničí

    Občan, ktorý má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a ktorý sa pripravuje na vycestovanie do zahraničia na dobu dlhšiu ako 90 dní, MÁ PRÁVO ohlásiť túto skutočnosť ohlasovni v mieste trvalého pobytu alebo prechodného pobytu; v ohlásení uvedie štát a miesto pobytu a predpokladanú dobu pobytu.

    To že niekto pracuje v zahraničí neznamená automaticky, že má cieľ trvalo žiť v zahraničí.
      zbaliť

    Musím podávať daňové priznanie na SR, ak som zamestnaná na TPP v ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.