Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2018 a nižší príjem

1. môžem vykonať ročné zúčtovanie dane našej zamestnankyni na MD,RD ak v priebehu roku u nás robila aj na dohodu (príjem 500 €, preplatok okolo 7 €
2. žena celý rok na RD - u nás pracovala len na dohodu (3 x), podpísala aj vyhlásenie k dani - príjem 1700 €, preplatok by bol okolo 100 € - môžem jej vykonať ročné zúčtovanie dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak riadne požiadali v termíne o RZD - tak MUSÍŠ spraviť☺ ... kuk sankcie
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZSŠS Ďakujem za odpoveď, len mám pri tom ešte takúto dilemu:
    Na školení nám povedali , že by si mali podať radšej DP, že pri RZD im ten preplatok nevyjde (ale keď som to dala prepočítať, tak mi ten preplatok riadne vyšiel)? Len neviem, ako sa na to pozerá finančná správa, keď pri nižšom príjme príjme nie je povinnosť podať DP alebo požiadať o RZD?! či ja môžem ten preplatok vysporiadať za nich? - nerozumiem, prečo na školení povedali podať radšej to DP?
    veronikasad Dobre si počúvala na školení ? Nehovorili náhodou o daňovom priznaní starobných dôchodcov, ktorým pri RZD žiadnu daň nevrátia ?
    ivka70 Asi mali na mysli pre starobnych dochodcov, ktori mali prijem nizsi ako 1915 eur, tam to pri RZD nevyjde vratit dan, ale v DP ano.
    Inak rozdiel v RZD a DP pre zamestnancov nie je, pri hocijakom prijme.
    ZSŠS Veď to, že povedali aj ženy na MD s príjmom nižším ako 1915,01 € ? školiteľ Ing. Kukučka
      zbaliť

    Ročné zúčtovanie dane za rok 2018 a nižší príjem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.