Zavrieť

Porady

Vysoke uvery

Nema tu niekto skusenosti ako sa daju ziskat z banky uvery avsak pomerne dost vysoke a len s tym,ze im ponuknete strategiu podnikania?Ide mi o to,ze clovek akokolvek sa snazi,len malokedy dosiahne potrebnu vysoku sumu vlastnim pricinenim aby sa mu podarilo podnikat s tym co ho naozaj zaujima a bavi hlavne ked do toho treba vrazit riadne peniaze.Uver by sa dal podla vsetkeho splatit za 7 rokov co sa slubuje pri dannom podnikani.Ide o to,ze bez penazi sa to zacat neda.
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Co je to dost vysoka suma?
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Viac ako 50 mil.SK
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ocenujem Tvoju odvahu. Mas 17 rokov a ides si pozicat viac ko 50 mil. Sk.

Bud je to genialny napad alebo dobry vtip.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Len sa snazim uvazovat do buducnosti,nieje to ziadny vtip.Ked vsak viem potvrdit,ze do 7 rokov sa to da splatit,co na to banka?Preto sa pytam na porade,lebo ak by som isla s tymto ,,problemom,, do banky povazovali by ma za blazna a takisto by bolo neuveritelne tazke zohnat rucitela.
Napadlo ma aj to,ze napriklad ak si chces pozicat velmi vysoky uver,nemozes rucit nehnutelnostou na ktoru si ten uver beries?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Leggy Pozri príspevok
Len sa snazim uvazovat do buducnosti,nieje to ziadny vtip.Ked vsak viem potvrdit,ze do 7 rokov sa to da splatit,co na to banka?Preto sa pytam na porade,lebo ak by som isla s tymto ,,problemom,, do banky povazovali by ma za blazna a takisto by bolo neuveritelne tazke zohnat rucitela.
Napadlo ma aj to,ze napriklad ak si chces pozicat velmi vysoky uver,nemozes rucit nehnutelnostou na ktoru si ten uver beries?
Nestačí ručiť nehnuteľnosťou, ale treba vedieť dokázať, že si schopný aj splácať. A nehnuteľnosť za 50 mil., tak to už je iné caffe.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Samozrejme ze mozes. Prepac - ale ides si pozicat 50 milionov, vies garantovat, ze to splatis aani nevies, na akych principoch funguju uvery? Prisla si z Marsu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie si v "reále". Potrebuješ podnikateľský plán, budovu minimálne za 70 mil. Sk, a podnikateľský plán možno na 100 mil. Sk, banka bude chcieť spoluinvestovanie......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Leggy Pozri príspevok
Len sa snazim uvazovat do buducnosti,nieje to ziadny vtip.Ked vsak viem potvrdit,ze do 7 rokov sa to da splatit,co na to banka?Preto sa pytam na porade,lebo ak by som isla s tymto ,,problemom,, do banky povazovali by ma za blazna a takisto by bolo neuveritelne tazke zohnat rucitela.
Napadlo ma aj to,ze napriklad ak si chces pozicat velmi vysoky uver,nemozes rucit nehnutelnostou na ktoru si ten uver beries?
Na toto by som bol zvedavý, ako vieš dokázať, že za 7 rokov budeš schopná splatiť 50 mil. úver aj s úrokmi. Ak ide o podnikateľský úver tak tam úroky sú na slušnej úrovni. Takže to by ročne znamenalo splácať min. 8 mil, teda 700 - 750 tisíc mesačne.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Takze v prvom rade,neprisla som z Marsu,ked sa toto pytam.Zoberte si to tak,ze niektory v mojom veku este ani nevedeli co znamena podnikanie a kazdy raz musi zacat ci uz debilnymi otazkami,napriklad ako som predviedla ja alebo super podnikatelskym planom.
Takze,zacnem asi takto,videla som na internete skvelu nehnutelnost,dajme tomu,ze zabehnuty hotel.Ako dobre viete,hotely su drahe,hlavne ak sa jedna o zabehnuty komplex.Zacala som rozmyslat ako je to s uvermi,ci nieje moznost ziskat uver a rucit nehnutelnostou na ktoru si uver beriem ako som uz predtym spominala.Majitel hotela garantuje brutto-20 mil. a netto-10,5..to su len vymyslene sumy ale dajme tomu.
No a proste som sa obratila na poradu,kde som sa chcela o tomto dozvediet viac,ci je to aspon z casti mozne a tu ma hned oznacia za martanku s dobrym vtipom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Leggy Pozri príspevok
Takze v prvom rade,neprisla som z Marsu,ked sa toto pytam.Zoberte si to tak,ze niektory v mojom veku este ani nevedeli co znamena podnikanie a kazdy raz musi zacat ci uz debilnymi otazkami,napriklad ako som predviedla ja alebo super podnikatelskym planom.
Takze,zacnem asi takto,videla som na internete skvelu nehnutelnost,dajme tomu,ze zabehnuty hotel.Ako dobre viete,hotely su drahe,hlavne ak sa jedna o zabehnuty komplex.Zacala som rozmyslat ako je to s uvermi,ci nieje moznost ziskat uver a rucit nehnutelnostou na ktoru si uver beriem ako som uz predtym spominala.Majitel hotela garantuje brutto-20 mil. a netto-10,5..to su len vymyslene sumy ale dajme tomu.
No a proste som sa obratila na poradu,kde som sa chcela o tomto dozvediet viac,ci je to aspon z casti mozne a tu ma hned oznacia za martanku s dobrym vtipom.
Pri úveroch ak ručíš nehnuteľnosťou, tak banky väčšinou požadujú nehnuteľnosť v hodnote 150-200% výšky úveru. To, že majiteľ garantuje brutto 20 mil. a netto 10,5 mil. ti banka ako argument na splatenie neuzná. Možno doteraz to tak bolo, ale čo keď (hypoteticky) ten hotel zrovná so zemou zemetrasenie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Môžeš mať super nápad, ale banka ti nepožičia na kúpu hotela komplet hotovosť. Ocení ju jej znalec a dajú ti povedzme 70% hodnoty. 30% musíš mať Ty. Ale znalec ocení budovu 30 mil. Sk, a majiteľ chce 50 mil. Sk. Takže sa dostávame k tomu "marťanstvu" . Banka ti požičia 21 mil. Sk, ale založíš celú budovu, plus bude chcieť bianco zmenku, ručiteľa.... ty musíš doplatit 29 mil. Sk. A tie kde zoberieš?
Reálne uvažuj tak, že musíš mať aspoň toľko v hotovosti, koľko si chceš požičať.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Teraz ste mi to normalne vysvetlili a nemuseli ste ma hned zvozit pod ciernu zem.Mna zmiatli aj tie uvery co v dnesnej dobe ponukaju banky,napr.uver do 25mil.bez rucitela a podobneho typu co som nedavno nasla na internete,to ponuka banka ale ako viem,tak vecsinou sa tieto uvery neschvalia.
Ale zase napadlo ma aj nieco take,ze ked si niekto napriklad kupuje dom a nema celu hotovost,dajme tomu,ze si nevie zobrat uver,ci jednoducho majitel nehnutelnosti nepocka kym bude mat peniaze,cisto fylozofujem a hladam rozne riesenia.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ako sa dohodneš.... ked napr. v tomto prípade ti majiteľ zaručuje také tržby, tak by som mu ponúkla do splatenia dlhu tiché spoločníctvo, aj so slušným úrokom.
=======================
a k tomu ako si sa ohradila..... porovnaj si svoje pôvodné zadanie a svoj príspevok č. 10 - je to "nebe a dudy".
ako sa kto pýta, tak mu odpovedáme. Príspevok 10 je normálna otázka, tak na to sa dalo normálne odpovedať.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Diky Kejka,opat viem z podnikatelskej oblasti nieco nove
0 0
morgona morgona

morgona je offline (nepripojený) morgona

Leggy Pozri príspevok
Diky Kejka,opat viem z podnikatelskej oblasti nieco nove

píšeš seminarnu prácu?, alebo skušaš poradakov
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neskúša, môj syn sa priamo v banke pýtal na to isté... proste ho to zaujímalo. A mal ten istý cieľ, skúšal možnosti. Takže to chápem. Dnes už rozmýšľa ináč. Možno aj preto, lebo sa dočkal odpovede.
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Zodpovedali tvojmu synovi vsetko v banke?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Leggy Pozri príspevok
Zodpovedali tvojmu synovi vsetko v banke?
Ja mám takú skúsenosť s bankami, že na čo sa nespýtaš na to nedostaneš odpoveď, a práve tu je kameň úrazu. Niekedy žiadateľa nenapadne možno drobnosť a nakoniec na tej drobnosti stroskotá celá vec.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Leggy Pozri príspevok
Zodpovedali tvojmu synovi vsetko v banke?
to je myslím

všetko? čo je to všetko? Na čo sa spýtal, na to dostal odpoveď, neprišiel za nimi s ničím konkrétnym, pýtal sa všeobecne a odpoveď mu otvorila oči. Btw. aj preto, že to bola jedna - tá najlepšia banka, o ktorej sa tu tolko píše (J.H.)
0 0
Leggy Leggy

Leggy je offline (nepripojený) Leggy

Asi zajdem aj ja do banky,ohladom uverov ale len vseobecne aby som sa viac rozhliadla.Mimochodom do anglictiny sa preklada tichy spolocnik-silent compation?to len nahodou ci nevies
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať