Zavrieť

Porady

Synchronizacia platieb s bankou?

Je mozna v oberone automaticka synchronizacia s platbami v slovenskych bankach?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    A si ty vôbec účtovník že sa takto pýtaš?

    Každý normálny program to má v sebe. Oni to majú nazvané že účtovanie bankových výpisov, v helpe to nájdeš. Nechápem ako môžeš na takejto veci zastať a vypisovať na poradu. A potom keď už, ako to že Ti nik neporadí?

    rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

    Vylúčený člen rado3105
    Viete rozdiel medzi slovami automaticky a manualne?
    V jednoduchosti to vysvetlim: program sa napoji na API, popripade cez ine rozhranie do bankoveho uctu alebo vypisu banky, prebehne vsetky variabilne symboly a sam ich zauctuje.....toto je mozne vo flexibee....tak sa este raz pytam ci to je mozne v oberone. Dolezite pre mna to je preto, ze kazdy mesiac mam okolo 200 rovnakych platieb na moj ucet....a kontrolovat ci dana osoba zaplatila....je dost narocne a nachylne na ludsku chybu.....
    Pozrel som sa že čo je flexibee a to je nejaký účtovný program. Teraz neviem či to správne chápem, ale flexibee sa vie sám pripojiť do banky a účtovať? To akože ten program vie obsluhovať sám aj čítačku z Tatrabanky alebo ako sa dostane do banky? No ja neviem, ale hackeri by asi chrochtali vzrušením keby videli že nejaký program a to navyše webový môže sa sám prihlášiť do banky a účtovať. To by bolo asi hackerské el dorado.
    Viem že robím sprosté narážky, ale v skutočnosti by som rád vedel čo ste mali tým na mysli....
    PS: Mám taký bledomodrý dojem, že Vy účtovníci by ste asi už najradšej nerobili vôbec nič a len brali svoje poplatky za účtovné položky. Ja som za to aby softvér ľudom pomáhal, ale toto som nejako nepochopil.
    A neviem presne ako v Oberone, ale aj v iných programoch to bude podobné, treba manuálne stiahnuť výpis, čiže prihlásiť sa do banky, dať výpis uložiť do súboru na disk a potom v programe aktivovať automatické účtovanie ktoré to už zaúčtuje automaticky. Pred tým všetkým samozrejme nastaviť pravidlá. 200 alebo bárskoľko položiek zaúčtovať zaberie čas na prihlásenie do banky + 1-2 min. zaúčtovanie ak nie sú na výpise bludy alebo novinky bez pravidiel. Čo by ste ešte chceli?
    rado3105 presne takto...ako ste to popisali...vidite ze sa chapeme....a to ma zaujima ci to oberon ovlada....

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    V Oberone je to tiež možné.
    ak chceš odpoveď na soft OBERON - pýtaj sa v témach OBERON -u.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zobraziť viac Pozri príspevok
    A neviem presne ako v Oberone, ale aj v iných programoch to bude podobné, treba manuálne stiahnuť výpis, čiže prihlásiť sa do banky, dať výpis uložiť do súboru na disk a potom v programe aktivovať automatické účtovanie ktoré to už zaúčtuje automaticky. Pred tým všetkým samozrejme nastaviť pravidlá. 200 alebo bárskoľko položiek zaúčtovať zaberie čas na prihlásenie do banky + 1-2 min. zaúčtovanie ak nie sú na výpise bludy alebo novinky bez pravidiel. Čo by ste ešte chceli?
    Tento úkon sa môže uskutočniť iba so súhlasom majiteľa účtu.
    Pardon, čo máte tým na mysli? Aký úkon?

    Máte s tým automatickým účtovaním nejaké skúsenosti?

    Synchronizacia platieb s bankou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.