Zavrieť

Porady

Kosačka z FOaÚ ?

Ahoj poradaci

chcel by som sa opýtať, môže sa FoaÚ kúpiť kosačka na trávu. Vlastníci bytov si ju na schôdzi odsúhlasili bez toho že by si pozreli o čom hovorí ZoS. /182/ Nekosia sa ňou spoločne priestory len dvor ktorý nepatri spoločenstvu. Aký postih by za to mohlo mat naše spoločenstvo od kontrolných úradov.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Aké kontrolné orgány myslíš? Radu SVB?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Daniela1010 Daniela1010

Daniela1010 je offline (nepripojený) Daniela1010

V našom spoločenstve máme zakúpenú kosačku aj vyžínač, kúpu ktorých sme financovali s Fondu opráv. Benzín do týchto kosačiek takisto uhrádzame s Fondu opráv. Veď z čoho by sa to dalo ináč kúpiť? Museli by sme sa na to iba poskladať.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A do FPOaU sa tiež skladajú vlastníci. Nedá ani štát ani nikto iný... len a len vlastníci.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

SOJ a aj Rada
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Sl.obch.inspekcia
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Ma to nieco s opravou a udrzbou?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

SOI sa nezaujíma o čerpanie FPOaU... kontrolovať to má hlavne rada SVB. Predpokladám, že na zhromaždení vlastníkov členovia rady boli a teda vedia o tom čo sa odhlasovalo uznesením. Takže ak sa niekto neobrátil na súd s námietkou voči uzneseniu nie je čo riešiť.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Dakujem
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Nazvi to ako chceš, pokiaľ sa na tom vlastníci dohodli, a nikto nič proti tomu nemá tak nemá byť aký problém. Prepáč, ale zdá sa mi, že chceš za každú cenu nájsť nejakú nezákonnosť, čo vlastne hľadáš a čo tým sleduješ. Si jedným z vlastníkov, ktorým sa to nepáči? Môžeš vzniesť námietku na schôdzi v tom zmysle, že čerpať FOÚ by sa mohol aj na dôležitejšie a potrebnejšie veci. Ale ako Ti už niekoľkokrát bolo povedané, je to najmä o dohode vlastníkov.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

uzlik6 Pozri príspevok
Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU
Myslím, že FOaU je v pohode, réžia je tvorená skôr na potreby zabezpečenia správy...

si ma pobavil s tou SOJ, ale vymazala som, tak možeš to opraviť
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

uzlik6 Pozri príspevok
Z coho to hradite?My mame vytvoreny fond rezie.Je to podla teba spravne?Ma to ist z FOaU
Máte vo fonde réžie určené načo je určený? Máte tam dostatok finančných prostriedkov? Máte v znluve SVB určené čo sa má čerpať z fondu réžie?
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Je určeny na vyplacanie predsedu,členov rady,na zakupenie napr.kancelarskych potrieb.Inač to nie je určene na co sa ma cerpat v zmluve to proste nie je..
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ale to by malo byť určené. A poplatok na správu máte? Z toho čosi uviedol by to mal byť poplatok na správu.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

uzlik6 Pozri príspevok
Ma to nieco s opravou a udrzbou?
Má to niečo spoločné s prevádzkou. Prevádzkové náklady sú práve také, ktoré považujú vlastníci za potrebné. Ide o fond prevádzky, údržby a opráv. Aj keby neišlo o priľahlý pozemok, nechú tam asi mať nekosenú lúku. Je to vaše životné prostredie.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Prepac malo to byt SOI
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

uzlik6 Pozri príspevok
Prepac malo to byt SOI
, však nemám čo prepačovať , len si ma pobavil tým ...jednak ako si to napísal a jednak ako si to myslel. Nič to nemení na tom, že odpoveď sme ti dali. takže na tvoju otázku, čo si zadal ti len odpovedáme : áno, kosačka z FOaÚ. To ostatné si musíte ustriehnuť sami na aký účel bude tá kosačka slúžiť.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

182/1993 Z.z.

ZÁKON
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
(3) Z fondu prevádzky, údržby a opráv sa financujú výdavky spojené s nákladmi na prevádzku, údržbu a opravy
spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku.

Koľko metrov???

Nezákonnosť... ? .... Môžeš kosiť koľko chceš... Dohoda...?
Prepáč nechránim len seba ...ale aj Teba ... Fond opráv ma byt na údržbu a opravy nie ???
Čítal si 182 ?
Maš to prepačené...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No uzlík, ty si už totálne zauzlený.
0 0
uzlik6 uzlik6

uzlik6 je offline (nepripojený) uzlik6

Sprava je v reźijných nakladoch spoločenstva...
moźe byť ... ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať