Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH z nájmu

Ahojte, prosím poraďte mi. Máme zmluvu s platcami DPH o nájme nebytových priestorov - vlastne je to v obytnom dome /činžiaku/ práčovňa, ktorú využívame ako sklad. Na zmluve nie je DPH rozpísané, no ja som si ho uplatňovala. Stačí dať zmluvu opraviť - rozpis DPH, alebo pri taktýchto nebytových priestoroch sa DPH neuplatňuje? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ajaj..ked ju nemáš rozpísanú, nemôžeš si ju uplatniť.. a ani ti zmluvu neprerobia zrejme, pretože oni dph tiež neodviedli, keďže na zmluve táto nie je rozpísaná..

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    any14 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím poraďte mi. Máme zmluvu s platcami DPH o nájme nebytových priestorov - vlastne je to v obytnom dome /činžiaku/ práčovňa, ktorú využívame ako sklad. Na zmluve nie je DPH rozpísané, no ja som si ho uplatňovala. Stačí dať zmluvu opraviť - rozpis DPH, alebo pri taktýchto nebytových priestoroch sa DPH neuplatňuje? Ďakujem
    Na základe čoho ste si uplatňovali odpočet DPH? Tu bude treba podať DDP k DPH Zmluvu zrejme neupravia, lebo aj by museli podať DDP k DPH a tam by boli možno aj úroky z neskoro odvedenej DPH.
    Zákon o DPH §38
    (3) Oslobodený od dane je nájom nehnuteľnosti alebo jej časti s výnimkou

    a) nájmu v ubytovacích zariadeniach (ubytovacie služby),
    b) nájmu priestorov a miest na parkovanie vozidiel,
    c) nájmu trvalo inštalovaných zariadení a strojov,
    d) nájmu bezpečnostných schránok.

    any14 je offline (nepripojený) any14

    any14
    Ďakujem za odpovede. Tak robím dodatočné daňové priznania. Ale je tu ešte jeden problém. Keďže opravím v peňažnom denníku DPH /zahrniem celú sumu nájmu do réžie/, na konci roka 2009 vyjde iný základ dane - zníži sa o 226,50 Eur, ako som uviedla v daňovom priznaní z príjmu fyzických osôb. Môj šéf sa strašne bojí dodatočných daňových priznaní. Môžem to nechať tak? Zaplatili sme vyššiu daň asi o 53 Eur, aj odvody budeme platiť mesačne o 4 eurá vyššie, keď DDP nepodám - ale to mu je jedno. Môže mať prípadná daňová kontrola niečo proti tomu? Ďakujem.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    any14 Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Tak robím dodatočné daňové priznania. Ale je tu ešte jeden problém. Keďže opravím v peňažnom denníku DPH /zahrniem celú sumu nájmu do réžie/, na konci roka 2009 vyjde iný základ dane - zníži sa o 226,50 Eur, ako som uviedla v daňovom priznaní z príjmu fyzických osôb. Môj šéf sa strašne bojí dodatočných daňových priznaní. Môžem to nechať tak? Zaplatili sme vyššiu daň asi o 53 Eur, aj odvody budeme platiť mesačne o 4 eurá vyššie, keď DDP nepodám - ale to mu je jedno. Môže mať prípadná daňová kontrola niečo proti tomu? Ďakujem.
    DPH urobíte dodatočné.
    Daň z príjmov .Bez doda-opravite v učt. v roku 2010 a pre daň to aj bude náklad roku 2010. §17/29 a 15

    Oprava- Beriem späť- nevšimla som si, že je to Fyzicka osoba.

    uplatnenie DPH z nájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.