Zavrieť

Porady

Výpočet PN - program MRP .

Prosím Vás , má niekto z Vás skúsenosti s mzdovým programom od MRP - Mzdy a personalistika pre Windows 9x/NT/2000.

Tento program máme vo firme nový a ešte sme nemali žiadnu PN . Teraz jeden pracovník - VPP dôchodca mal v auguste 3 dni PN - od 26.8. do 31.8. Neviem čo treba nastaviť , alebo treba ručne vypočítať náhradu za PN a dopísat do mzdy ...

Dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    V nastaveniach ti neporadím - mám DOS verziu - ale zaujali ma tie dni. Ako boli vyrátané 3 dni PN - ja to vidím na 6 dní PN.

    BAU je offline (nepripojený) BAU

    BAU
    Vyrátané ešte nebolo nič, to mi len povedala bývalá kolegyňa - že má tri dni PN.
    Totižto ona si u nás robí mzdy pre inú firmu. Chcela som jej pomôcť, lebo aj ja sa to budem musieť naučiť.( Teóriu ona ovláda lepšie , no s programom si nevieme poradiť ani jedna.)
    Možno sa mi ešte niekto ozve zajtra,ja už končím v práci.

    Ale dakujem za ohlas.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    BAU
    Vyrátané ešte nebolo nič, to mi len povedala bývalá kolegyňa - že má tri dni PN.
    Totižto ona si u nás robí mzdy pre inú firmu. Chcela som jej pomôcť, lebo aj ja sa to budem musieť naučiť.( Teóriu ona ovláda lepšie , no s programom si nevieme poradiť ani jedna.)
    Možno sa mi ešte niekto ozve zajtra,ja už končím v práci.

    Ale dakujem za ohlas.
    Ak to robí prvý krát najlepšie je vypočítať si najprv ručne denný vymeriavací základ. Neviem od kedy bol zamestnanec a od kedy má nahratú agendu v novom programe. Vo vystavení mzdy je kolonka nemoc. Program celkom dobre navádza k vyplňovaniu. Keď vyplní dni začiatku a konca PN a dá výpočet mzdy, program sa pýta na začiatok a koniec rozhodného obdobia,dobu neplatenia poistného a prevedie výpočet. Ak nám to nesedí na náš výpočet tak dosadzujeme naše hodnoty.
    Zatiaľ toľko, bo málo informácií, čo nevie
    Naposledy upravil Denda : 13.09.05 at 13:39

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Je to 6 dní. Nemocenské dávky sa vyplácajú na dni kalendárne. Program to parádne vyráta sám, vytlačí Ti výpočet a dosadí vyrátanú sumu do mzdy. Je to perfektné. Sama som sa divila, keď som výpočet robila po 1-krát. Sprav si dochádzku, označ dni pre nemoc a potom sa prepni so miezd. Skús a uvidíš.

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    V programe by mala byť niekde možnosť vypočítať, alebo nastaviť vymeriavací základ pre náhradu mzdy počas PN. Prvých desať kalendárnych dní platí zamestnávateľ zamestnancovi náhradu mzdy z vymeriavacieho základu vo výške prvé tri dni 25 % a ďaľšie 55 %. Ak sa to nedá nastaviť, tak je to potrebné vypočítať ručne a udať pri výpočte mzdy. Ja mám program DOS a ešte som nemal ani jedného nemocného pracovníka, tak to neviem presne popísať.

    BAU je offline (nepripojený) BAU

    BAU
    Denda
    Ak to robí prvý krát najlepšie je vypočítať si najprv ručne denný vymeriavací základ. Neviem od kedy bol zamestnanec a od kedy má nahratú agendu v novom programe. Vo vystavení mzdy je kolonka nemoc. Program celkom dobre navádza k vyplňovaniu. Keď vyplní dni začiatku a konca PN a dá výpočet mzdy, program sa pýta na začiatok a koniec rozhodného obdobia,dobu neplatenia poistného a prevedie výpočet. Ak nám to nesedí na náš výpočet tak dosadzujeme naše hodnoty.
    Zatiaľ toľko, bo málo informácií, čo nevie
    Tu sú ďalšie informácie :
    Zamestnanec je dôchodca na VPP - mesačná mzda 15.000,- Sk .
    Zamestnaný je od 20. 5. 2005.
    VZ : 05/2005 5.455,-- / 12 kal. dní
    06/2005 15.000,-- / 30
    07/2005 15.000,-- / 31
    -------------------------------------------
    35.455,-- / 73 = 485,6849
    prvé 3 dni : 485,6849*0,25*3=364,30
    ďalšie 3 dni : 485,6849*0,55*3=801,40
    --------------------------------------------
    Spolu náhrada za nemoc 1.165,70 Sk

    Výplatu za odprac.19 dní a 1 SVIATOK mi program vypočítal: 13.044,-- úhrn príjmov
    1.227,-- odvody
    2.245,-- daň
    9.572,-- ČM
    --------------------------
    V programe som vyplnila docházku - 6 dní nemoc, ale do mzdy mi stále berie 1 deň sviatok ( a 3 dni nemoc ), asi to treba niekde upravit - zmena sviatok a nemoc cez sobotu a nedeľu ..........
    Potom som sa prepla do miezd ,ale neviem, kde je tá kolonka nemoc, kde mám vyplniť ten začiatok a koniec PN, atď.
    Upgrade sme robili nedávno, ale neviem či to prebehlo dobre.

    Ďakujem všetkým za včerajšie odpovede.
    Emka.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Začiatok a koniec PN nahadzuješ priamo keď vystavuješ mzdu, a to pri kolonke Nemoc stač F4, resp klikni na tú ruku pri kolonke. Vyskočí Ti tabuľka a tam podopisuješ údaje, ak sa Ti PN prenáša do ďalšieho mesiaca, daj ukončenie PN 30, resp.31. Aj keď Ti vypíše len 4 dni - sú to pracovné dni, náhradu Ti bude počítať 6 dní - kalendárne dni.

    BAU je offline (nepripojený) BAU

    BAU
    Skúšala som to, ale nešlo mi to . Ked budem mať viac času, ešte sa na to pozriem.Keby to fungovalo ako píšeš tak je to perfektné.
    Teraz si to bude musieť doplniť ručne.( tá bývalá kolegyňa ) Dnes som zistila, že ten program nie je až taký nový ( r. 2002 ), tento rok kupovali naň len upgrade. Ja som nastúpila v máji po RD a povedali mi ,že už majú konečne nový program...Možno zavolám do MRP, či tie funkcie má aj tento konkrétny program.
    Tak zatiaľ žiadne PN a OČR .
    Ďakujem za rady.

    Emka.

    zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

    zuzanar
    Ak majú na program upgrade tak je vlastne nový. Veď program sa nekupuje každý rok. On sa tými upgrade len vylepšuje. Aspoň ja mám taký názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.