Zavrieť

Porady

odvod dane zo závislej činnosti

prosím vás viete sa mi vyjadriť k nasledovnému.:
výplata za február je 15.3.
konateľ je tiež zamestnanec a vyplatil si mzdu až 10.4.
Od akého dátumu mám do 5 dní odviesť dan zo závislej činnosti na daňový úrad? Aký dátum mám dať do štvrťročného prehľadu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Mila123 Pozri príspevok
    ja by som nepovedala, že je to v súlade so zákonom...ostatným zamestnancom išla výplata za2/2011 15.03. a 5 dní na to si mala urobiť odvod preddavkov na daň.....
    Nemáš pravdu, aj napriek tomu, že ostatným zamestnancom išla výplata za 02/11 15. 03., avšak pre odvod dane sa počíta deň, kedy bola mzda pripísaná na účet poslednému zamestnancovi. V tomto prípade to je dátum 10. 04.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    za február a výplata až 10.04? ak organizácia nemá určený výplatný termín za 2/2011 má byť najneskôr 31.03.2011...dva dátumy tam nezadáš.....ak dáš prvý 15.03. ...do 10.04. ti bežia penále.....z výplaty konateľa.....a ak dáš 10.04. to nie je skutočný deň výplaty....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aldan Pozri príspevok
    prosím vás viete sa mi vyjadriť k nasledovnému.:
    výplata za február je 15.3.
    konateľ je tiež zamestnanec a vyplatil si mzdu až 10.4.
    Od akého dátumu mám do 5 dní odviesť dan zo závislej činnosti na daňový úrad? Aký dátum mám dať do štvrťročného prehľadu?
    Ďakujem.
    Mám rozumieť tomu tak, že ostatní mali februárovú výplatu 15.3. a on 10.4. ?(teda dátum poslednej výplaty zamestnanca) AK áno, uvedieš dátum výplaty 10.4. a od toho dňa musíš do 5 dní odviesť daň.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    výplatný termín je 30, ale keďže na účte neboli peniaze konateľ ako zamestnanec si odviedol mzdu až toho 10.4. odvody odviedol k 30. Ide o dan tú neodviedol až po tom 10.4. Dosť som v pomykove kvôli prehladu - je to síce posledný deň vyplatenia mzdy ale.......

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aldan Pozri príspevok
    výplatný termín je 30, ale keďže na účte neboli peniaze konateľ ako zamestnanec si odviedol mzdu až toho 10.4. odvody odviedol k 30. Ide o dan tú neodviedol až po tom 10.4. Dosť som v pomykove kvôli prehladu - je to síce posledný deň vyplatenia mzdy ale.......
    Je to v súlade so zákonom. Ak to bolo do 5 dní po jeho výplate, je to OK.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja by som nepovedala, že je to v súlade so zákonom...ostatným zamestnancom išla výplata za2/2011 15.03. a 5 dní na to si mala urobiť odvod preddavkov na daň.....

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    nikde sa nemôžem k tomuto problému v paragrafoch dopátrať. Teoreticky ak by to bolo možné odviesť daň až po výplate konateľovi mohol by konateľ si nevyplatiť mzdu napr,. 10 mesiacov, všetko si doplatiť napr. v novembri a až potom by sa odviedla dan zo závislej činnosti? Samozrejme by musel preukázať že to nerobil úmyselne, ale z nedostatku fin. na účte. Napr. pravidelne by dával pôžičku ako konateľ a chcel by najskôr zabezpečiť zamestnancov ako seba - teda musím úznať je to iba teoretické, veď ktorý by to robil.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    opýtaj sa na príslušnom DÚ......ako budeš robiť výkazy do SP? ZP? čo mu dáš, akú mzdu za tých 10 mesiacov?

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    vieš výkazy sú jedna vec aj mzda ale vyplatenie druhá a daň sa odvíja od vyplatenia. Výkaz do SP a ZP sa dá urobiť, veď aj odvod bol urobený len tá dan, ale dobrý nápad spýtam sa priamo na daňovom a asi najlepšie mailom aby mi napísali odpoveď

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aldan Pozri príspevok
    vieš výkazy sú jedna vec aj mzda ale vyplatenie druhá a daň sa odvíja od vyplatenia. Výkaz do SP a ZP sa dá urobiť, veď aj odvod bol urobený len tá dan, ale dobrý nápad spýtam sa priamo na daňovom a asi najlepšie mailom aby mi napísali odpoveď
    Veď správne odpovede už máš, v prísp. 3. a 8. Daň musíš zaplatiť do 5 dní od vyplatenia poslednej mzdy.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aldan Pozri príspevok
    takže ak si vyplatí napr. až v novembri za
    február odvediem daň až potom?
    Nie, takto sa to brať nedá, splatnosť mzdy je predsa v ZP ošetrená.

    Aldan je offline (nepripojený) Aldan

    Aldan
    no je ošetrená, ale skutočne vyplatená bude v novembri a predsa sám seba nedá na súd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.