Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia 2006 - zamestnanec

Prosím o radu ohľadne RZZP r.2006 - zamestnanec mal v roku 2006 v marci a apríli VZ ZP sumu 47 475,00 Sk - má mu z-teľ ak on o to požiada urobiť ročné zúčtovanie? Alebo to má byt príjem celkom v jednotlivých mesiacoch podľa mzdového listu z roku 2006 + DDP čo si platil sám?
A ešte niečo - vo výplate za 4/2007 mi asi nevydá vyplatit všetky preplatky z RZ dane za rok 2006? Ako mám postupovať? Je to veľký problém? Treba to riešiť s DÚ, alebo to môžem vyrovnať aj vo výplate za 5/2007, nemám v organizácii toľko penazí , aby som to vyplatila z nich.
Veľmi pekne ďakujem za radu, skúsenejších ako som ja začiatočníčka.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

vikinka
Ak zamestnanec mal príjem,ktorý prevýšil sumu 47475 Sk, musí podať ročné zúčtovanie. O vykonanie ročného zúčtovania môže požiadať zamestnávateľa do 15.mája.Preplatok z RZ dane je zamestnávateľ povinný vrátiť najneskor pri zúčtovaní miezd za mesiac apríl § 38 ZDP.

endrju je offline (nepripojený) endrju

endrju
Prevažná väčšina registrovaných členov Porady sa snaží dodrživať Etiketu Porady ( http://www.porada.sk/showthread.php?t=2886 ).

V bode 4 je uvedené:
"Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná."

V bode 6 je uvedené:
"Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil."

Prosím preto neriešiť v téme nadpísanej "zúčtovanie zdravotného poistenia" problém zúčtovania dane.
Upozorňujem tiež, že oba problémy tu už boli niekoľkokrát veľmi podrobne prediskutované.

Ďakujem.

ročné zúčtovanie zdravotného poistenia 2006 - zamestnanec

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.