Zavrieť

Porady

Platí pre mňa povinnosť podať daňové priznanie?

Platí pre mňa povinnosť podať daňové priznanie keď síce zarobím menej ako 1901 eur za kalendárny rok, ale začnem podnikať napr. 1.9.2017?
6 komentárov     zbaliť
ivka70 to zarobis z podnikania alebo predtym ?
iffo sumu do 1901 eur zarobim medzi 1.9.2017 a 31.12.2017
ivka70 a iny prijem do augusta nebudes mat?
veronikasad Čo rozumieš pod pojmom "zarobím"?
iffo zalozim si zivnost 1.9. Do konca roka budem mat z tejto zivnosti prijem do 1901 eur, pred 1.9. som mal prijem zo zavislej cinnosti...priklad 6000 eur - alebo to plati vseob., cize to je jedno ci zo zavislej cinnosti ci z podnikatelskej...stale ked za kal. rok zarobim viac ako 1901, musim bud ja alebo moj zam-tel podat dan. priznanie?
ivka70 zamestnavatel DP nepodava a ak mas aj zivnost, ani rocne zuctovanie dani ti urobit nemoze.Da ti len potvrdenie o zdanitelnom prijme k tvojmu DP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    počítajú sa všetky zdaniteľné príjmy v danom roku.. aj zo zamestnania, aj zo živnosti..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak prijmy zo zamestnania + prijmy zo zivosti u teba prekrocia zakonnu hranicu, si povinny podat DP.
    DP podavas jedno, zo vsetkych zdanitelnych prijmov, zo zamestania aj zo zivnosti.
    Ak si uz zarobil 6000 v zamestnani, mas povinnost podat DP, aj keby si zo zivnosti nemal ziadne prijmy.

    Platí pre mňa povinnosť podať daňové priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.