Zavrieť

Porady

DP pri práci v Cechach i na Slovensku

Ahojte, rada, by som sa opytala jednu vec, len si to overujem.....Ak moja známa pracovala cast roka v cechach a cast roka na slovensku, má riadne potvrdenia i z ciech i zo slovenska o zdanitelnich prijmoch, preddavkoch poistné atd. Keď si podavala DP A-čkove na Slovensku v roku 2007 za rok 2006 v oddieli V. kde sa po odpočítaní povinného poistného od uhrnu prijmov zistuje základ dane..... uhrn poistného počítam podla par.5. ods 8 zákona len z poistného zaplateného na slovensku? alebo i z ciech? myslim ze len zo slovensska je to tak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Je to zovseobecnené to vsetko viem aj rozumiem, ale nemám tu priamu odpoved ci sa odvody z ciech prepočítavajú a scítavajú spolu s našimi odvodmi ako uhrn poistného?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Mala by najprv podať v ČR daňové priznanie z príjmov dosiahnutých v ČR. A potom na SR podať DP z celosvetových príjmov. V tomto DP na Slovensku použiješ už iba základ dane vyčíslený v DP ČR.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Ona bola zamestnaná v CR dostala potvrdenie o zdanitelných príjmoch a mala i rocné zuctovanie záloh v Čechách, ktoré jej boli vrátené. I tak mala podat DP naco? Takze ako mala postupovat.....boze moj to uctovnictvo radsej vo vazeni prisivat gombiky fakt....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Ona bola zamestnaná v CR dostala potvrdenie o zdanitelných príjmoch a mala i rocné zuctovanie záloh v Čechách, ktoré jej boli vrátené. I tak mala podat DP naco? Takze ako mala postupovat.....boze moj to uctovnictvo radsej vo vazeni prisivat gombiky fakt....
    Hrubo písané nebolo v pôvodnom zadaní, preto som písal o podaní DP v ČR.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    Spocitala som prijmy od vsetkych zamestnávateľov + z Ciech, poistné som dala iba zo Slovenska hoci na potvrdeni z ciech bolo uvedene tiez. bolo to správne alebo nie ? Ak by som dala i poistné z Ciech základ dane by bol nizsi, takze ako ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    danka101 Pozri príspevok
    Ona bola zamestnaná v CR dostala potvrdenie o zdanitelných príjmoch a mala i rocné zuctovanie záloh v Čechách, ktoré jej boli vrátené. I tak mala podat DP naco? Takze ako mala postupovat.....boze moj to uctovnictvo radsej vo vazeni prisivat gombiky fakt....
    danka101 Pozri príspevok
    Spocitala som prijmy od vsetkych zamestnávateľov + z Ciech, poistné som dala iba zo Slovenska hoci na potvrdeni z ciech bolo uvedene tiez. bolo to správne alebo nie ? Ak by som dala i poistné z Ciech základ dane by bol nizsi, takze ako ?
    V ČR má daňovú povinnosť vysporiadanú cez ročné zúčtovanie dani. Potom v daňovom priznaní berieš do úvahy len jej základ dane z ČR.

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    No ked som to teraz prepocitala tak je jasné, ze musim v kolonke poistné spocitat i odvody zo slovenska i z ciech. Lebo ak je smerodatny zd z ciech, tak ten uz vznikol po odpocitaní poistného..... Je to tak milý smith?

    olasova je offline (nepripojený) olasova

    olasova
    danka, ja robim pravidelne tieto DP a musis zapocitat aj ceske odvody.
    V odd. V. Úhrn príjmov bude úp zo SR a úp z ČR (prepočítaný kurzom, ako je napísané vo vysvetlivkách k DP). a to isté bude aj s poistným úhrn poistného: poistné zo SR a poistné z ČR (prepočítané kurzom) a vypočítaš základ dane. potom odpočítaš všetky zníženia základu dane a vypočítaš základ da znížený o sumy nezdanitelné a potom vypočítaš daň´. Potom dáš do "Výpočet dane uznanej na zápočet na tuzemskú daň.povinnosť zo zaplatenej dane v zahraničí" : úp zo zahraničia (bez príjmov SR), daň zaplatená v zahr. (prepočítaná kurzom). vypočítaš percento dane na účely zápočtu, a potom pokračuješ vo výočte kolko sa započíta s dane zaplatenej v zahraničí. Víde ti koľko má doplatiť (ešte sa mi nestalo, že by niekomu vyšlo nedoplácať) a do riadku úhrn preddavkov na daň zrazených podľa §35 dopíšes slovenskú daň. A koooonečne sa dopracuješ koľko má doplatiť alebo koľko jej vrátia.

    Veľa zdaru, dúfam, že ti to pomohlo. Ahoj

    danka101 je offline (nepripojený) danka101

    danka101
    super, velmi pekne dakujem uz len malu podotazocku, ak je v riadku 50 0./pretoze jej preplatky vrátili/ tak v riadku 52 bude tiez 0?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.