Zavrieť

Porady

Čo bolo skôr - vajíčko alebo sliepka?

Ahojte. Prosím o pomoc v jednej záležitosti. Známy zo zahraničia si chce spraviť sro s viazanými a remeselnými živnosťami, no ak dobre viem, musí si k tomu vybaviť prechodný pobyt na Slovensku.
Na Živnostenskom mi povedali, že bez prechodného nemôžu vydať oprávnenie a na cudzineckom zas, že bez oprávnenia mi nemôžu vydať prechodný. Viete mi tak pomôcť - čo spraviť? Je to ako s vajíčkom a sliepkou - Ktoré bolo skôr?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Niekde predsa musí mať sídlo firmy? A to bude mať na adrese prechodného pobytu. Tú získa tak že s niekým uzavre nájomnú zmluvu, že tam bude bývať. S nájomnou zmluvou mu už podla mňa zapíšu všetko.

    profi-t je offline (nepripojený) profi-t

    profi-t
    Máš pravdu, no ten, od koho bude mať v podnájem byt, odmieta dať súhlas k zápisu sídla - na svoj byt. Takže sídlo bude mať v jednej spoločnosti, ktorá sa zaoberá prenájmom sídiel.
    Takže čo v takom prípade? Ako si vybaviť prechodný pobyt?

    Čo bolo skôr - vajíčko alebo sliepka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.