Zavrieť

Porady

Účtovanie cestovného 2 ľuďmi na 1 auto

Zdravím Vás,

mám zaujímavý problém :

Som SZČO. Na dochádzanie za klientami mimo miesta podnikania používam vlastné auto, nezaradené do podnikania. Zamestnávam manželku, ktorá min. 2x týždenne chodí do jednej firmy(zo susedného mesta) spracovávať doklady a viesť administratívnu agendu.
Ak mám prácu mimo domu aj ja, tak ju odveziem a potom poobede ju znova zoberiem domov. Ak nemám prácu mimo domu, chodí autom sama.

Obidvaja máme nárok na úhradu cestovných nákladov a aj diét (podľa času stráveného mimo domu=pracoviska)

Myslíte si, že mi daniari nevytknú, že robíme "cesťáky" na jedno auto dvaja ?
A ako mám zúčtovať, že manželka je 8 hodín v inej firme (t.j. má nárok na stravné), ale odviezol som ju tam ja, takže si nebude účtovať náklady na cestovné ?? - tie si naúčtujem ja ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    No mňa by si ukecal. Mám opačné skúsenosti - veľa áut a málo ľudí. Myslím si, že ak to budete mať vydokladované, "vyčačkané" tak by ste to mohli obhájiť. Som sama zvedavá na ďalšie názory.

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Zdravím Vás, CP môžete vypisovať obaja, len si nenapíšte jazdy na ten istý čas, manželka ako zamestnanec a Vy ako živnostník len od 1.11.2004. V prípade, že ju tam veziete a ona si chce uplatniť stravné, tak Vy vypíšete CP na jazdu a ona len na stravné. Ako dopr. prostriedok uvedie auto a žiadnu spotrebu a paušál, len stravné. Tieto CP sa musia zhodovať v čase.

    Účtovanie cestovného 2 ľuďmi na 1 auto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.