Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie a materska

Prosím o radu, zamestnankyna nastúpila po materskej 1.6., a chce poziadat o RZ, odpocitam jej celych 97936Sk, alebo len pomernu cast a vystavim je potvrdenie o prijme, ktory da manzelovi a ten si vo svojom RZ uplatni rozdiel?
Usporiadat
Veronika R Veronika R

Veronika R je offline (nepripojený) Veronika R

Pracovníčka môže požiadať o ročné zúčtovanie aj keď bola na materskej. Nemusí si ju uplatniť manžel. Odpočítateľná položka sa použije celá, nie je dôvod na krátenie. Len pre info za minulý rok je odpočitateľná položka vo výške 87 936,-- SK (bol to asi len preklep z tvojej strany).
PS Aj keby si ju chcel uplatniť manžel neviem, či by sa mu to oplatilo, lebo do príjmu sa musí zarátať aj výška materskej.
0 0
m_miriam3 m_miriam3

m_miriam3 je offline (nepripojený) m_miriam3

Ak je pracovníčka na materskej má pri ročnom zúčtovaní nárok na dodatočne uplatnenie daňového bonusu?
Ďakujem za odpoveď.
0 0
stefan szippl stefan szippl

stefan szippl je offline (nepripojený) stefan szippl

Ja vas chcem tiez poprosit o radu: zamestnanec chce uplatnit odpocet na manzelku. Ta dostavala rodicovsky prispevok resp. este ho pobera. 10.10. nastupila do zamestnania jej prijem bol 22.667,- Sk ako vypocitam hodnotu ktoru si moze jej manzel uplatnit
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

Na manželku si môže odpočítať 65 269,- Sk

87 936-22667= 65269
0 0
m_miriam3 m_miriam3

m_miriam3 je offline (nepripojený) m_miriam3

Od 87936 Sk odpočítaš jej príjem ktorý má od 10.10.2005. Rodičovský príspevok nie je zd.príjem. Manžel si môže odpočitať sumu 87936-22667=65.269,-Sk
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
m_miriam3
Ak je pracovníčka na materskej má pri ročnom zúčtovaní nárok na dodatočne uplatnenie daňového bonusu?
Ďakujem za odpoveď.

pri materskej nemôže si uplatniť, lebo nemala zdaniteľný príjem aspoň 39 tisíc aj niečo-/teraz mám okno/ . Keď je vydatá, bonus nech si uplatní manžel- ovšem keď mal vyšší príjem, než je 1/2 min. mzdy ročnej.:p

už som si spomenula je to 39.600,-
Naposledy upravil Barbara : 07.02.06 at 07:11
0 0
stefan szippl stefan szippl

stefan szippl je offline (nepripojený) stefan szippl

Velmi pekne dakujem
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Pracovníčka nastúpila na MD v januári 2005, požiadala ma o vykonanie ročného zúčtovania, mám otázku zaratáva sa do jej príjmu materský príspevok, kt. bol vyplácaný sociálnou poisťovňou?
Ďakujem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Veronika R
Pracovníčka môže požiadať o ročné zúčtovanie aj keď bola na materskej. Nemusí si ju uplatniť manžel. Odpočítateľná položka sa použije celá, nie je dôvod na krátenie. Len pre info za minulý rok je odpočitateľná položka vo výške 87 936,-- SK (bol to asi len preklep z tvojej strany).
PS Aj keby si ju chcel uplatniť manžel neviem, či by sa mu to oplatilo, lebo do príjmu sa musí zarátať aj výška materskej.
Nebolo ale v tomto pripade myslene, ze nastupila po dalsej materskej a dostavala rodicovsky prispevok, ten by sa do prijmu nemal pocitat pokial viem. Je to soc. davka. Opravte ma ak sa mylim.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Jarka
Pracovníčka nastúpila na MD v januári 2005, požiadala ma o vykonanie ročného zúčtovania, mám otázku zaratáva sa do jej príjmu materský príspevok, kt. bol vyplácaný sociálnou poisťovňou?
Ďakujem.
Materské nie je zdaniteľný príjem, nemôžeš ho zarátať do príjmu pre ročné zúčtovanie dane.
0 0
Jarka Jarka

Jarka je offline (nepripojený) Jarka

Zita4
Materské nie je zdaniteľný príjem, nemôžeš ho zarátať do príjmu pre ročné zúčtovanie dane.
Takže môžem urobiť ročné zúčtovanie, v podstate pracovníčka mala príjem len za január a nejakú dohodu od iného zamestnávateľa, tzn. že daň ktorú odviedla sa jej vráti.

Ako je to u jej manžela, môže si on uplatniť na ňu nezdaniteľnú časť základu dane, keď by si ona požiadala o ročné zúčtovanie?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Jarka
Takže môžem urobiť ročné zúčtovanie, v podstate pracovníčka mala príjem len za január a nejakú dohodu od iného zamestnávateľa, tzn. že daň ktorú odviedla sa jej vráti.

Ako je to u jej manžela, môže si on uplatniť na ňu nezdaniteľnú časť základu dane, keď by si ona požiadala o ročné zúčtovanie?
Jej sa pravdepodobne vráti celá zaplatená daň. Manžel si na ňu môže uplatniť rozdiel medzi 87936 SK a jej príjmom ale vrátane celej materskej. Rodičovský príspevok sa v tomto prípade neberie do úvahy. Takže: 87936 - hrubý príjem - materské = suma, ktorú si môže uplatniť manžel, ak boli manželmi počas celého roka 2005.
0 0
silvia silvia

silvia je offline (nepripojený) silvia

Aj pracovníčke na MD od 13.7.2005 sa vráti celá zaplatená daň, keďže jej hrubý príjem od 1.1. do 12.7.05 bol 82.000,- , však?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

silvia
Aj pracovníčke na MD od 13.7.2005 sa vráti celá zaplatená daň, keďže jej hrubý príjem od 1.1. do 12.7.05 bol 82.000,- , však?
Nezdaniteľná časť je 87936 Sk, t.zn., že preddavky zaplatené v roku 2005 v tomto prípade dostane späť. Na budúci rok si môže na ňu manžel uplatniť NČ, ak po materskej nastúpi na rodičovskú dovolenku a nebude mať iný príjem.
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Pracovníčka nastúpila na MD v januári 2005, požiadala ma o vykonanie ročného zúčtovania, mám otázku zaratáva sa do jej príjmu materský príspevok, kt. bol vyplácaný sociálnou poisťovňou?
Ďakujem.[/quote]

Áno zarátava sa do príjmu. MD vyplácaná Sociálkou sa ráta do príjmu.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ajka
Pracovníčka nastúpila na MD v januári 2005, požiadala ma o vykonanie ročného zúčtovania, mám otázku zaratáva sa do jej príjmu materský príspevok, kt. bol vyplácaný sociálnou poisťovňou?
Ďakujem.
Áno zarátava sa do príjmu. MD vyplácaná Sociálkou sa ráta do príjmu.[/quote]

Nie je to správne. Do jej príjmu zo ZČ sa nezaratáva, zaratáva sa iba do príjmu ak by si chcel manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Tweety
Áno zarátava sa do príjmu. MD vyplácaná Sociálkou sa ráta do príjmu.
Nie je to správne. Do jej príjmu zo ZČ sa nezaratáva, zaratáva sa iba do príjmu ak by si chcel manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku. [/QUOTE]

Pre AIKU

prepáč TWEETY zle som si klikla

matersky príspevok? nemá to byť náhodou rodičovský príspevok ?

keď je to MATERSKÁ DOVOLENKA- tak sa to zarátava u manžeľa na nezdaň. čiastku, ale keď to má byť RODIČOVSKY príspevok- tak sa to nezaráta , nakoľko je to soc. dávka.
u zamestnankyni však sa nezaráta tiež do ročného zúčt. MATERSKÁ DOVOLENKA, lebo to nie je hrubý príjem:p
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Barbarka, odpoveď máš v príspevku č.17
Do nároku na uplatnenie odpočtu na manželku zaratávame :MD,nemocenské..., RP je štátna dávka- tá sa nepočíta do príjmu manželky.
Do príjmu zo ZČ manželky pri jej RZD sa MD nezaratáva.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dovolím si Vás upozorniť na môj rozsiahlejší príspevok k tejto téme:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=181093#post181093
0 0
ajka ajka

ajka je offline (nepripojený) ajka

Barbara
Nie je to správne. Do jej príjmu zo ZČ sa nezaratáva, zaratáva sa iba do príjmu ak by si chcel manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku.
Pre AIKU

Aha, tak teraz mi je to už úplne jasné. Ďakujem!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať