Zavrieť

Porady

Zdravotná poisťovňa Dôvera vs. Union

Milí poraďáci, rada by som sa spýtala na Váš názor a postrehy na zdravotné poisťovne. Radi by sme celá rodina zmenili tento rok zdravotnú poisťovňu VšZP (ustavičné problémy u doktorov) na inú ZP. Viete mi doporučiť z vlastnej skúsenosti alebo z počutia niektorú prosím? Rada si prečítam akýkoľvek názor a radu. ďakujem. Prajem pekný večer
Usporiadat
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
My mame cela rodina uz dlhe roky Doveru, kedysi Sideriu a v zivote som nemala problemy. Viem ze vela lekarov ma VsZP male limity, ale pri Dovere som sa s tym nestretla... Toto moj nazor
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dôveru mám od roku 1995, tento rok prvýkrát problém s objednávaním na hospitalizáciu v nemocnici, aj kožná lekárka "frfľala", že zle platia (neviem či neskoro, alebo nízku hodnotu bodu).
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

ja mám Union,žiadne obmedzenia....ale na druhú stranu,ja som málo chorá...
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ja účtujem lekárov, či už FO alebo PO a na VšZP nedajú dopustiť...u nás, tu pod Tatrami je majoritná.....cca 85 % má zastúpenie...a Union? nevedia mu prísť na meno, pretože im skracuje z roka na rok limity....a Dôvera? tá zatiaľ platí.....ja osobne s mojou rodinou sme poistencami VšZP.....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyčkaj do jesene,ešte sa vyjednáva.Ale ani v sukromnom sektore to nevyzerá dobre.
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Mila123 Pozri príspevok
Ja účtujem lekárov, či už FO alebo PO a na VšZP nedajú dopustiť...u nás, tu pod Tatrami je majoritná.....cca 85 % má zastúpenie...a Union? nevedia mu prísť na meno, pretože im skracuje z roka na rok limity....a Dôvera? tá zatiaľ platí.....ja osobne s mojou rodinou sme poistencami VšZP.....
no neviem......keď som bola na rehabilitácii,tak poistenci VŠZP museli chodiť začiatkom mesiaca,ja hocikedy....
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

veronikasad Pozri príspevok
Dôveru mám od roku 1995, tento rok prvýkrát problém s objednávaním na hospitalizáciu v nemocnici, aj kožná lekárka "frfľala", že zle platia (neviem či neskoro, alebo nízku hodnotu bodu).
Hodnota bodu pre ambulantnú starostlivosť pre poist. 25 je 0.017990 € a pre 27 a 24 o niečo vyššie cca 0.01825 pre spoločné a vyšetrovacie zložky je okolo 0.008 €, iba pre VšZP si z fakturácie pamätám....
ale asi Tvoja lekárka má dosť poistencov z 24 a malý limit......
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gina Er Pozri príspevok
no neviem......keď som bola na rehabilitácii,tak poistenci VŠZP museli chodiť začiatkom mesiaca,ja hocikedy....
takúto situáciu som videla na očnom - z VšZP brali len pár pacientov denne, uprednostňovali ostatné poisťovne.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mila123 Pozri príspevok
Hodnota bodu pre ambulantnú starostlivosť pre poist. 25 je 0.017990 € a pre 27 a 24 o niečo vyššie cca 0.01825 pre spoločné a vyšetrovacie zložky je okolo 0.008 €, iba pre VšZP si z fakturácie pamätám....
ale asi Tvoja lekárka má dosť poistencov z 24 a malý limit......
No oni sú hviezdy Penta sa nezaprie.Dajú limity a zaplatia aj nad limit ale to čo lekár spraví nad limit násobia nejakými ich koeficientmi a tak nadlimitnú prácu lekár robí za podstatne nižšiu sumu ako prácu v limite.No a limit znižuju tak aby každý lekár pre nich musel robiť za facku.A diskutujú o navýšení limitov len vtedy,ked rok prekračuje lekár limity,čiže takto si znižuju náklady na zdrav.starostlivosť.Teraz sekajú limity doradu prakticky všetkým sa snažia znížiť limity na minimum.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som sa toto isté pýtal mojej lekárky a povedala mi, že Union, Všzp, Dovera je skoro to isté- čert jak diabol...
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Naša celá rodina - Dôvera od začiatku. Zatiaľ sme nemali žiadne problémy, ale ktovie do budúcna...
1 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

má niekto aj moc negatívne čo pozitívne skúsenosti a zážitky so ZP?
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

nikto nič?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

pandorasbox Pozri príspevok
má niekto aj moc negatívne čo pozitívne skúsenosti a zážitky so ZP?
Pozri, štandardné služby ti poskytne každá ZP. Pokiaľ nemáš nejakých špecializovaných lekárov, ktorí majú zmluvu len s určitou poisťovňou, tak to máš jedno u koho si. Zdravotné poistenie je presne a prísne regulované, veľké rozdiely medzi poisťovňami ani nemôžu byť. Bežné úkony ti preplatí každá. Union a Dôvera každý rok bojujú o klientov, tým, že VsZP má drvivú väčšinu poistencov, nemusí robiť nábory.

Ak si z BA alebo okresného mesta, tak je to jedno. Ak si z menšieho mesta, pozri, ktorá poisťovňa má najbližšie klientské centrum.

Ak ti aj dá niekto vyslovene negatívnu skúsenosť, tak je to len jeho subjektívny pohľad.
3 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

počula som, že Union, resp. Dôvera nemajú toľko problémov ako VšZP. z druhej strany zas keď sa pýtam doktorov, čo by poradili, keď nadávajú na VšZP, že im nehradí, resp. málo hradí, tak mi odpovedia, že čert alebo diabol. ako Vás "počúvam", tak v jednom ste sa zjednotili, je jedno ktorá ZP, každá má za i proti. že by som predsa zastiaľ zostala vo VšZP? Doteraz som bola v SZP a nemala som nikdy problémy. Iba VšZP mi hneď vytkol obvoďák a zubárka tiež.
1 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Tiez zvazujem prechod z VsZP, ale zaujima ma, ak niekto ma skusenosti s Doverou a Unionom, ako je to pri schvalovani kupelnej liecby, lebo VsZP zacina robit problemy typu - nie ste dispenzarizovana/y. A to mam ja lekarovi prikazat, aby ma dispenzarizoval? Toto je chore, ved lekari sami pomaly nevedia, co je dispenzar. Smutne.
0 0
misstka misstka

misstka je offline (nepripojený) misstka

no ja mám union od začiatku čo vstúpili na trh súkromné zdravotné poisťovne. problémy som nemala žiadne, akurát zo začiatku neboli lekári mojou poisťovňou nadšení, pravdepodobne im platila najmenej alebo menej ako už neexistujúca spoločná zdravotná alebo dôvera. lebo tie mi odporúčali. ale ošetriť ma ošetrili, s tým problém nebol.
teraz ako sú tie limity, tak mám práve pozitívne skúsenosti, viem že poistencov dôvery alebo všeobecnej niekde na konci mesiaca neošetria, ja s tým problém nemám.a takisto som sa aj na MRI vyšetrenie dostala oveľa skôr ako poistenci dôvery alebo všzp.
takže momentálne nevidím dôvod meniť poisťovňu a beriem ako výhodu to, že union nemá až tak veľa poistencov ako dôvera alebo všzp.
ale čo bude o pár mesiacov alebo rokov, to ťažko povedať...
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

martuli Pozri príspevok
Tiez zvazujem prechod z VsZP, ale zaujima ma, ak niekto ma skusenosti s Doverou a Unionom, ako je to pri schvalovani kupelnej liecby, lebo VsZP zacina robit problemy typu - nie ste dispenzarizovana/y. A to mam ja lekarovi prikazat, aby ma dispenzarizoval? Toto je chore, ved lekari sami pomaly nevedia, co je dispenzar. Smutne.
Ale samozrejme že vieme čo je dispenzár.Papierovačky a dopisovamie si s poistovnami a pacientmi doporučene naviac.Dakujem neprosím.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

BXLmiami Pozri príspevok
Ale samozrejme že vieme čo je dispenzár.Papierovačky a dopisovamie si s poistovnami a pacientmi doporučene naviac.Dakujem neprosím.
toto je akože postoj lekára???
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Gina Er Pozri príspevok
toto je akože postoj lekára???
Ano.V čom je rozdiel či si dispenzarizovaná alebo nie?Starostlivosť dostávaš rovnaku akurát ja musím vypisovať kopu A 4.Načo?Ved doteraz kupeľná liečba ani nič od toho nezáviselo,toto je najnovší výmysel ako sa zbaviť pacientov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať