Zavrieť

Porady

Excel - filter

Zdravím, vie mi niekto poradiť, či sa dá použiť funkcia Filter aj na riadky, nie len na stĺpce? Proste tak ako to funguje v nejakom stĺpci, aby to fungovalo aj v riadku.
9 komentárov     zbaliť
Kabaka123 tak to tom som ešte nepočula
marjankaj Ja áno, niekto sa tu na to už pýtal.
Kabaka123 áno? tak napadlo ma jedine makro...
marjankaj Ešte by si to mohol dať filtrovať do stlpcov a potom otočiť monitor o 90 °. A bude to mať po riadkoch
Kabaka123
excel.sk 90°nestačí !!! Monitor je potrebné otočiť o 270° a spraviť stojku na rukách
Kabaka123
marjankaj @excel.sk
Áno, tak by to robil expeeert.
Kabaka123
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Celé to nemá zmysel, pretože už z podstaty veci vyplýva, že stĺpce pre filtrovateľné dáta predstavujú polia databázy a riadky hodnoty pre jednotlivé polia (stĺpce).

    Jediný jednoduchý spôsob je transponovať celú tabuľku (napr. do vedlajšieho listu) a tam použiť klasický filter.
    Inak by to vyžadovalo kopu "makrovania".

    Pivot table to tiež nerieši.

    P.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 tak tak
    marjankaj Presne tak Pali. Ale expeert nenapíše nič konkrétne a bude pindať na Bila Gatesa, že urobil nedokonalý program. Záleží čo od toho filtra požaduje. Ak iba vybrať konkrétnu hodnotu, tak je to malina. Ale ak chce fitrovať podľa vlastného filtra, prípadne farby, tak sa to parádne zväčší a stále to nebude ono.
    Kabaka123 tak tak... aj keď zase nesúhasím, že nebol konkrétny...
      zbaliť

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dať by sa dalo. Urob si na to makro.
    Alebo tabuľku skopíruj a daj transponovať, potom si ju vyfiltruj.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 aj to ma napadlo... skopírovať a transponovať... ale stále bude mať len 1 filter na 1. položke..... a nie pod sebou ako chce, tak ako je to pri stĺpcoch....

    no schválne daj makro... to ma teda zaujíma...
    marjankaj No ťažko odhadnúť ako si to expert predstavuje.
    Kabaka123 ja si myslím, že presne tak ako je pri stĺpcoch... jedine, že by potom do každého jedného riadku vkladal ovládací prvok - rozbalovací zoznam... -a k tomu už je potrebné makro...
    marjankaj No presne tak.
    Makro nemám. Mám na práci niečo "zmysluplnejšie".
    Kabaka123 žeby prácu? ja neviem, prečo ľudia hľadajú komplikovanú cestu, keď majú k dispozícii jednoduchšiu.... možno je len zvedavý...
    expeeert No chcem to presne tak ako je to pri stĺpcoch (označím časť stĺpca s nejakými hodnotami, dám filter a potom vo filtri vyberám ktoré hodnoty-riadky chcem vidieť a ktoré skryť) a presne toto chcem ale v riadkoch - označiť dať filter a tam si označiť hodnoty, ktoré chcem vidieť a ktoré skryť - t.j. ktoré stĺpce bude vidno a ktoré nie. Proste rozbaľovací zoznam nie pre stĺpce ale riadky
    Kabaka123 ako písal marjankaj jedine rozbaľovací zoznam a makro...
    expeeert No nakoľko s makrami neviem robiť, tak si asi nepomôžem, ale vďaka
    marjankaj Pochybujem, že niekto bude vymýšľať súbor, ktorý máš ty hotový.
    expeeert Však to ja ani nechcem, len som myslel že to ide aj jednoduchšou cestou, preto som sa pýtal. Nerozumiem prečo microsoft nespraví funkciu, ktorá keď funguje na stĺpce, tak aby fungovala aj na riadky...
    marjankaj Kam by sme došli, keby mal microsoft zabudovať každú *ujovinu do excelu.
    Rád by som vedel, aký by to malo zmysel. Napríklad v exceli 2003, kde bolo iba 256 stlpcov????
    expeeert Žeby taký že aj pri 256 stĺpcoch je občas niečo prehľadnejšie, keď potrebuješ niečo vyfiltrovať.
    marjankaj S tebou je škoda strácať čas.
      zbaliť

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Keby si presnejšie špecifikoval požiadavku alebo pridal súbor s príkladom, bolo by to jasnejšie.

    Možno by sa na to dala použiť kontingenčná tabuľka. Ale priamo filtrovanie v riadkoch v exceli nie je možné. Iba v stĺpcoch.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    expeeert Príklad v tomto prípade asi nie je nutný, proste tak ako tá funkcia funguje v riadkoch (označím stĺpec dám filtrovanie a následne v rozbaľovacom menu vyfiltrujem čo treba aby bolo zobrazené a čo nie), tak aby obdobne fungovala aj v stĺpcoch. Ale keď to neumožňuje excel, tak si budem musieť poradiť dajak inak.
    Chobot Však preto mi napadla tá kontingenčná tabuľka. Možno ti to bude stačiť.
    Kabaka123 hmm... tak kontingenčná tabuľka by bola tiež riešenie...
      zbaliť
    marjankaj No aby zadávateľ nepovedal, že som hnusný, tak pridám jedno makro. Nie sú tam všetky vymoženosti, ak chce nech si to prispôsobí .
    Prílohu nedávam, keďže v tomto prípade to nie je nutné.

    Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    If Target.Count > 1 Then Exit Sub
    If Target.Column = 1 Then
    Application.ScreenUpdating = False
    Cells.EntireColumn.EntireColumn.Hidden = False
    Columns(1).Font.ColorIndex = 2
    Target.Font.ColorIndex = 0
    For i = 3 To Target.CurrentRegion.Columns.Count + Target.CurrentRegion.Column
    If Cells(Target.Row, i) <> Target.Value And Target.Value <> "" Then Columns(i).EntireColumn.Hidden = True
    Next i
    End If
    Application.ScreenUpdating = True
    End Sub
    Kabaka123 ešteže tak

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.