Zavrieť

Porady

MRP a súvaha

prosím Vás nie je tu nikto z okr. Martin, ktorý používa MRP? mam problím zo súvahou, vyhadzuje mi tam nezmysly. kontaktovala som uz aj priamo MRP ale nevedia mi tam nejak pomoct už som pdľa nich všetko skontrolovala...ak by bol niekto ochotny prosim ozvite sa dakujem
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ivka22 Pozri príspevok
prosím Vás nie je tu nikto z okr. Martin, ktorý používa MRP? mam problím zo súvahou, vyhadzuje mi tam nezmysly. kontaktovala som uz aj priamo MRP ale nevedia mi tam nejak pomoct už som pdľa nich všetko skontrolovala...ak by bol niekto ochotny prosim ozvite sa dakujem
Nie som síce z okr. Martin, ale skontroluj si hlavnú knihu. Každý účet, či máš dobre zaúčtovaný. Aj účtovnú osnovu. Je toho viac.
Ja by som si skúsila v najhoršom prípade ručne vytvoriť podľa hlavnej knihy súvahu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

praveze problem je ze mi vsetko sedi....skusim to rucne... ale myslim ze problem je aj v tom ze hodnoty v suhave ktore su v predchadzajucom obdobi vobec nesedia
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ALDA Pozri príspevok
Nie som síce z okr. Martin, ale skontroluj si hlavnú knihu. Každý účet, či máš dobre zaúčtovaný. Aj účtovnú osnovu. Je toho viac.
Ja by som si skúsila v najhoršom prípade ručne vytvoriť podľa hlavnej knihy súvahu.
Súhlasím s Aldou. Tiež nie som z MT, ale poradím Ti skontrolovať aj smerovanie účtov do súvahy a výsledovky. Ak je bežné obdobie dobre nasmerované, a bežný rok dobre vypočítaný, zober súvahu z predošlého obdobia pred seba a oprav čísla v tej, čo ponúkol počítač.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

nechapem ako opravit cisla v súvahe z minuleho roka ?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ivka22 Pozri príspevok
nechapem ako opravit cisla v súvahe z minuleho roka ?
Keď vytváraš súvahu, tak Ťa program pustí opraviť čísla.
MRP - účtovný denník-výstupy-súvaha-ukážka (načíta čísla-tieto skontroluješ a podľa minulého roka prepíšeš-vtedy aktuálne obdobie, teraz minulé obdobie)
Naposledy upravil Dav : 18.02.09 at 19:42
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

lenze ak to prepisem a dam ok suvaha ktoru chcem tlacit ta mi to uz ukaze zas s tymi starymi hodnotami
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ivka22 Pozri príspevok
lenze ak to prepisem a dam ok suvaha ktoru chcem tlacit ta mi to uz ukaze zas s tymi starymi hodnotami
Skúšala som to teraz u seba - keď som dala vytvoriť súvahu, zaškrtla som možnosť NOVÁ, a prepísala som ručne hodnoty - pekne mi to urobilo a s prepísanými hodnotami.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ja to v tej novej prepisem ale ked dam ok vsetko je po starom ja uz neviem co s tym moze byt
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

aku mas verziu?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ivka22 Pozri príspevok
aku mas verziu?
Tá, na ktorej som to teraz skúšala, je 5.50 (510), ale presne takýto problém som riešila už v minulosti, asi pred 2 rokmi, a fungovalo to. V práci mám najaktuálnejšiu verziu, ráno to skúsim s tou verziou, a napíšem skúsenosti - ak nezareaguje dovtedy nikto.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

ivka22 Pozri príspevok
ja to v tej novej prepisem ale ked dam ok vsetko je po starom ja uz neviem co s tym moze byt
Ešte jeden pokus môžeš urobiť - skúsiť na hornej lište Údržba dát - Opraviť indexy. Potom zatvor MRP a znovu otvor. Dakedy to pomôže. Alebo aspoň zlepší pocit, že si urobila všetko, čo si mohla.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

A ešte jedna poznámka - skús, ako dávaš Výstupy- Súvaha-nastaviť v tej tabuľke obdobie, aby si mala správny rok. Potom Nová súvaha.
Ten rok, za ktorý máš zlé údaje, si spracúvala v tom istom MRP, alebo len zadávala ako počiatočné stavy?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď v súvahe pri ukážke opravíš všetky riadky, alebo aspoň tie, ktoré sa nesčitujú, už by Ti to malo opraviť pôvodné údaje.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

no vyskusam a uvidim...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Skús: Výstupy - Súvaha - Editovať - časť 1 - Zostava - O.K. - Inšt.štruktúra - Aktuálna .
Potom by to už malo byť dobre. A nakoniec "Kontrola".
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ja neviem stale to nerobi to co chcem... uz fakt neviem ako tam dostat tie spravne udaje tak aby tam zostali
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Pozri si počiatočné stavy, či sú dobre nahodené.
0 0
mesiacik mesiacik

mesiacik je offline (nepripojený) mesiacik

Skontroluj si účtovnú osnovu, účty pasívne a aktívne.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

vsetko ok
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

pociatocne stavy su dobre nahodene
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať