Zavrieť

Porady

ODOVZDANIE STROJA NA REKLAMU

Mali sme na sklade kosačku za cca 2300€ túto sme v priebehu roka 2011 dali s reklamou našej firmy jednej spoločnosti, máme na to zmluvu,
potrebujem si overiť či je to daňový náklad ( k 1.1.2011 som ju mala na účte 132 ) a teraz som na internom doklade spravila zápis 518200 (analytika reklama ) oproti 132. A zdá sa mi že to nie je dobrý zápis a mala by tam byť 501 ale zase ma mýli že to nie je reklamný predmet do výšky 16,60 €

poraďte mi prosím, či to bude daňový výdavok a ako to zaúčtovať správne v PU

všetkým , ktorí sa vyjadria dopredu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JUDDIT Pozri príspevok
    Mali sme na sklade kosačku za cca 2300€ túto sme v priebehu roka 2011 dali s reklamou našej firmy jednej spoločnosti, máme na to zmluvu,
    potrebujem si overiť či je to daňový náklad ( k 1.1.2011 som ju mala na účte 132 ) a teraz som na internom doklade spravila zápis 518200 (analytika reklama ) oproti 132. A zdá sa mi že to nie je dobrý zápis a mala by tam byť 501 ale zase ma mýli že to nie je reklamný predmet do výšky 16,60 €

    poraďte mi prosím, či to bude daňový výdavok a ako to zaúčtovať správne v PU

    všetkým , ktorí sa vyjadria dopredu ďakujem
    Reklamný predmet 501, bez nároku na odpočet dph.

    JUDDIT je offline (nepripojený) JUDDIT

    JUDDIT
    Tweety súhlasím s tebou ale ako to mám ošetriť, keď sme DPH pri nákupe tohto stroja nárokovali, tento stroj bol medzi tovarom na predajňu a vlastne až po čase ( po roku ) sa rozhodlo, že sa poskytne tejto firme na naše reklamné účely

    ODOVZDANIE STROJA NA REKLAMU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.