Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie SZČO a invalidného dôchodcu!

Prosím o vyjadrenie sa k mojej otázke.Manžel je SZČO od r.1992 /masér/s mierou poklesu pracovať 90%,invalid.Je povinný platiť zdravotné poistenie od 1.1.2011 ak jeho čiastkový základ dane je cca.800 Eúr??Doteraz nebol povinný platiť nič.A ako je to s ročným zúčtovaním ZP?Za odborné odpovede vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smutok Pozri príspevok
    Prosím o vyjadrenie sa k mojej otázke.Manžel je SZČO od r.1992 /masér/s mierou poklesu pracovať 90%,invalid.Je povinný platiť zdravotné poistenie od 1.1.2011 ak jeho čiastkový základ dane je cca.800 Eúr??Doteraz nebol povinný platiť nič.A ako je to s ročným zúčtovaním ZP?Za odborné odpovede vopred ďakujem.
    Odkedy podniká ? Podával za rok 2009 RZZP ?

    smutok je offline (nepripojený) smutok

    Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac smutok
    Podniká od roku 1992.Za rok 2009 podal ročné zúčtovanie aj keď nič nemusel platiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smutok Pozri príspevok
    Podniká od roku 1992.Za rok 2009 podal ročné zúčtovanie aj keď nič nemusel platiť.
    RZZP podáva každý živnostník. Aká suma preddavku mu vyšla za rok 2009 ?
    Ak splní podmienku príjmu, zaplatené preddavky mu prísl. ZP vráti (po zlúčení ZP trvajú na platení preddavkov).

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Vyzerá, že za rok 2009 mal nízky príjem a preto neplatil preddavky v r. 2010 - nevznikla povinnosť.
    Ak tých 800 € myslíš základ dane za rok 2010 z jeho podnikania, tak ani v r. 2011 nebude platiť zdravotné poistenie. Stále zostáva poistencom štátu.

    smutok je offline (nepripojený) smutok

    Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.V roku 2007 som stratila syna/22r./,mám dcéru 21 r.na VŠ.Mám dobrého manžela.Svoju rodinu milujem a som schopná pre nich aj...! ...viac smutok
    Andyke,ďakujem. Áno,myslela som to tak s tými 800Eurami.U manžela je vždy trochu problém, tie poisťovne a pod.,keďže takých ,ako on,SZČO,invalid na 90%,je málo.Ani panie v poisťovniach a na úradoch nie vždy dobre poradia.Ešte raz Ďakujem.

    Zdravotné poistenie SZČO a invalidného dôchodcu!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.