Zavrieť

Porady

Neplatene volno - akoby som zacinala v praci odznova?

Dobry den,

dostala sa ku mne informacia, ze ked si poziadam o neplatene volno, ako by som zacinala po nom v praci odznova, a ze do zapoctoveho listu nedostanem napisane dni pred tymto neplatenym volnom. Zda sa mi to ako uplna blbost, ale zdroj sa tvaril presvedcivo.
Je mi jasne, ze tie dni, ked mam neplatene volno, sa mi nezapocitavaju do odpracovanych dni, a musim si sama platit do zdrav. poist.
Je vsak mozne vyssie spomenute? ze nedostanem do zapoctoveho listu ani cele tie roky predtym??

Vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evel Pozri príspevok
    Ked skoncim v tejto praci, aby som to mala v poriadku na dochodok (neviem ci aj materska s tym nejako nesuvisi..). Cize ked odpracujem 500 dni a potom 5 dni neplatene volno a potom dalsich 200 dni, tak sa mi rata 700 dni v tejto praci, ano? Pretoze ten zdroj mi tvrdil ze sa rata iba tych 200, co je podla mna blbost, tak sa radsej uistujem.
    Do doby zamestnania sa ti počíta celých 700 dní, ale pre nárok na dôchodok len 695, pretože počas nepl.volna si mala dôch.poistenie prerušené. Táto doba sa uvedie v evidenčnom liste dôch.poistenia.

    Počas materskej dovolenky sa na dôch.poistenie v SP prihlasuješ sama.

    http://www.socpoist.sk/narodenie-die...nnosti%20matky

    http://www.socpoist.sk/starostlivost...istenie/48657s

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neplateným volnom sa prerušuje poistenie v SP aj ZP. V ZP sa poistenec musí prihlásiť ako samoplatitel a sám uhradiť zdr.poistenie.

    Na aký účel potrebuješ zápočtový list ? (uvádza sa v ňom celé obdobie zamestnania vo firme)

    evel je offline (nepripojený) evel

    evel
    Ked skoncim v tejto praci, aby som to mala v poriadku na dochodok (neviem ci aj materska s tym nejako nesuvisi..). Cize ked odpracujem 500 dni a potom 5 dni neplatene volno a potom dalsich 200 dni, tak sa mi rata 700 dni v tejto praci, ano? Pretoze ten zdroj mi tvrdil ze sa rata iba tych 200, co je podla mna blbost, tak sa radsej uistujem.

    Neplatene volno - akoby som zacinala v praci odznova?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.