Zavrieť

Porady

Zrušenie doživotného bývania

Moja matka,ktorá ešte žije, darovala dom môjmu už dospelému synovi,mne-jej dcére s manželom,nechala právo doživotného bývania.S manželom som sa ale medzičasom rozviedla a on zostal po rozvode bývať v mojom rodičovskom dome,v ktorom s ním nechceme žiť .Ako postupovať,môže moja matka zmeniť darovaciu zmluvu, alebo je lepšie podať návrh na súd o zrušení doživotného bývania pre bývalého zaťa? ON dobrovoľne zrušenie doživotného bývania nepodpíše,aj keď ani moja matka ho už v dome nechce.
Naposledy upravil 3Viera : 23.04.16 at 06:53 Dôvod: Upresnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ex manzel tam byva?
    Najjednoduchsa cesta by bola,ak by on suhlasil so rusenim. V tom pripade by ste to jednoducho vyriesili na katastri, ziadostou o zrusenie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Syn je teraz majiteľom domu -
    https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j...4yUsiRUrsGIhpw

    " ... Znamená to, že zrušiť vecné bremeno doživotného užívania možno na základe zmluvy o zániku vecného bremena, ktorú je potrebné zavkladovať do katastra nehnuteľností, alebo na základe rozhodnutia súdu."

    aj tuto niečo: http://www.porada.sk/t246443-ako-zru...artnerom.html#
    Po tvojom dnešnom doplnení:
    zopakujem (čo už tu máš napísané) - že máš dve možnosti, alebo dobrovoľne podpíše, alebo súd ... a keďže nepodpíše, tak ti ostáva len tá jedna možnosť .... prípadne sa spoľahnúť na "božie mlyny"
    Naposledy upravil Katy a R : 23.04.16 at 11:19

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Rozvod nezakladá dôvod na zrušenie práva doživotného bývania. Zrušiť sa dá len tak, že on s tým bude súhlasiť. Ak nebude súhlasiť, jedine dať návrh na súd. ALe ak tam býva, bude ťažké argumentovať, prečo mu to právo zrušiť.

    Zrušenie doživotného bývania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.