Zavrieť

Porady

Opatrovateľka v AT poistné

Ahojte, potrebovala by som sa poradiť mamka pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka a idem vypracovať DP (Rakúske) a potrebujem vedieť, či poistné SVA, ktoré platí rodina za maminu mám zarátať do príjmu? (odmena+cestovné+stravné) aj poistné , ktoré bolo zaplatené v roku 2010? Ďakujem. A ešte jedna otázka DP AT sa podáva do 30.4.2011 ? Alebo do 31.3.2011?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Lulaaa Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som sa poradiť mamka pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka a idem vypracovať DP (Rakúske) a potrebujem vedieť, či poistné SVA, ktoré platí rodina za maminu mám zarátať do príjmu? (odmena+cestovné+stravné) aj poistné , ktoré bolo zaplatené v roku 2010? Ďakujem. A ešte jedna otázka DP AT sa podáva do 30.4.2011 ? Alebo do 31.3.2011?
    Poistné, ktoré platí za maminku rodina je potrebné zarátať do príjmu a hneď aj do výdavkov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Lulaaa Pozri príspevok
    A ešte sa chcem opýtať, musím podať tlačivo U1???? Ja som vypracovala E1 a E1a
    Rakúske DP sa podáva na troch tlačivách - áno aj na U1.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Lulaaa Pozri príspevok
    Asi mám problém pri vyplnení tlačiva U1. Na prvej strane vyplním (Celkový príjem bez výdavkov) :
    000-napr. 11 800,-
    SUME- 11 800,-
    016 -11 800,-
    a Gesamtbetrag (Celková suma zdanit.planenia) tak tiež dám sumu 11 800,-? Alebo sa zrátajú riadky a dá my sumu 23 600,- ? Ďakujem vopred za pomoc.
    V tlačive U1 sa vypĺňajú len riadky 000 a 016 - ostatné pri opatrovateľkách ostáva prázdne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lulaaa Pozri príspevok
    Ahojte, potrebovala by som sa poradiť mamka pracuje v Rakúsku ako opatrovateľka a idem vypracovať DP (Rakúske) a potrebujem vedieť, či poistné SVA, ktoré platí rodina za maminu mám zarátať do príjmu? (odmena+cestovné+stravné) aj poistné , ktoré bolo zaplatené v roku 2010? Ďakujem. A ešte jedna otázka DP AT sa podáva do 30.4.2011 ? Alebo do 31.3.2011?
    Termín na DP je 31.3.2011.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tweety Pozri príspevok
    Termín na DP je 31.3.2011.
    Nesúhlasím......rakúske DP za rok 2010 sa podáva do termínu 30.04.2011

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    Asi mám problém pri vyplnení tlačiva U1. Na prvej strane vyplním (Celkový príjem bez výdavkov) :
    000-napr. 11 800,-
    SUME- 11 800,-
    016 -11 800,-
    a Gesamtbetrag (Celková suma zdanit.planenia) tak tiež dám sumu 11 800,-? Alebo sa zrátajú riadky a dá my sumu 23 600,- ? Ďakujem vopred za pomoc.

    Opatrovateľka v AT poistné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.