Zavrieť

Porady

Vedenie skladu

Ahojte, mam e-shop a vyvstala mi otazka, ci viest sklad. Nakolko mam veeelmi vela poloziek, a tovar nikdy nemam na sklade. Proste ho objednam a hned ako pride ho balim a posielam zakaznikom. Pytam sa preto, lebo nechcem kvoli skladu kupovat ALFU, zatial mam tu zadarmo verziu do 50 sklad. kariet (ja by som ich mala urcite viac). Poradte mi, co v takomto pripade robit. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Nemusíte mať hneď ALFU, ale evidenciu by som viedol aspoň v Exceli.
    V každom prípade je tu otázka: Ako budete evidovať tovar, ktorý nepredáte, alebo sa Vám do 14 dní vráti späť?

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    ego.mc Pozri príspevok
    Nemusíte mať hneď ALFU, ale evidenciu by som viedol aspoň v Exceli.
    V každom prípade je tu otázka: Ako budete evidovať tovar, ktorý nepredáte, alebo sa Vám do 14 dní vráti späť?
    uctovnictvo robim v alfe, takze sklad by som tiez robila tam, nech je to prepojene. tovar je objednany na zaklade objednavok od zakaznikov cez e-shop, takze mi neostane doma. ak sa vrati, predam ho napr. na mmb /aj s fakturou/...

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    poisonkatka Pozri príspevok
    Ahojte, mam e-shop a vyvstala mi otazka, ci viest sklad. Nakolko mam veeelmi vela poloziek, a tovar nikdy nemam na sklade. Proste ho objednam a hned ako pride ho balim a posielam zakaznikom. Pytam sa preto, lebo nechcem kvoli skladu kupovat ALFU, zatial mam tu zadarmo verziu do 50 sklad. kariet (ja by som ich mala urcite viac). Poradte mi, co v takomto pripade robit. Dakujem
    Ak jedným dokladom preukážeš nákup tovaru...a druhým nato jeho predaj, tak nepotrebuješ žiadny tretí, aby si preukázala stav a pohyb predmetu účtovníctva v zmysle § 15, ods. 1, písm. d zákona o účtovníctve. Ani ďalšie evidencie, ani ďalšie účtovné knihy nie sú potrebné....teda sú zbytočné. Jednoducho ich neveď, nič Ti to neukladá. Nedaj sa zmiesť faktom, že postupy pre JÚ píšu o vedení zásob, akoby ich každý nekompromisne musel viesť. Postupy, ako výkonný predpis uvádzajú postup vedenia zásob...ak podľa zákona vznikla povinnosť ich vedenia. V Tvojom prípade žiadna taká povinnosť nevznikla. Ak potrebu tejto evidencie sama nemáš, tak nik nemá právo ju od Teba požadovať. Nemáš žiadne zásoby, iba priamu spotrebu a tá je náležite vydokladovaná a zdokumentovaná.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    a_je_to Pozri príspevok
    Ak jedným dokladom preukážeš nákup tovaru...a druhým nato jeho predaj, tak nepotrebuješ žiadny tretí, aby si preukázala stav a pohyb predmetu účtovníctva v zmysle § 15, ods. 1, písm. d zákona o účtovníctve. Ani ďalšie evidencie, ani ďalšie účtovné knihy nie sú potrebné....teda sú zbytočné. Jednoducho ich neveď, nič Ti to neukladá. Nedaj sa zmiesť faktom, že postupy pre JÚ píšu o vedení zásob, akoby ich každý nekompromisne musel viesť. Postupy, ako výkonný predpis uvádzajú postup vedenia zásob...ak podľa zákona vznikla povinnosť ich vedenia. V Tvojom prípade žiadna taká povinnosť nevznikla. Ak potrebu tejto evidencie sama nemáš, tak nik nemá právo ju od Teba požadovať. Nemáš žiadne zásoby, iba priamu spotrebu a tá je náležite vydokladovaná a zdokumentovaná.
    dakujem :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.