Zavrieť

Porady

Neplatenie zdravotneho poistenia

Dobry den,
uz niekolko rokov externe studujem, pocas tejto doby som si neplatil zdravotne poistenie napriek tomu, ze som mal. Majetok ziaden nemam, byvam u rodicov, prijmy som mal v podstate iba z obcasnych brigad, cize skor zanedbatelne.
Pred niekolkymi dnami mi prisla vyzva z mojej zdravotnej poistovne, ze im mam do 15 dni oznamit, kto bol v mojom pripade platitelom poistneho od decembra 2008. Predpokladam, ze skor alebo neskor tiez zistia, ze som si poistenie neplatil niekolko rokov.
Prosim o radu, ako sa zachovat v tejto situacii a ake sankcie pripadne ocakavat. V principe sa vobec nebranim doplatit moj dlh, avsak v sucasnosti nemam zamestnanie ani ine prijmy.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Prosim o radu, ako sa zachovat v tejto situacii a ake sankcie pripadne ocakavat.
    dohodnúť si splátkový kalendár - inak situácia môže dospieť až do exekučného konania,

    od ukončenia strednej školy si bol kde ? / napíš termíny zistíme, či si bol povinný platiť si odvody sám

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ak si dohodneš teraz v tejto lehote splátkový kalendár, tak nebudeš musieť platiť ani penále ani iné poplatky...-tie nastupujú až ked si zdravotná pois. uplatní svoj nárok na údzz a potom sú ešte vačšie penále a poplatky , keď to dajú exekútorovi...
    Teraz si možeš dohodnúť splátkový kalendár najviac na dobu 9 mesiacov...( t.zn. do 9 mesiacov musíš svoj dlh splatiť...)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mcal Pozri príspevok
    Dobry den,
    uz niekolko rokov externe studujem, pocas tejto doby som si neplatil zdravotne poistenie napriek tomu, ze som mal. Majetok ziaden nemam, byvam u rodicov, prijmy som mal v podstate iba z obcasnych brigad, cize skor zanedbatelne.
    Pred niekolkymi dnami mi prisla vyzva z mojej zdravotnej poistovne, ze im mam do 15 dni oznamit, kto bol v mojom pripade platitelom poistneho od decembra 2008. Predpokladam, ze skor alebo neskor tiez zistia, ze som si poistenie neplatil niekolko rokov.
    Prosim o radu, ako sa zachovat v tejto situacii a ake sankcie pripadne ocakavat. V principe sa vobec nebranim doplatit moj dlh, avsak v sucasnosti nemam zamestnanie ani ine prijmy.
    Dakujem.
    Prečo sa pýtajú od decembra 2008 ? Odniesol si potvrdenie o návšteve školy ? Aj za študentov externého štúdia je platitelom zdr. poistenia štát . Doplň ešte prosím svoj vek.

    mcal je offline (nepripojený) mcal

    mcal
    Bol som externy student, ako som pisal. Bolo to niekolko rokov. A k tej exekucii - chapem, ze poistovna si chce vymoct svoju pohladavku, ale neviem ako sa postupuje v pripade ludi, ktori nemali ziaden, alebo iba zanedbatelny prijem a byvaju u rodicov...co by mi mohli ekzekvovali? Neviem si to dost dobre predstavit.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mcal Pozri príspevok
    Bol som externy student, ako som pisal. Bolo to niekolko rokov. A k tej exekucii - chapem, ze poistovna si chce vymoct svoju pohladavku, ale neviem ako sa postupuje v pripade ludi, ktori nemali ziaden, alebo iba zanedbatelny prijem a byvaju u rodicov...co by mi mohli ekzekvovali? Neviem si to dost dobre predstavit.
    Ak je to tak ako píšeš, to ešte nie je exekúcia. Jednoducho im chýba obdobie poistenia a žiadajú ho doplniť.
    Kolko máš rokov ? Bol si alebo ešte si externý študent ? Zober potvrdenie o návšteve školy a choď do zdr. poisťovne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak je to tak ako píšeš, to ešte nie je exekúcia. Jednoducho im chýba obdobie poistenia a žiadajú ho doplniť.
    Kolko máš rokov ? Bol si alebo ešte si externý študent ? Zober potvrdenie o návšteve školy a choď do zdr. poisťovne.
    Prečítaj si tento príspevok p. Mihála :

    http://www.porada.sk/813562-post6.html

    Neplatenie zdravotneho poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.