Zavrieť

Porady

Denný vymeriavací základ

Zamestnanec nastúpil do TPP 1.10.2005 a od 5.10.2005 sa stal práceneschopným. Ako vypočítam DVZ na nemoc? Pracovník má hodinovú mzdu.
A takisto by som sa chcela spýtať čo v prípade, ak nedosiahne dostatočný počet odpr. hodín /pracovný fond v danom mesiaci/ musím mu tie hodiny dopísať a doplatiť?
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Denný vymeriavací základ sa vypočíta z obdobia 1.10.2005-4.10.2005, ak má hodinovú mzdu, táto sa prepočíta na deň ( pri 40-hodinovom pracovnom čase to bude 8 hodín ). Denný VZ sa zaokrúhli na 4 desatinné miesta nahor.

Žiadne hodiny mu nie je potrebné dopísať ani doplatiť. Pri PN prvých 10 dní platí zamestnávateľ ( 3 x 25% +7 x 55% ).
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobré ránko!
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
Máme zamestnaca,ktorý mal 1.12.2005 pracovný úraz a ja nevem ako
mám vypočítať vymeriavací základ poškodeného do tlačiva: Oznámenie o poistnej udalosti - SP
Ďakujem veľmi pekne.
Silvia
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
SilviaS
Dobré ránko!
Chcem Vás veľmi pekne poprosiť o radu.
Máme zamestnaca,ktorý mal 1.12.2005 pracovný úraz a ja nevem ako
mám vypočítať vymeriavací základ poškodeného do tlačiva: Oznámenie o poistnej udalosti - SP
Ďakujem veľmi pekne.
Silvia
Od kedy u vás pracuje ? Mal nejaké prerušenia práce, napr. neplatené voľno ?
Upresni.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Pracuje u nás od: 1.6.1997 takže tak a nemal žiadne prerušenia!
Silvia
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
SilviaS
Pracuje u nás od: 1.6.1997 takže tak a nemal žiadne prerušenia!
Silvia
Jeho vymeriavací základ je rok 2004. Takže spočítaš všetko, čo mu do VZ patrí (zákon o SP č.461/20003 Z.z. § 138 ) za mesiace 1-12/2004, a vydelíš to počtom kalendárnych dní v roku 2004 (366). Z počtu kalendárnych dní odpočítaš kaledárne dni, počas ktorých bol PN a ošetroval člena rodiny.
Tak dostaneš denný vymeriavací základ.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Ďakujem ti veľmi pekne a prajem príjemný den!
Silvia
0 0
7Ingrid7 7Ingrid7

7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

Opakovanie matka mudrosti :

Priklad zamestnanec je v PP od 1. 1. 2005
Absenciu mal 14. 12. 2005
VZ na NEM v 12/2005 bolo Sk 6682,-
RO = 17 kal. dni
-----------------------------------------

Aky bude DVZ platny od 1. 1. 2006?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
7Ingrid7
Opakovanie matka mudrosti :

Priklad zamestnanec je v PP od 1. 1. 2005
Absenciu mal 14. 12. 2005
VZ na NEM v 12/2005 bolo Sk 6682,-
RO = 17 kal. dni
-----------------------------------------

Aky bude DVZ platny od 1. 1. 2006?
Súčasne platný DVZ bude 6682/17=393,0589 (SKK, EUR,USD).
0 0
7Ingrid7 7Ingrid7

7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

Vymeriavaci zaklad sa v tomto pripade nebude kratit z dovodu, ze VZ na NEM je VZ za cely mesiac a nie za RO?
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
7Ingrid7
Vymeriavaci zaklad sa v tomto pripade nebude kratit z dovodu, ze VZ na NEM je VZ za cely mesiac a nie za RO?
Neviem, čo tým myslíš ? VZ bude vypočítaný z RO, ktorým je obdobie 15.12.2005-31.12.2005. VZ nebude vypočítaný z celého decembra 2005, ale iba z obdobia po absencii.
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

ahojte veľmi prosím o pomoc. Mám nového zamestnanca a neviem ako mu vypočítať denný vymeriavací základ. Ešte som ho nepočítala, takže prosím aj o postup ako sa to počíta.
Jeho hrubá mzda je 7 000,- Sk. Veľmi pekne ďakujem.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

zubadielko
ahojte veľmi prosím o pomoc. Mám nového zamestnanca a neviem ako mu vypočítať denný vymeriavací základ. Ešte som ho nepočítala, takže prosím aj o postup ako sa to počíta.
Jeho hrubá mzda je 7 000,- Sk. Veľmi pekne ďakujem.
Na úvod je potrebné vedieť, kedy nastúpil do zamestnania a kedy začal marodovať. Z toho sa dá určiť rozhodujúce obdobie(RO) na výpočet denného VZ.

Denný VZ = VZ dosiahnutý v RO / počet dní RO.
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

Zamestnanec nastúpil do zamestnania 1.2.2006, pracuje, nie je PN, denný vymeriavací základ potrebujem prepočítať, lebo zadávam jeho údaje do mzdového programu.
Je to nový zamestnanec, takže mu potrebuejm zadať údaje.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

zubadielko
Zamestnanec nastúpil do zamestnania 1.2.2006, pracuje, nie je PN, denný vymeriavací základ potrebujem prepočítať, lebo zadávam jeho údaje do mzdového programu.
Je to nový zamestnanec, takže mu potrebuejm zadať údaje.
Denný VZ môže vychádzať rôzne čislo, v závislosti od toho, kedy zamestnanec začne marodovať a obvykle sa počíta až vtedy, keď zamestnanec začne marodovať.
Takže odporúčam buť túto hodnotu nevypĺňať, prípadne uviesť pravdepodobný denný VZ = predpokladaný VZ za február / 30 (§57 ods.2)
V každom prípade, takto zadaná hodnota sa nebude môcť použiť pri výpočte náhrady príjmu, resp. nem.dávok. Denný VZ bude musieť byť prepočítaný pri najbližšej marodke.
0 0
zubadielko zubadielko

zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

Takže ak do programu teraz nič nezadám pri výpočte miezd to nebude problém? A ako sa prepočítava pravdepodobný vymeriavací základ?
Ďakujem za všetky odpovede
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Do nprogramu nezadávaj zatiaľ nič. Vymeriavací základ vypočítaš aktuálne, podľa toho kedy nastúpi na PN . T.z. VZ za obdobie do nástupu PN (RO)/počet dní RO.
0 0
7Ingrid7 7Ingrid7

7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

ajobs
Neviem, čo tým myslíš ? VZ bude vypočítaný z RO, ktorým je obdobie 15.12.2005-31.12.2005. VZ nebude vypočítaný z celého decembra 2005, ale iba z obdobia po absencii.
Jasne, ze to musi byt VZ z RO. Ale v konecnom dosledku ked pocitas mzdu za mesiac (jednotl. zlozky mzdy), tak ich nepocitas na dni, ale za cely mesiac. Takze aj VZ za dany mesiac je jeden, ale pre ucely DVZ si musis VZ prepocitat len na dni RO. Neviem, ci som to nenapisala komplikovane
0 0
7Ingrid7 7Ingrid7

7Ingrid7 je offline (nepripojený) 7Ingrid7

Ako vypočítať pravdepodobný DVZ pri odmeňovaní úkolovou mzdou?

Zamestnanec nastupil do PP 1. 3. 2006 a v ten den mu zacala PN. Ako sa dopracovat k VZ, z ktoreho by sa platilo poistne na nem. poistenie za kal. mesiac, v ktorom vznikol narok na nahradu prijmu pri doc. PN??

0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
7Ingrid7
Ako vypočítať pravdepodobný DVZ pri odmeňovaní úkolovou mzdou?

Zamestnanec nastupil do PP 1. 3. 2006 a v ten den mu zacala PN. Ako sa dopracovat k VZ, z ktoreho by sa platilo poistne na nem. poistenie za kal. mesiac, v ktorom vznikol narok na nahradu prijmu pri doc. PN??

Počíta sa zo mzdy, ktorú by pravdepodobne zarobil. Ak má úkolovú mzdu, a nie je vopred možné zárobok odhadnúť, musí sa uviesť iba istý predpoklad, ktorý je v kompetencii zamestnávateľa (napr. sa porovná jeho pravdepodobná úkolová mzda s rovnakou alebo podobnou profesiou u tohto zamestnávateľa).
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Prosím o radu, aké bude rozhodujúce obdobie pre denný vymeriavací základ, ak je zamestnanec PN vo februári 2006, a nastúpil k nám do zamestnania 10.9.2005. Bude to obdobie jeho poistenia od 10.9.do 31.12.2005 a výška poistného na nemocenské za toto obdobie alebo inak to vypočítam??
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať