Zavrieť

Porady

povinnost podat danove priznanie PO

Je povinná podať daňové priznanie právnická osoba, ktorá má prerušenú činnosť. Právnická osoba má prerušenú činnosť na OÚ živnostenskom odbore od 02/2004 do 31.12.2007. Takto bolo prerušenie zaznamenané aj na daňovom úrade.
Za rok 2004 DP bolo podané a čo rok 2005, resp. ďalšie roky? Je povinnosť podať daňové priznanie?
Pozn. Jediný konateľ a spoločník je dlhodobo v zahraničí.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Ja si myslím... iba myslím, ešte som sa s tým nestretla, že práve preto to bolo takto riešené, aby sa DP nemuselo podávať.
    Ale si treba dať pozor na celosvetové príjmy FO - konateľa, či jemu, kedže sa vie, že je v zahraničí, z nejakého dôvodu nevznikne povinnosť podať DP za seba.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Musí podávať daňové priznie s.r.o., ktorá bola založená na konci roku 11/2005 a nevykonávala žiadnu činnosť? Má len poplatky na založenie spoločnosti a poplatky banke. Niekde som čítala, alebo sa mi niečo zdá, že stačí podať len oznámenie na DÚ. Ale čo potom s nákladmi roku 2005?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Kačena I.
    Musí podávať daňové priznie s.r.o., ktorá bola založená na konci roku 11/2005 a nevykonávala žiadnu činnosť? Má len poplatky na založenie spoločnosti a poplatky banke. Niekde som čítala, alebo sa mi niečo zdá, že stačí podať len oznámenie na DÚ. Ale čo potom s nákladmi roku 2005?
    Treba založiť účtovníctvo od otváracej súvahy až po normálnu uzávierku a podať DP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Doplním aj paragrafmi:
    §2a/ daňovníkom je FO alebo PO

    § 41 Daň právnickej osoby

    1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49./t.j. do 31.3.2006/

    povinnost podat danove priznanie PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.