Zavrieť

Porady

Ručenie SZČO - programátora

Ahojte,

som SZČO - programátor - na základe autorského zákona.
Ako som zodpovedný za škodu zákazníkovi, ktorá vznikne mojou chybou v programe? A ako je to pri chybe ktorú spôsobia mnou použité časti programov od iných firiem? Dá sa v tomto smere riešiť nejaké poistenie?

ďakujem

Braňo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Pri každej inštalácii softwaru užívateľ súhlasí s licenčnými podmienkami, v ktorých je o.i. uvedené, že autor softwaru nezodpovedá za prípadné škody spôsobené používaním softwaru, alebo v súvislosti s ním. Za tieto vety sa skrývajú aj "veľké" aj "najväčšie" spoločnosti, ktoré ponúkajú software na účtovníctvo. /málokto to číta/. Nainštalovaním softu vzniká právo na používanie softu. Nie je to predaj tovaru. Ak používaš časti programov vo svojem softe od iných firiem, predpokladám, že máš právo na ich používanie /ale je to čudné/, a výsledok práce je soft, tak platí všetko predchádzujúce.

    Smeck je offline (nepripojený) Smeck

    Smeck
    Este upresnim, aby to nebolo divne - tym pouzivanim casti kodu inych firiem som myslel
    a) napr. komponenty vo vyvojovom baliku ktory si (samozrejme) kupim a mali by byt spolahlive, ale stat sa moze vselico
    b) dam si spravit niekomu inemu (firme, SZCO) na objednavku

    Dakujem za odpoved

    Brano

    Ručenie SZČO - programátora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.