Zavrieť

Porady

Odvolanie sa voci kolaudacii

Ak susedovi skolaudovali dom a ten nie je postaveny v sulade so stavebnym povolenim ( ma okna na stranu kde ich nemal mat, je vacsi ako povoluje uzemny plan v % zastavanosti ) da sa voci tomu nejako odvolat ? Na stavebnom urade mi povedali ze uz je neskoro, ze som sa mohol odvolat pri stavebnom konani, ale tieto pochybenia v tedy este nemohli nastat, a bol som dlhodobo odcestovany a ked som sa vratil, tak to mal asi mesiac skolaudovane a zapisane na katastri. Da sa nieco robit? Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    RZ Projekt je offline (nepripojený) RZ Projekt

    Statik, projektant RZ Projekt
    No to ti povedali peknu hlupost, ze si sa mal vyjadrit pri stavebnom konani, ked to nebolo postavene . Dalsi hlupaci na uradoch alebo su podmazani. Neviem poradit, ale to ze vydali kolaudacne rozhodnutie na stavbu, ktora nie je postavena podla projektu pre SP nie je v sulade so zakonom. Ak nastala zmena v realizacii oproti projektu pre SP, tak malo nastat zmenove konanie s projektom podla skutocneho vyhotovenia. Ak toto zmenove konanie zlucili s kolaudaciou, tak mali byt prizvane strany, ktorych zmena by sa mohla dotykat. Mozes vyskusat sa do toho obut, ale pri dnesnej byrokracii neviem, ci z toho nieco ziskas. Mozes ich udat, ale robit si nepriatelov na SU, nie je dobre

    Odvolanie sa voci kolaudacii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.