Zavrieť

Porady

DPH - odcudzený tovar

Dobrý deň...
Vie mi niekto poradiť... jedná sa o problematiku DPH a odcudzený tovar... zo spoločnosti nám odcudzili tovar v celkovej hodnote 1015€ ... bolo to zaučtované na nasledujúcich účtoch 549 MD/ 343DAL... vo výkaze DPH mi to náš program automaticky zaradil do riadku 19 (19%) odpočítanie dane celkom ale v daňovom priznaní som to už nemala uvedené, práveže bol odpočet znížený o sumu 2030€ čo je dvojnásobok sumy odcudzenia... vie mi to niekto stručne vysvetliť prečo je to takto zaradené??? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Siaad Pozri príspevok
    Dobrý deň...
    Vie mi niekto poradiť... jedná sa o problematiku DPH a odcudzený tovar... zo spoločnosti nám odcudzili tovar v celkovej hodnote 1015€ ... bolo to zaučtované na nasledujúcich účtoch 549 MD/ 343DAL... vo výkaze DPH mi to náš program automaticky zaradil do riadku 19 (19%) odpočítanie dane celkom ale v daňovom priznaní som to už nemala uvedené, práveže bol odpočet znížený o sumu 2030€ čo je dvojnásobok sumy odcudzenia... vie mi to niekto stručne vysvetliť prečo je to takto zaradené??? Ďakujem
    Pri odcudzenom tovare treba daň vrátiť štátu , t.j. nemôže ísť o odpočítanie dane.
    Suma 1015 € je daň alebo ZD ?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Skús zadať otázku v sekcii Softwery - poradí Ti niekto kto používa rovnaký program .

    Siaad je offline (nepripojený) Siaad

    Siaad
    Problém bol v tom že nám program hodí do odpočítania a potom sa to v daňovom priznaní zníži odpočet dvakrát. Raz ked sa ten odpočet dostane na nulu a potom druhýkrát ako daň vrátená štátu. Teraz je mi to už jasné. Ďakujem

    DPH - odcudzený tovar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.