Zavrieť

Porady

Elektronické posielanie dokladov

jupa jupa

jupa je offline (nepripojený) jupa

Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
Usporiadat
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

www.drsr.sk
Elektronické podávanie daňových dokumentov

Dňa 26. februára 2006 boli do aplikácie Podanie dokumentov v rámci Autorizovaných elektronických služieb zapracované nové vzory daňových priznaní k dani z príjmov fyzických osôb (platné od 1.1.2006). Vzor vyhlásenia o podaní písomnosti elektronickou formou sa nachádza v časti Elektronická komunikácia/ Vzory Vyhlásení o podaní písomnosti elektronickou formou.

Súčasne boli aktualizované formuláre účtovných výkazov pre účtovné jednotky účtujúce v sústave podvojného účtovníctva za obdobie 2005 a daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za zdaňovacie obdobie 2005.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

jupa
Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
Ak predpokladám, že ste mzdárka, máte zrejme na mysli elektronické posielanie tlačív, ako sú:
- Hlásenie o vyúčtovaní dane - podáva sa 1x ročne - pokiaľ viem, môže sa posielať aj na disketách - čo je chápané ako určitá elektronická forma, údaje na diskete však musia byť vo formáte, ktorý, ak Váš mzdový softvér nepodporuje, tak ako jednotlivec si zrejme nepomôžete. Záleží teda od Vášho mzdového softvéru.
- Ostatné tlačivá, ako napr. Oznámenie o zrážkovej dani, Štvrťročné prehľady, ... - zatiaľ nemám informáciu o tom, že v súčasnosti by sa aj tieto výkazy mohli podávať elektronicky (za predpokladu teda, že sa nemýlim :-).
- Mesačný výkaz pre VŠZP - tento sa dá posielať elektronicky, výkaz musí však opäť spĺňať štruktúru, ktorá je daná príslušnou zdravotnou poisťovňou, takže aj v tomto prípade záleží od Vášho mzdového softvéru, či elektronické zasielanie výkazov má zapracované.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ahojte všetci, práve mám 20- ho zamestnanca ktorý má VŠZP.Viem že budeme musieť podávať mesačný výkaz už elektronicky.Neviete náhodou ako na to?
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja davam do VsZP vystup na diskete, da sa to aj inak???
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Výkaz do VšZP posielam na diskete spolu s vytlačeným mesačným výkazom. Tak mi to kázali, zatiaľ som nepočula žiadnu inú zmenu, ani
nič iné odo mňa nepýtajú. Po zohraní diskety zdravotnou poisťovňou, mi túto disketu vrátia, v prípade ak niečo nesedí, tak aj s chybovým hlásením, kde sú napísané všetky chyby a tie musím odstrániť.Napr. neprihlásený pracovník, alebo máme rozdielne rodné čísla.
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Vďaka, ja práve neviem ako sa to posiela elektronicky,lebo do spoločnej to posielam cez ich stránku a hotovo + pošlem prvú stranu aj poštou.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Už aj VšZP začína s elektronickými službami.
Klikni si na ich stránku a pozri "Elektronické služby".
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem,pozerala som a je to niečo podobné ako má spoločná,len neviem ako sa zaregistrovať atď.Má to zmysel dávať výkazy na diskete?Však to neulahčuje situáciu.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Zatiaľ radšej na diskete. S elektronickými
službami len začínajú a určite bude trvať nejaký
čas, než sa vychytajú chyby.
Návod ohľadom registrácie, atď. je v elektronických službách
v linke "Otázky a odpovede /postupy/".
0 0
SILVIA54 SILVIA54

SILVIA54 je offline (nepripojený) SILVIA54

Ďakujem Ti.
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

jupa
Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
Ak vlastníte zaručený elektronický podpis (ZEP), všetky vymenované tlačivá môžte vyplniť na stránke drsr a nakoniec podpíšete ZEP. Potom už nemusíte nič posielať na DÚ. Pokiaľ Váš SW umožňuje vytvoriť export pre spomínané tlačivá, stačí tieto údaje načítať do príslušného výkazu a podpísať ZEP.
0 0
litu litu

litu je offline (nepripojený) litu

KED MAM ELEKTRONICKY PODPIS, MOZEM TLACIVA DP, VYKAZY, SUVAHU POSLAT ELEKTRONICKY AJ NA OBCHODNY REGISTER SR???
0 0
immi immi

immi je offline (nepripojený) immi

Na podávanie elektronických daňových priznaní je potrebný zaručený elektronický podpis. Podarilo sa mi zistiť, že je potrebný kvalifikovaný certifikát. Tento si môže ktokoľvek vybaviť na niektorej z akreditovaných certifikačných autorít. Ja mám od CA EVPÚ (www.caevpu.sk). Je to dobrá vec a podávanie priznaní si už neviem bez toho ani predstaviť, ušetrí mi to kopec času a naviac nemusím pozerať na úradné hodiny... )
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Obnovujem tému. Chcem elektronicky poslať mesačný výkaz do VšZP a nejde mi vôbec prihlásiť sa. Nemáte niekto tiež podobný problém?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Musíš ísť na VŠZP a oni Ti na základe žiadosti vydajú certifikát.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

drobeceva Pozri príspevok
Musíš ísť na VŠZP a oni Ti na základe žiadosti vydajú certifikát.
Už ho mám asi 4 mesiace. Minulý mesiac bolo všetko v pohode, ale teraz sa neviem prihlásieť z nejakého dôvodu.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Taktak. VšZP si vymyslela originálny spôsob na overenie toho, že zamestnávateľ ešte existuje. Aspoň raz do roka sa treba ukázať v poisťovni aj osobne.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Hm, tak to teda neviem. Dávaš dobré heslo? J
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

A teraz som sa skúšala prihlásiť ako občan. Ani to mi nejde... Ak máte niekto certifikát a využívate túto možnosť, mohli by ste sa skúsiť prihlásiť, či vám to ide? Či nie je chyba na strane VšZP?! Ďakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

No neviem GabiO3, mne to funguje. Teraz som skúšala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať