Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    objednávka - preprava - faktúra
    nákladka - dokládka - vykládka

    ale to sa netýka účtovania prepravných firiem a už vôbec nie Dane z pridanej hodnoty...

    Pýtaj sa zrozumiteľne a konkrétne. Len tak môžeš dostať uspokojivú odpoveď.

    Dobrú noc.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    keď ja ani neviem čo sa chcem opýtať mám z toho taký chaos musím sa asi vyspať a zajtra sa spýtam..prepáč ermon
    Monika Kováčová
    .. neospravedlňuj sa, pochopila som, že sa potrebuješ vyspať Zaželala som ti dobrú noc predsa...

    biba187 je offline (nepripojený) biba187

    biba187
    Firma, ktorá sprostredkuje prepravu buď v tuzemsku alebo z tuzemska do EÚ, prípadne do tretích štátov a samozrejme aj späť. Je platca DPH, ako má fakturovať sprostredkovanie dopravy cenu má fakturovať aj s DPH či bez DPH, čítam každý deň zákon o DPH a som z toho v koncoch fakt neviem si poradiť, lebo nejde ani o vývoz a ani o dovoz ide o službu, resp. sprostredkovanie. poraďte prosím kto viete a máte s tým skúsenosť. Tiež mám ešte otázku ako to je keď v CZ firma je platcom DPH a firma, ktorá sprostredkuje prepravu nie je platcom DPH na SK, ako fakturovať SK použije s DPH cenu, lebo nie je platcom a CZ akú faktúru v tomto prípade vystaví? Tiež sa chcem opýtať ako to je s fakturovaním musí byť na faktúre uvedený dátum vystavenia, zd. plnenia a dodania pondelok až piatok alebo môže byť aj víkend a je pravda, že PPD musí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry?
    Monika Kováčová
    biba187 Pozri príspevok
    Firma, ktorá sprostredkuje prepravu buď v tuzemsku alebo z tuzemska do EÚ, prípadne do tretích štátov a samozrejme aj späť. Je platca DPH, ako má fakturovať sprostredkovanie dopravy cenu má fakturovať aj s DPH či bez DPH, čítam každý deň zákon o DPH a som z toho v koncoch fakt neviem si poradiť, lebo nejde ani o vývoz a ani o dovoz ide o službu, resp. sprostredkovanie. poraďte prosím kto viete a máte s tým skúsenosť. nedá sa odpovedať, pretože neuvádzaš pre koho je služba uskutočnená (odberateľ identifikovaný pre daň v IČŠ EÚ alebo nie?)
    Tiež mám ešte otázku ako to je keď v CZ firma je platcom DPH a firma, ktorá sprostredkuje prepravu nie je platcom DPH na SK, ako fakturovať SK použije s DPH cenu, lebo nie je platcom a CZ akú faktúru v tomto prípade vystaví? neplatca DPH nemôže vystavovať faktúry s daňou
    Tiež sa chcem opýtať ako to je s fakturovaním musí byť na faktúre uvedený dátum vystavenia, zd. plnenia a dodania pondelok až piatok alebo môže byť aj víkend a je pravda, že PPD musí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry?dátum zdaniteľného plnenia neexistuje, víkend môže byť dátumom dodania, PPD nemusí byť vystavený jeden deň po vystavení faktúry, naopak musí byť vystavený v deň prijatia hotovosti - preukázatelnosť skutočnosti
    odpoveď v citáte

    biba187 je offline (nepripojený) biba187

    biba187
    odberateľ je identifikovaný pre daň v EU a tiež by som potrebovala vedieť aj keby nebol. Vopred ďakujem za odpovede, každá mi pomôže.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.