Zavrieť

Porady

mám dve danové priznania -pomoc . . .

Pekný deň prajem
Mám asi veľmi veľký problém ((((
Môjho zamestnavateľa som požiadala o [FONT='Arial','sans-serif']vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008, ale v tomto roku som predala aj nehnuteľnosť a nevztahovala sa na mna podmienka oslobodenia od dane tak som si dala učtovničke vypracovať daňové priznanie kde som priznala aj príjem z predaja nehnuteľnosti a včera ho pekne aj podala a zaplatila daň.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif'] Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania.[/FONT]
[FONT='Arial','sans-serif'] Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz[/FONT]
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    Pekný deň prajem
    Mám asi veľmi veľký problém ((((
    Môjho zamestnavateľa som požiadala o [FONT='Arial','sans-serif']vykonanie ročného zúčtovania dane za rok 2008, ale v tomto roku som predala aj nehnuteľnosť a nevztahovala sa na mna podmienka oslobodenia od dane tak som si dala učtovničke vypracovať daňové priznanie kde som priznala aj príjem z predaja nehnuteľnosti a včera ho pekne aj podala a zaplatila daň.[/font]
    [FONT='Arial','sans-serif'] Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania.[/font]
    [FONT='Arial','sans-serif'] Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz[/font]
    Neboj, neskončíš v base. Podáš dodatočné DP. Od zamestnávateľa si vypýtaj doklad o RZD, ktoré ti bude slúžiť ako potvrdenie o príjme zo závislej činnosti. Do dodatočného DP dáš príjem aj zo závislej činnosti, aj príjem z predaja nehnuteľnosti.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ....Ale dnes mi bolo povedané že mám vlastne 2 daňové priznania....
    Kto ti to povedal
    - ak ti volali z DU, možno sa s nimi dohodneš a na mieste vyriešiš ... to daňové priznanie B, čo si odovzdala, sa označí ako opravné DP...

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    V podstate má dve daňové priznania. Obe sú riadne, veď RZD je niečo ako riadne DP a keď podala na DÚ riadne DP, tak ich má naozaj dve.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mzdarka renca Pozri príspevok
    V podstate má dve daňové priznania. Obe sú riadne, veď RZD je niečo ako riadne DP a keď podala na DÚ riadne DP, tak ich má naozaj dve.
    .. veď práve .. to druhé bude opravné... určite sa to dá dať na DU do poriadku

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Katy a R Pozri príspevok
    .. veď práve .. to druhé bude opravné... určite sa to dá dať na DU do poriadku
    máš pravdu, ak natrafí na DÚ na milú a ochotnú pani. Niektoré su aj nepríjemné.

    aksalka je offline (nepripojený) aksalka

    aksalka
    nie nevolali z DU , len sme dnes v práci čosi o tom hovorili a ja som prišla na to čo som urobila, čo mám teraz urobiť , mám isť na daňový a riešiť to , či mám počkať kým má vyzvú či čo??

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    nie nevolali z DU , len sme dnes v práci čosi o tom hovorili a ja som prišla na to čo som urobila, čo mám teraz urobiť , mám isť na daňový a riešiť to , či mám počkať kým má vyzvú či čo??
    V žiadnom prípade nečakaj na výzvu, ale začni to riešiť hneď zajtra.

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Moment, nebláznite,.
    Zabudli ste?
    § 32
    Daňové priznanie
    (3) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorému zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie, ak v tomto zdaňovacom období daňovník poberal

    a) príjmy podľa § 5 od viacerých zamestnávateľov a zamestnávateľovi, ktorý mu vykonal ročné zúčtovanie, nepredložil požadované doklady od každého zamestnávateľa,
    b) iné druhy príjmov podľa § 6 až 8, ak nie sú od dane oslobodené, okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo ak daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7, alebo je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11.

    Ak v DP priznala aj príjmy zo závislej činnosti, tak by to malo byť v poriadku.
    Naposledy upravil ego.mc : 02.04.09 at 03:31

    aksalka je offline (nepripojený) aksalka

    aksalka
    Zamestnavatela som požiadala o ročné zučtovanie dane a dala mu podklady aj od iného zamestnavatela u ktorého som pracovala prvé 2 mesiace v roku, potom už len v tejto firme . Nedala som mu podklady že som predala nehnuteľnosť ale dala som si urobiť učtovničke daňové priznanie kde som jej dala podklady od oboch zamestnavatelov a podklady o predaji domu .
    Takže mám jedno DP ktoré mi urobil zamestnavateľ zahrnul tam príjmi zo závislej činnosti, ale z predaja nie a druhé DP ktoré mi vypracovala učtovnička a zahrnula tam všetky príjmi, teda aj zo závislej činnosti a aj z predaja nehnuteľnosti . Tak ja som z toho blbec, fakt neviem či je to dobre či zle .

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    Zamestnavatela som požiadala o ročné zučtovanie dane a dala mu podklady aj od iného zamestnavatela u ktorého som pracovala prvé 2 mesiace v roku, potom už len v tejto firme . Nedala som mu podklady že som predala nehnuteľnosť ale dala som si urobiť učtovničke daňové priznanie kde som jej dala podklady od oboch zamestnavatelov a podklady o predaji domu .
    Takže mám jedno DP ktoré mi urobil zamestnavateľ zahrnul tam príjmi zo závislej činnosti, ale z predaja nie a druhé DP ktoré mi vypracovala učtovnička a zahrnula tam všetky príjmi, teda aj zo závislej činnosti a aj z predaja nehnuteľnosti . Tak ja som z toho blbec, fakt neviem či je to dobre či zle .
    Ak účtovníčka robila DP z podkladu RZD, tak je všetko v najlepšom poriadku a netreba už robiť nič.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    rozdiel na dani je u každého pravdepodobne iný - kto vysporiadal daň ZĽ cez RZD, alebo ty cez DP?

    aksalka je offline (nepripojený) aksalka

    aksalka
    no daň som zaplatila v DP čo mi učtovnička spravila a robila ich na základe kúpno - predajnej zmluvy a z potvredí o príjmoch fyzickej osoby od oboch zamestnavateľov

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    no daň som zaplatila v DP čo mi učtovnička spravila a robila ich na základe kúpno - predajnej zmluvy a z potvredí o príjmoch fyzickej osoby od oboch zamestnavateľov
    A zamestnávateľ ti nevyplatil preplatok, alebo nezrazil nedoplatok z RZD?

    aksalka je offline (nepripojený) aksalka

    aksalka
    no to ešte neviem či mám preplatok , alebo nedoplatok, preplatok by mi mal byť vyplatený asi vo februárovej výplate že?? , no tam mi nebol vyplatený . Ale zamestnavatel nám bude zasielať doklad o vykonaní danového priznania , tak potom uvidím .
    Je rozdiel v mojej situácii ak bude preplatok alebo nedoplatok??

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    no to ešte neviem či mám preplatok , alebo nedoplatok, preplatok by mi mal byť vyplatený asi vo februárovej výplate že?? , no tam mi nebol vyplatený . Ale zamestnavatel nám bude zasielať doklad o vykonaní danového priznania , tak potom uvidím .
    Je rozdiel v mojej situácii ak bude preplatok alebo nedoplatok??
    Urob teraz jednu vec, zavolaj zamestnávateľovi a opýtaj sa, či ti zrazil preplatok z RZD. Ak nie, alebo ho chcel teraz v marcovej výplate, tak im povedz, že nech zrušia RZD a nech ti nič nedorovnávajú. Potom bude všetko v poriadku. Hlavne zavolaj na mzdovú účtáreň.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keďže si si vysporiadala daň / tú správne vyrátanú / cez DP, to čo ti zamestnávateľ doplatí, alebo strhne bude treba znovu vysporiadať - buď sa to urobí ZĽ ako opravu, alebo ty cez dodatočné DP

    aksalka je offline (nepripojený) aksalka

    aksalka
    Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    aksalka Pozri príspevok
    Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??
    Tak ich popros, nech to RZD zlikvidujú, že si si podala DP. Sa im inak divím, že ti dali aj potvrdenie o príjme a aj ti vykonali RZD.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Tak volala som na učtáreň a povedali že nemám ani preplatok a ani nedoplatok tak čo teraz??
    aha ju, koľké šťastie - všetko je O.K.
    Jáj čo mám robiť . Už sa vidím niekde v base na 4 zámky zamknutá, prosím napíšte čo teraz
    si nás teda poriadne vystresovala, už sme ťa videli cez malinké zamrežované okienko - no a to sme nechceli dopustiť
    sorry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.