Zavrieť

Porady

Krátenie dovolenky

Dobrý deň,
opäť by som Vás chcela poprosiť o radu.Nedávno som písala o nároku na dovolenku za obdobie čerpania MD, pretože mi v práci oznámili, že nemám nárok na dov. za rok 2009, lebo som neodpracovala 60dní. Nakoniec moje argumenty uznali a vraj výmera dovolenky je 25 dní za rok a ja mám nárok za obdobie 6 mesiacov. Ale ja som zase pátrala v zákone a tam sa o krátení dovolenky hovorí niečo iné.Konkretne v roku 2009 som pracovala v januári do 6.1, potom PN do 1.6., 2.6. čerpanie starej dovolenky za rok 2008 a od 3.6 do 16.12 MD. Takže už som fakt dopletená, a neviem na koľko dní tej dov. vlastne nárok mám. A ešte, ked by som si ju chcela vyčerpať po ukončení RD ,nemôže mi ju zamestnáv. nejako krátiť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mirkarog Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    opäť by som Vás chcela poprosiť o radu.Nedávno som písala o nároku na dovolenku za obdobie čerpania MD, pretože mi v práci oznámili, že nemám nárok na dov. za rok 2009, lebo som neodpracovala 60dní. Nakoniec moje argumenty uznali a vraj výmera dovolenky je 25 dní za rok a ja mám nárok za obdobie 6 mesiacov. Ale ja som zase pátrala v zákone a tam sa o krátení dovolenky hovorí niečo iné.Konkretne v roku 2009 som pracovala v januári do 6.1, potom PN do 1.6., 2.6. čerpanie starej dovolenky za rok 2008 a od 3.6 do 16.12 MD. Takže už som fakt dopletená, a neviem na koľko dní tej dov. vlastne nárok mám. A ešte, ked by som si ju chcela vyčerpať po ukončení RD ,nemôže mi ju zamestnáv. nejako krátiť?
    Ďakujem.
    Mirka, tvoj pracovný pomer trvá ?
    Ak ano, spočítaj si pracovné dni, vrátane sviatkov počas tvojej PN-ky = od. 7.1.-1.6.2009 a od 17.12.-31.12.2009.
    Nechce sa mi to presne počítať, malo by to byť okolo 100 dní - a za prvých 100 dní sa dovolenka kráti o 1/12 ročného nároku, čiže zostane ti 11/12 ročného nároku.
    O dovolenku neprídeš, môžeš si ju vyčerpať po návrate z rodičovskej dovolenky, príp. ak by si skončila prac.pomer, zamestnávatel ti ju musí preplatiť.
    Materská dovolenka (28 týždňov) aj čerpanie starej dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu.
    Naposledy upravil veronikasad : 23.11.09 at 14:56

    elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

    elizabet100
    Dobrý deň.

    Chcem sa Vás opýtať, známa nastupila do práce ako zdravotná sestra. Má 36 rokov, a odpracovala 3 mesiace v novom zamestnaní / na zmeny, denné , nočné, 12 hod./Teraz chce ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe. PP trval od 1.9 2009 do 30.11.2009, kedy chce ukončit PP. Má nárok na alikvótnu časť dovolenky? Správne počítam 20:12x3 mesiace? alebo sa to u zdravotných sestier /keďže maju nočné, denné atď/. počíta nejako ináč? Alebo vobec nemá nárok na dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.