Zavrieť

Porady

materska a doba na urade prace

Dobry den,

poradite mi prosim? potrebovala by som vediet ako sa pocita materska, kedze:
- termin porodu mam 22.7.2011 a teraz som na PN s rizikovym tehotenstvom.
- od maja 2010 do oktobra 2010 som bola nezamestnana
- od januara 2009 do maja 2010 som bola zamestanan na TP
Takze podmienku doby poistenia zrejme splnam, nie? pripadne z coho mi bude pocitana materska?

Dakujem vopred

Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AML Pozri príspevok
    asi som to zle popisala, ja som zamestnana od oktobra10, ale som od januara zamestnana na PN
    prisla mi aj vypoved od zamestanavatela, ze dnom skoncenia PN, konci moj pracovny pomer, moze to tak spravit ak som PN do materskej???
    Ak si nastúpila na PN v skúšobnej dobe, môže. Skúšobná doba sa predlžuje o prekážky v práci na strane zamestnanca, medzi ktoré patrí aj PN.

    Alebo máš pracovný pomer na dobu určitú ?

    Ak od skončenia prac.pomeru do pôrodu neuplynie viac ako 8 mesiacov, budeš mať nárok na materské z príjmu z roku 2010 u terajšieho zamestnávatela.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AML Pozri príspevok
    Dobry den,

    poradite mi prosim? potrebovala by som vediet ako sa pocita materska, kedze:
    - termin porodu mam 22.7.2011 a teraz som na PN s rizikovym tehotenstvom.
    - od maja 2010 do oktobra 2010 som bola nezamestnana
    - od januara 2009 do maja 2010 som bola zamestanan na TP
    Takze podmienku doby poistenia zrejme splnam, nie? pripadne z coho mi bude pocitana materska?

    Dakujem vopred

    Zuzana
    Ak si nebudeš platiť nem. poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba (ak si v súčasnom období nezamestnaná-pracovný pomer skončil v máji 2010), nárok na materské ti nevznikne. Podmienku 270 dní splňaš, ale nie si už v ochrannej dobe (do pôrodu je viac ako 8 mesiacov od skončenia prac.pomeru).

    AML je offline (nepripojený) AML

    AML
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak si nebudeš platiť nem. poistenie ako dobrovolne nemocensky poistená osoba (ak si v súčasnom období nezamestnaná-pracovný pomer skončil v máji 2010), nárok na materské ti nevznikne. Podmienku 270 dní splňaš, ale nie si už v ochrannej dobe (do pôrodu je viac ako 8 mesiacov od skončenia prac.pomeru).
    asi som to zle popisala, ja som zamestnana od oktobra10, ale som od januara zamestnana na PN
    prisla mi aj vypoved od zamestanavatela, ze dnom skoncenia PN, konci moj pracovny pomer, moze to tak spravit ak som PN do materskej???

    AML je offline (nepripojený) AML

    AML
    Na socialke mi povedali ze materska sa mi bude ratat z posledneho zamestnania, co bolo platovo mizive.
    Mam moznost sa na mesiac zamestnat, mohlo by mi to ovplyvnit ysku materskej?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    AML Pozri príspevok
    Na socialke mi povedali ze materska sa mi bude ratat z posledneho zamestnania, co bolo platovo mizive.
    Mam moznost sa na mesiac zamestnat, mohlo by mi to ovplyvnit ysku materskej?
    To isté ti napísala aj Veronika Ale mesiac novéh PP ti nepomôže - tri mesiace treba .. čo už asi nestíhaš .. ledaže by si neskôr nastúpila na materskú ...

    materska a doba na urade prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.