Zavrieť

Porady

dohoda a odvody

Dobry den poradaci,

SZCO, ktora si otvara krajcirsku dielnu, by si chcela zamestnat krajcirku na dohodu. Ako by mala vyzerat zmluva a ako sa pocita mzda pre takehoto zamestnanca. Odvody sa neplatia, len sa zraza dan? prosim poradte mi, lebo v tomto nie som doma...
dakujem

potocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Na uzatvorenie dohody o vykonani prace mas predlacene tlaciva, ktore na tejto stranke urcite najdes. Za dohodara odvadzas do Socialnej poistovne odvody na urazove poistenie - 0,80 % a na garancne poistenie - 0,25%. Zrazas dan 19%.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Ak v tom nie si doma radšej sa obráť kvalifikovaného účtovníka / mzdára, ktorý Ti vo všetkom poradí. Ale aspoň v kocke: od 1.9.2007 môžeš krajčírku "zamestnať" na základe dohody o pracovnej činnosti. Je tu podmienka max 10 hod. týždenne. Ak pracovník nepodpíše vyhlásenie... tak sa mu zráža 19 % daň. Zamestnávateľ odvádza z dohody odvody do UP a GP a odovzdáva výkazy do SP, kde musí byť prihlásený ako zamestnávateľ a musí sem prihlásiť aj zamestnanca. Oznámenie o zrážaní dane musí zaslať aj na príslušný DU.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.