Zavrieť

Porady

OSBD straší ľudí

Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Zaleži len na ľudoch a pokiaľ ich nebude zaujímať osud svojho domu, svojich peňazi, nech nečakaju, že to bude v ich domoch vyzerať uplne inak ako v tých našich, kde nestraší žiadny fenomén...

PS: opravila som svoj príspevok, aby nadviazal na to, čo tu má byt pozitívne a nie zavádzajuce pre tých, ktorí nepoznajú túto stranku.ďakujem
Naposledy upravil Halli : 27.12.07 at 12:45
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Samozrejme, pokiaľ by vôbec dali k nahliadnutiu účtovné doklady na požiadanie.Keby sa aj po technickej stránke starali o panelové domy, ktoré majú v správe. Ale nebudem predsa používať taktiku takých kolosov ako sú bytové družstvá. Každý máme to čo chceme, voľba je na členoch SVB.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Treba si uvedomiť, z čoho žije OSBD, kto ich platí a za čo. Čo vlastne pre SVB robia. Nám robili len účtovníctvo.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
slavica
prikladám Vám INFO jedného OSBD, ktoré spravuje byty aj v Dubnici nad Váhom. Takto nehorázne straší pán predseda OSBD ludí, nakoľko odchádzaju paneláky z jeho správy. Ten fenomén o ktorom píše sa vôbec netýka Dubnice nad Váhom /možno len Pov.Bystrice/ ale on to rozposiela po svojich "kúpených" ovečkach-domových dôverníkoch ľudom od Pov.Bystrice cez Dubnicu nad Váhom a Ilavu po Novú Dubnicu, aby ich ich vyľakal. Vediem SVB od r. 1999 a ďalšie dve som zobrala pred rokom a pol a to poviem len toľko, aby sa p.predseda OSBD prišiel pozrieť, ako pozadu sú tie dve SVB za nami, nakoľko boli pod jeho správou... viac nebudem pisať, lebo sa k tomu chcem vyjadriť na iných miestach, ale chcem ,aby ste si to prečítali a pridali k tomu názor...ak si mysli, že to zachráni vetou, že nie všetky spoločenstvá sú také, to nestačí, celý članok mi pripadá ako výstraha-počkajte, takto dopadnete... takéto znevažovanie našej práce si nikto dovoľovať nebude ani hádzať všetkých do jedného vreca! obvzlašť, keď situáciu dobre poznam.... ďakujem
Silno s tebou súhlasím a to čo som zvýraznila to aj vystihuje. Mám aj ja skúsenosti.... O.i. sme aj dodávateľmi stav.prác, ktorí to aj vidia ako to vyzerá pri tých ktorí majú založené spoločen. a pri tých ktorí patria pod OsBD. A tak isto to môžem zhodnotiť aj po inej stránke, napr. dohadzovanie zákazok .......,,ale to tu už nepatrí.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jasné že neobjaví. Veď je to rozrátané v platbe spojenej s tým, čo sa vykonávalo. Nie je to sólo položka.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zlatenko a samé DPH navrch, nie ako Ty všetko v jednom. A ešte úsmev pekne od ucha k uchu. Nepretržitá pracovná doba.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zlatenko presne, mali by sme založiť neziskovku, priatelia porady a SVB-čiek. To by si potom nedovolili písať také poburujúce články o poctivých správcoch. Garantujem aj riadne zhromaždenia a uznesenia by sme im dávali na vedomie.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Elena Navrátilová
Zlatenko presne, mali by sme založiť neziskovku, priatelia porady a SVB-čiek. To by si potom nedovolili písať také poburujúce články o poctivých správcoch. Garantujem aj riadne zhromaždenia a uznesenia by sme im dávali na vedomie.
Súhlasím s tebou, ale na druhej strane chápem aj tých druhých, ide im o chleba, to však neznamená, že s nimi súhlasím
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Mirko, chleba dostať v rôznych cenových kategóriach. Presne tak isto ako rôzne služby, medzi ktoré patrí aj správa. Pri poctivom spôsobe, dobrom sw, správnom výbere technického zabezpečenia nie je čo riešiť. Iba tú cenu a poctivosť a rozsah poskytnutých služieb. Je oveľa náročnejšie, keď sa jeden podujme na správcovstvo, musí ovládať zákony, technické zabezpečenie, zákon o metrológii, účtovné zákony,... je to na jednu hlavu ale prehľad a znalosti takto získané...hm... myslím, že vieme o čom to je. Ale nejdem znevažovať "svojským spôsobom" prácu niekoho, o ktorého výkone sa dôsledne nepresvedčím. Ono aj ja viem vidieť to čo chcem. Dlho mi osobne trvalo kým som si uvedomila, že každý sa snaží presvedčiť seba aj ostatných o tom, že on má pravdu a si taký akého Ťa chcú vidieť. Nie taký ako v skutočnosti si. To vie ublížiť, veľmi. Keď si to dotyčný !uvedomí", či už pod tlakom okolia, medializácie a iných vonkajších vplyvov, mal by sa aspoň ospravedlniť primeranou formou. Každý sme omylní, ale s tými zábranami, že načo,... je to úbohé a tu vidíš aký sme kto "inteligentní" a chápeme toho druhého, nie len seba. Ale to je už o inom, poznáme sa, vieme akí sme. Myslím, že je to jednoduché a zrozumiteľné, čo som týmto chcela povedať.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja robím v našom dome správu od 1.7.2005. Dnes sme zateplení, vyregulovaní, máme termostatickú hydroreguláciu, vzájomné privolávanie výťahov, vymenené linoleum v suteréne, obnova kompletná, strech, chodobové okná, zateplený suterén, vymenené vchodové aj únikové dvere, okná na pivniciach.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No vidiš - super Elenka, ty si ale stíhačka , toto nám možu mnohé paneláky len závidieť, tuším tu zriadim ešte fotogalériu panelákov...

... tak kto bude ďalší ???
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

slavica
No vidiš - super Elenka, ty si ale stíhačka , toto nám možu mnohé paneláky len závidieť, tuším tu zriadim ešte fotogalériu panelákov...

... tak kto bude ďalší ???
Slavica, fotogaléria je super nápad! Kľudne založ novú tému, aby sme mali pozitívne príklady pekne pokope

Ja sa pridám až keď bude náš dom hotový, aby som to nebodaj nezakríkol
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

PeterNR
Slavica, fotogaléria je super nápad! Kľudne založ novú tému, aby sme mali pozitívne príklady pekne pokope

Ja sa pridám až keď bude náš dom hotový, aby som to nebodaj nezakríkol
Peťo to prave by som chcela a dufam, že sa Ti podarí to na čom pracuješ a prispeješ nám do buducej fotogalerie ...veľa slniečka v duši prajem
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Slavica, to bola výzva do boja. Dobre, pochváľme sa teda. Vznikli sme minulý rok 1.1.2005 a zatiaľ sme stihli:
- zrekonštruovať balkóny
- vymeniť všetky okná a dvere na bytovom dome
- natrieť a opraviť fasádu na dome
- pustili sme sa do vybavovania vlastnej kotolne (zatiaľ je to v štádiu papierovačiek a úradovania)
Nie je toho až tak moc, ale myslím si, že za tie 2 roky pôsobenia až až, pretože veľa času vždy zaberie príprava a zhromažďovanie dokladov. Dúfam, že kotolňu sa nám podarí vybaviť, lebo začínajú s tým robiť problémy a potom sa budem môcť pochváliť ďalšou úspešnou akciou. Týmto zároveň držím palce všetkým spoločenstvám, ktoré sa bytovým družstvám nevyrovnajú. Nech si píše kto chce, čo chce, my vieme svoje a vždy a všade sa nájdu výnimky, len treba rozlišovať, čo robia jednotlivci a čo väčšina a nie hádzať všetkých do jedného vreca.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Výborne Gabi, tiež Vám to ide úžasne- je dobré dať vedieť o nás všetkých-všetkým... o našej práci, ktorá je namáhavá a veľakrat nezištná,dufam sa mi podarí zriadiť tú fotogalériu a potom "nám všetci možu zavidieť..." , ale samozrejme v dobrom.V panelakoch, ktoré takto idu dopredu sa menia aj ludia, pomaličky ale isto si uvedomujú, že toto všetko stojí za to a vedia aj pochvaliť, usmiať sa, podať ruku, popriať všetko dobré... to nám vždy dodá veľa optimizmu a sily vydržať ďalej. A keď nám to bude chýbať...-tak sa kukneme sem na poradu a tu je tých skvelých ľudí naozaj veľa a to je SUPER
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Tak podme, kto je ďalší na rade, pochvalte sa... to mi chcete povedať, že nič nerobíte?

ja to sledujem...
Naposledy upravil Halli : 22.02.07 at 21:42
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja vás sklamem. Nebudem sa chváliť, pretože to nejde podľa mojich predstáv
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Slavica, super nápad s tou galériou. A navrhujem vkladať fotky "pred" a "potom" naraz, pre porovnateľnosť. Aby lidi videli, že aj keď to nie je také jednoduché, dá sa to. Takže Peťo, keď budete už OK (vieš ako to myslím) tak hoď sem obidve foto.
Orim, to Ti neverím. :-) Veď tu nejde len o to, či je alebo nie je dom ako zo škatuľky, to je len pozlátka, ale ako to funguje a čo všetko sa urobilo vo vnútri, to je tá podstata. Viď pokec od Gabiz - paráda.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Peton, ano prave tak sa to snažim robit- "pred a potom", čo som stihla tak nafotiť ... dik za príspevok, Peťo mi slubil tiež a čo sa týka ORIMA, tak to hadam nie? Orimkoooo, neopušťaj sa veď máš kotolnu, solarny ohrev a ine.. tak neboj,bude aj horšie ...ale nieee, tvoju snahu ocenia určite.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Takže ja nepriložím nič, lebo nemám foto pred. A po už je hotovo. Ja by som skôr bola za tie číselka pred a po. To sa dobre rekapituluje, koľko ušetríme zateplením, či sa dá ušetriť vlastnou kotolňou po načítaní všetkých režijných nákladov. Po zateplení samozrejme sa budeme baviť zas o iných číslach. To že krajšie vyzerá je síce pekné, ale pre mňa už neskoro, lebo nemám foto pred obnovou.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Elenka, to že nemáš foto pred-to vobec neva... aj tak ludi zaujíma, len to čo je "po"- čiže teraz. To "pred", každy dobre pozná už roky a roky, ale konečne je tu niečo čím sa da pochvaliť a ludia budu i v tvojom paneláku na to hrdí... čo je samozrejme najviac Tvoja zasluha.

... Nikoho nezaujímaju tie hnusné šedé sídliska, paneláky s rozbitými strechami, dverami, počmáranými stenami... Musíme ukázať všetkým, ako sa dá byvať v krásnom paneláku, technicky aj esteticky zrekonštruovanom, musíme ľudom odkázať, že tým panelákom veľa dlhuju za to, že ich maju a nemuseli ich kupovat dnes za obrovské peniaze a brat si uvery na vlastné bývanie./týka sa to väčšiny starších vlastnikov/. Konečne je tu čas, keď musia pochopiť, že obrazom vlastneho bytu je aj celý bytový dom a bývanie v nom. Zhodnotením domu získaju na cene za vlastný byt a budu si oveľa viac važiť všetko, na čo si spoločne našetrili a zveladili... toto v anonymite veľkeho spravcu ešte dlho fungovať nebude...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať