Zavrieť

Porady

Problém s autom - škoda Felicia

Dobry den všetkým,
nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

Dakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

    IT-cko
    Kleine Pozri príspevok
    To poznam. Mali sme vo firme tiez feliciu plyn+benzin, ktora robila presne to iste. Niekedy stacilo pohybat poistkami, niekedy bolo treba poistku (na plyn) vytiahnut. A niekedy pomohlo len roztlacit. Nakoniec bola aj v servise, chvilu to fungovalo a pocase zasa to iste, nakoniec sme ju predali. Este poznamka: uvedeny problem nastaval len ked bol motor zohriaty, ked bol motor studeny startovala v pohode...
    Dakujem za tip. Skusime jednu alternatívu. A síce vymeniť spínačku. Nakoľko som dostala zo Škoda fora tip, že spínačka stratila kontakt na svorku 15 a preto sa to deje. Uvidime.

    IT-cko je offline (nepripojený) IT-cko

    IT-cko
    Auto štartuje na benzín, potom sa prepína na plyn.

    tom_NR je offline (nepripojený) tom_NR

    tom_NR
    Ak nejdú kontrolky, bude tam pošahaná elektrika; možno len poistka prepálená, zlé ukostrenie,...
    Dobrá rada? Servis.

    Kleine je offline (nepripojený) Kleine

    Kleine
    To poznam. Mali sme vo firme tiez feliciu plyn+benzin, ktora robila presne to iste. Niekedy stacilo pohybat poistkami, niekedy bolo treba poistku (na plyn) vytiahnut. A niekedy pomohlo len roztlacit. Nakoniec bola aj v servise, chvilu to fungovalo a pocase zasa to iste, nakoniec sme ju predali. Este poznamka: uvedeny problem nastaval len ked bol motor zohriaty, ked bol motor studeny startovala v pohode...

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Tiež som musela vymeniť spínaciu skrinku, mám Feldu r.v.1994, kupovala som ju ojazdenú pred 10 rokmi a skrinku mi menili už 2x.
    Tak isto poistky si už sama mením, keď náhodou niečo. Najskôr vyskúšam a až potom ju trepem k opravárovi. Niekedy sú to banálne chybičky, preto auto nenosím do servisov, ale opravuje mi ho známy za tretinovú cenu...
    V poslednej dobe sme tam skoro každý druhý týždeň, Felda je už dospelá, má 18 rokov, tak postupne odchádza každá sučiastka...

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Pred spolujazdcom je odkladacia skrinka, pod skrinkou je podlhovastá zásuvka OBD II,

    tam sa pichne taký konektor, na konci ktorého je taká malá modrá krabička a na nej je napísané "Car Trouble Code Reader"

    Malo by vypísať kod chyby, potom na základe toho o akú chybu ide ju treba odstrániť.

    Ja tipujem, že odišlo niečo na VN časti zapaľovania preto štartuje naprázdno ,lebo nemá iskru.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    IT-cko Pozri príspevok
    Dobry den všetkým,
    nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

    Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

    Dakujem za každú radu.
    Je problem v elektroinstalacii, vypada to aj na spinaciu skrinku, ale aj na rele R7, ktore je zapojene ako odlahcovacie pre X kontakt J59. Nenastartuje, pretoze zapalovanie nie je napajane, ani vstrekovacia jednotka nie je napajana, nie su pod el. napatim.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    V takýchto prípadoch sa VŽDY treba pokúsiť naštartovať len na plyn,
    pridržať tlačítko prepínania benzín-plyn ,

    nie je to štandardný postup, ale je to riešenie,

    nakoľko plynový pohon je riešený tak,že má svoju vlastnu riadiacu jednotku,ktorá udrží motor v chode aj v núdzovom režime,

    ked pohon na benzín z nejakeho dovodu nefunguje.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    IT-cko Pozri príspevok
    Dobry den všetkým,
    nenašla som tu žiadnu skupinu kam by sa môj problém mohol hodiť...a ja si už neviem rady :-(.

    Nevie niekto poradit s autom? Ide oto, že škoda Felicia šlapala ako švajčiarske hodinky, motor po GO, je na plyn a benzín, všetko bolo ako má. Je to 1,3 MPi. Na jednej križovatke mi auto zdochlo, vyplo motor, v prvej polohe sa nerozsvietia ani kontrolky. Radio ale hraje a aj svetlá svietia. Štartér točí normálne, ale nenaštartuje. V nádrži je nové palivové čerpadlo. Alternátor sme vymenili, nebola chyba vňom....nemal niekto podobný problém? Už sme s manželom zúfalí.....Prosím o radu, poprípade aj na mail lucia.vajcikova@gmail.com

    Dakujem za každú radu.
    ...pri štartovaní ide motor na plyn alebo na benzín ?

    Dosť často je problém v tom , že sa práve štartuje na ten plyn ...
    Skúsil by som variantu benzínovú a po krátkom zahriatí motora na ten plyn potom dať ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.