Zavrieť

Porady

Využívanie biomasy na energetické úcely

Zdravím Poradňu Zaujíma ma, aký máte názor na potenciál a využitie biomasy na Slovensku. Nejaké nápady, rady a skúsenosti ak s tým pracujete ? Za odpovede vopred ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    newmi je offline (nepripojený) newmi

    newmi
    Praimo s tym nepracujem ale robil som na tu temu diplomovu pracu. A byvaly sef mal firmu, ktora sa zaobera spalovanim biomasy za ucelom vykurovania, vyroba tepla a TUV. Inak co som tak sondoval, povedal by som, ze to je u nas stale v plienkach. Potencial je velky ale vyuziva sa malo a ked uz, tak nie naplno. Hlavne kogeneracia je vyuzivana velmi malo.

    Ja?No! je offline (nepripojený) Ja?No!

    Ja?No!
    ja by som videl využitie biomasy skôr vo vyrobe hnojiva, alebo biplynu. Ale podla toho co vidim, len malo ludi je schopnych separacie odpadu, ked sused hadze plastove flase do obycajneho kontajnera a vedla stojí specialny na plasty, ak mu dohovorím, pozera na mna, co sa staram......... specialny kontajner na sklo je plny domoveho odpadu.........
    Naposledy upravil Ja?No! : 08.10.11 at 16:47

    Využívanie biomasy na energetické úcely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.