Zavrieť

Porady

výpočet preddavkov na daň z MV

Dobrý deň

chcem Vás požiadať prebrala som účtovníctvo a teraz neviem ako
pretože ako počítam tak mi to od minulej účtovníctky nevychádza

takže za rok 2008 celková dan je 822485skk

zaplatené predavky 392880skk
doplatok je 429605 Skk a
a predpokladaná suma za rok 2009 30870EUR

ako tie preddavky má zaplatiť ta mu to lebo dala až teraz ta účtovnícka a je v tom neporiadok
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    582/2004 Z.z.
    § 91
    Preddavky na daň a platenie dane


    2) Daňovník, ktorého predpokladaná daň u jedného správcu dane presiahne 250 000 Sk, je povinný platiť mesačné preddavky na daň na bežné zdaňovacie obdobie, a to vo výške jednej dvanástiny predpokladanej dane. Mesačné preddavky na daň sú splatné do konca príslušného kalendárneho mesiaca.


    Čo najskôr zaplatit doteraz nezaplatene mesiace

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    chcem sa opýtať do 660 eur sa neplatia preddavky, vyšlo mi 642,- , lenže dodávka bola kúpená v priebehu roka, takže predpokladanú daň vyrátam ako keby všetky autá boli celý rok, tak mi potom asi prevýši, treba platiť preddavky?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    chcem sa opýtať do 660 eur sa neplatia preddavky, vyšlo mi 642,- , lenže dodávka bola kúpená v priebehu roka, takže predpokladanú daň vyrátam ako keby všetky autá boli celý rok, tak mi potom asi prevýši, treba platiť preddavky?
    Je povinnosť platiť preddavky.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    ale nevidím nikde, že by sa vyčíslovali v DP. treba len vyrátať sumu /4 a odvádzať v termínoch ako daň z príjmu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sybila3 Pozri príspevok
    ale nevidím nikde, že by sa vyčíslovali v DP. treba len vyrátať sumu /4 a odvádzať v termínoch ako daň z príjmu?
    Výška preddavkov sa neuvádza do DP.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Do predpokladanej dane som nezahrnula vozidlo zamestnanca podľa ods.2.a.. Je to správne ?

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    Aj si odpoviem.
    podľa §91 ods. 4 je predpokladaná daň súčet ročnej sadzby dane za každé vozidlo, ktoré je predmetom k 1.1.. A predmetom dane je podľa §84 ods.1 vozidlo, ktoré sa používa v SR na podnikanie alebo na činnost, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane z príjmov.
    Zamestnanec ho používa na činnosť z titulu zamestnneckého pomeru .
    Cestovné nie je predmetom dane z príjmu.
    Takže nezahŕňam do predpokladanej dane.

    výpočet preddavkov na daň z MV

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.