Zavrieť

Porady

Izolacia parapety

Dobry den, chcela by som sa poradit. Mame plastove okna, ktore podla mna zle tesnia. Alebo lepsie povedane, zle tesni parapeta a cast steny medzi oknom a parapetou. Ako to zaizolovat?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Celé okno musí byť pri montáži utesnené páskami - z vonku paropriepustnou, z vnútra paronepriepustnou. Volá sa to utesnenie montážnej špáry. Tu utesnenie musí byť perfektné. Robí sa na RD na to taká skúška, že sa utesnia vchodové dvere a dom sa natlakuje a meria sa úbytok tlaku. Z toho vidnu že to musí byť perfektne urobené. Takáto skúška sa samozrejme v paneláku urobiť nedá, ale okná sa musia utesňovať tak isto. Je na to norma, nie je to tak, že niektorý montér to urobí a niektorý nie. Bohužiaľ sa to nedá urobiť dodatočne. Tie pásky sa naliepajú na rám okna pri montáži (Makroflex, Soudal a pod.).
    lapejko dá sa aj dodatočne s Illbruckom, treba čiastočne osekať ostenie...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Príčinou je lišta na spodku okna,ktorá nespĺňa tepelnoizolačné parametre,parapetná doska je k nej prirazená a vzniká obrovský tepelný most.
    Ja ju zvyknem odtiaľ vyhadzovať,používam ju len pri preprave a prenášaní okien,aby sa nepoškodil rám.

    alenkam je offline (nepripojený) alenkam

    alenkam
    Lista na spodku okna? Ja mam pocit, ze to nie je zaizolovane medzi parapetou a stenou (plastovou) pod oknom

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Vonkajší plechový parapet necháva priestor po profilom rámom,cez ktorý prejde do spomínanej lišty a vnútorného parapetu chlad.Záleží,ako je tá lišta profilovo vyriešená,ale väčšina ich je len štvorcového prierezu a k tomu dosť poničená.Svoje zohráva aj tepelný most popod parapety,ako tvrdíte.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ak sa dá, parapety vybrať bez poškodenia /príp. kúpiť nové/, skontrolovať ako je obvod okna zapenený, obsekať a dopeniť, ak to dovolí murovací materiál, zosekať hrúbku, ktorú nahradíte styrodurom. Na styk parapetovej lišty a parapetu je vhodné nalepiť komprimovanú pásku, ktorá narastie v priznanej medzere a trochu to doizoluje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.