Zavrieť

Porady

Upratovanie spoločných priestorov

Poradaci, rad by som Vas poziadal o nejaky vzor zmluvy na upratovanie spolocnych priestorov medzi spravcom a fyzickou osobou. Nie sme totiz SVB, ale mame spravcu, ktory nas zastupuje a spolocne priestory nedame upratovat firme, lebo je to zbytocne drahe, ale bude ich pravdepodobne upratovat jeden z vlastnikov bytov v bytovke. Vdaka.
Naposledy upravil rast0 : 25.11.09 at 09:19
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rast0 Pozri príspevok
    Poradaci, rad by som Vas poziadal o nejaky vzor zmluvy na upratovanie spolocnych priestorov medzi spravcom a fyzickou osobou. Nie sme totiz SVB, ale mame spravcu, ktory nas zastupuje a spolocne priestory nedame upratovat firme, lebo je to zbytocne drahe, ale bude ich pravdepodobne upratovat jeden z vlastnikov bytov v bytovke. Vdaka.
    Záleží od toho, či je tá osoba, čo bude upratovať len fyzická osoba, alebo či je to SZČO.

    Ak je to fyzická osoba, tak správca bude musieť s ním uzatvoriť zmluvu o výkone pracovnej činnosti (teda obdobný pracovno právny vzťah mimo prac. pomeru). Ak je to živnostník alebo ak by mal založenú firmu, tak to bude zmluva o dielo alebo iná dodávateľská zmluva.

    rast0 je offline (nepripojený) rast0

    rast0
    Je to fyzická osoba.
    A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rast0 Pozri príspevok
    Je to fyzická osoba.
    A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?
    Áno je. Vypočíta sa, koľko je mesačná odmena, vynásobí sa 12-timi a to sa podelí buď podľa počtu bytov alebo osôb (záleží od toho, či to chcete rozpočítať na byty alebo osoby). My to máme na osoby a tiež to je samostatná položka v zálohovom predpise.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rast0 Pozri príspevok
    Je to fyzická osoba.
    A este doplnujuca otazka: Je mozne prachy na taketo upratovanie zahrnut do mesacneho predpisu zalohovych platieb?

    Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce. Napr. my máme takto zazmluvneného domovníka, ktorý je priamo z domu. Zamestnávateľom je správca a on je zamestnancom. Vzor jeho zmluvy je v prílohe. Uprav si len náplň činnosti, doporučujem presne stanoviť harmonogram upratovania.

    Naposledy upravil Chobot : 25.11.09 at 10:43
    DOhoda o vykonaní práce.jpg  

    rast0 je offline (nepripojený) rast0

    rast0
    Vrela vdaka. Len ten obrazok ma dost male rozlisenie, takze to nie je citatelne.
    Na zaklade toho, co si uviedol, ako je to potom s danami a odvodmi? Platia sa, alebo nie? Ak ano, plati ich ta fyzicka osoba sama, alebo mu ten prijem zdanuje uz spravca? A nie je prca na dohodu casovo obmedzena? Teda, ze moze odrobit max. XY hod. za mesiac? A moze robit pracu na dohodu, ak je v inom zamestnaneckom pomere?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rast0 Pozri príspevok
    Vrela vdaka. Len ten obrazok ma dost male rozlisenie, takze to nie je citatelne.
    Ulož si v PC a otvor v nejakom prehliadači obrázkov, tam si to môžeš zväčšiť, potom bude text lepšie čitateľný. Bohužiaľ teraz mám k dispozícii takúto naskenovanú verziu.

    rast0 Pozri príspevok
    Na zaklade toho, co si uviedol, ako je to potom s danami a odvodmi? Platia sa, alebo nie? Ak ano, plati ich ta fyzicka osoba sama, alebo mu ten prijem zdanuje uz spravca?
    Takúto mzdu zdaňuje zamestnávateľ, takže zamestnanec z tých 3000 dostane 2430. Preto je tam napísané, že 3000 brutto.

    rast0 Pozri príspevok
    A nie je prca na dohodu casovo obmedzena? Teda, ze moze odrobit max. XY hod. za mesiac?
    O tom pojednáva § 228a Zákonníka práce. Na dohodu môže zamestnanec robiť max. 10 hodín týždenne, doba platnosti dohody nie je obmedzená.


    rast0 Pozri príspevok
    A moze robit pracu na dohodu, ak je v inom zamestnaneckom pomere?
    Áno, môže, to sa nevylučuje.

    rast0 je offline (nepripojený) rast0

    rast0
    Chobot Pozri príspevok
    Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce. Napr. my máme takto zazmluvneného domovníka, ktorý je priamo z domu. Zamestnávateľom je správca a on je zamestnancom. Vzor jeho zmluvy je v prílohe. Uprav si len náplň činnosti, doporučujem presne stanoviť harmonogram upratovania.
    Osobne si vsak myslim, ze domovnika vobec nemusite mat zazmluvneneho. Domovnik (zastupca vlastnikov) a jeho funkcia vyplyva zo zakona o vlastnictve bytov. Odmenu mu spravca normalne vyplati a on si prijem zahrnie do danoveho priznania. Ale funkcia mu vyplyva na zaklade odsuhlasenia na schodzi vlastnikov.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    rast0 Pozri príspevok
    Osobne si vsak myslim, ze domovnika vobec nemusite mat zazmluvneneho. Domovnik (zastupca vlastnikov) a jeho funkcia vyplyva zo zakona o vlastnictve bytov. Odmenu mu spravca normalne vyplati a on si prijem zahrnie do danoveho priznania. Ale funkcia mu vyplyva na zaklade odsuhlasenia na schodzi vlastnikov.
    On nie je zástupca vlastníkov. AKo zástupcu vlastníkov máme zvolený výbor o 6 členoch. Tí to robia dobrovoľne bezplatne. Domovník je platená funkcia. Funkcia domovníka nevyplýva zo zákona.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Chobot Pozri príspevok
    Ak to bude teda fyzická osoba, tak stačí krátka dohoda o vykonaní práce.
    Chobot, ja by som povedala, ze dohoda o pracovnej cinnosti - nakolko ide o pravidelnu, opakuju sa cinnost, max. 10 hodin tyzdenne, ako si uviedol v dalsom prispevku. Vzor je aj na 1. strane Porady v Dukumentoch.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lianka Pozri príspevok
    Chobot, ja by som povedala, ze dohoda o pracovnej cinnosti - nakolko ide o pravidelnu, opakuju sa cinnost, max. 10 hodin tyzdenne, ako si uviedol v dalsom prispevku. Vzor je aj na 1. strane Porady v Dukumentoch.
    Áno, súhlasím, v prvom príspevku som aj písal, že treba dohodu o prac. činnosti, len ten vzor, čo mám, je dohoda o vykonaní práce. Takže nech si to rast0 upraví...

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    My tiež máme upratovačku a platíme mesačne v zálohových platbách : príspevok na upratovanie 1,66 eur, jeden byt. Záleží na akej sume sa dohodnete, dohoda o pracovnej činnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.