Zavrieť

Porady

Výpoveď zo zamestnania - dovolenka

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, ako je to v prípade, ak dostanem výpoveď od zamestnávateľa. Po dlhom boji sa nám so zamestnávateľom podarilo dohodnúť na ukončení zmluvy s odstupným, nie výpovednou lehotou...

Teraz sa hádam ohľadne dovolenky. Vyčíslil zostatok dovolenky na dva dni. Vo výpovedi mi nariaďuje čerpanie dovolenky na konkrétne dátumy. Nakoľko v práci je hmotná zodpovednosť, je potrebné vykonanie inventúry.

Preto moje otázky, môže mi nariadiť konkrétne dva dni, kedy mám čerpať dovolenku, ak sme sa dohodli na ukončení prac. pomeru k 01.10.2011. (nariadili čepranie na 27. a 28.9.)

Je možné, že by sa inventúra vykonávala po tomto termíne? čo ak sa "stratia" nejaké predmety, za ktoré je hmotná zodpovednosť???

ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VeronikaT Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zaujímalo by ma, ako je to v prípade, ak dostanem výpoveď od zamestnávateľa. Po dlhom boji sa nám so zamestnávateľom podarilo dohodnúť na ukončení zmluvy s odstupným, nie výpovednou lehotou...

    Teraz sa hádam ohľadne dovolenky. Vyčíslil zostatok dovolenky na dva dni. Vo výpovedi mi nariaďuje čerpanie dovolenky na konkrétne dátumy. Nakoľko v práci je hmotná zodpovednosť, je potrebné vykonanie inventúry.

    Preto moje otázky, môže mi nariadiť konkrétne dva dni, kedy mám čerpať dovolenku, ak sme sa dohodli na ukončení prac. pomeru k 01.10.2011. (nariadili čepranie na 27. a 28.9.)

    Je možné, že by sa inventúra vykonávala po tomto termíne? čo ak sa "stratia" nejaké predmety, za ktoré je hmotná zodpovednosť???

    ďakujem.
    Áno, môže Ti nariadiť čerpanie dovolenky, pretože s dovolenkou disponuje zamestnávateľ. Inventúra(ak máš HZ) musí byť vykonaná v čase trvania PP, v deň, keď sa jej môžeš zúčastniť.(teda nie v čase dovolenky)

    Výpoveď zo zamestnania - dovolenka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.