Zavrieť

Porady

dohoda

ahojte,opat sa na vas obraciam s otazockou:do zaciatku marca sme mali zamestnancov, kt.pracovali na zivnost, ALE prisli nove pravidla a uz nemohli mat vyplatene svoje mzdy formou faktur za vykonane sluzby - t.z. zatial nemaju vyplatenu ziadnu odmenu, kedze tato forma bola z vedenia zatrhnuta, a preto prosim vas vsetkych poradakov o radu: aku formu mam zvolit, aby som im vyplatila to, za si odviedli pracu: (neexistuje nejaka dohoda, zmluva alebo hocico - proste aby tie svoje peniaze dostali - samozrejme od marca su riadni zamestnanci na TPP, ale ako riesit ich situaciu do tohto obdobia???
velmi pekne prosim o radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    stanicapap
    ahojte,opat sa na vas obraciam s otazockou:do zaciatku marca sme mali zamestnancov, kt.pracovali na zivnost, ALE prisli nove pravidla a uz nemohli mat vyplatene svoje mzdy formou faktur za vykonane sluzby - t.z. zatial nemaju vyplatenu ziadnu odmenu, kedze tato forma bola z vedenia zatrhnuta, a preto prosim vas vsetkych poradakov o radu: aku formu mam zvolit, aby som im vyplatila to, za si odviedli pracu: (neexistuje nejaka dohoda, zmluva alebo hocico - proste aby tie svoje peniaze dostali - samozrejme od marca su riadni zamestnanci na TPP, ale ako riesit ich situaciu do tohto obdobia???
    velmi pekne prosim o radu...
    Takéto zmeny a opatrenia sa nerobia spätne! Ale čo už. Ani živnosť, ani DVP či PP, potom ako riešenie vidím možnosť použitia vhodného typu zmluvy na mesiac február - napr. mandátna zmluva, príkazná zmluva aj trebárs s charakterom činnosti, ktorý by bol zdaňovaný podľa §5. Celý brutto príjem za mesiac január by som spojil s februárom. Samozrejme by som zrazil aj z tohto príjmu preddavky na daň z príjmu a odviedol.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    ak tomu dobre rozmumiem, tak im mam urobit nejaku zmluvu (nebola by navhodnejsia napr. nepomenovaná?) dat im dat odmenu, ktora im prinalezi za tie 2 mesiace, a potom uz len staci odviest dan z prijmu? nemusi sa robit nic iné? je to priechodné - nemoze na to vedenie nic namietat?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=stanicapap]ak tomu dobre rozmumiem, tak im mam urobit nejaku zmluvu (nebola by navhodnejsia napr. nepomenovaná? Prečo "nepomenovaná". Zamestnanci predsa nevykonávajú "nepomenovateľnú činnosť". Vari áno?! ) dat im dat odmenu, ktora im prinalezi za tie 2 mesiace, a potom uz len staci odviest dan z prijmu? Vidí sa mi čistejšie, za daných okolností , predtým navrhované riešenie. Zárobok za 1 - 2 /2006 by sa nemal miešať do obdobia od 01.03.2006 - pracovné pomery. Už kvôli skresľovaniu priemeriek, pre prípadné iné možné nezrovnalosti. nemusi sa robit nic iné? je to priechodné - nemoze na to vedenie nic namietat? Vedenie môže namietať voči čomukoľvek. Od toho je vedenie

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=STRELEC]
    stanicapap
    ak tomu dobre rozmumiem, tak im mam urobit nejaku zmluvu (nebola by navhodnejsia napr. nepomenovaná? Prečo "nepomenovaná". Zamestnanci predsa nevykonávajú "nepomenovateľnú činnosť". Vari áno?! ) dat im dat odmenu, ktora im prinalezi za tie 2 mesiace, a potom uz len staci odviest dan z prijmu? Vidí sa mi čistejšie, za daných okolností , predtým navrhované riešenie. Zárobok za 1 - 2 /2006 by sa nemal miešať do obdobia od 01.03.2006 - pracovné pomery. Už kvôli skresľovaniu priemeriek, pre prípadné iné možné nezrovnalosti. nemusi sa robit nic iné? je to priechodné - nemoze na to vedenie nic namietat? Vedenie môže namietať voči čomukoľvek. Od toho je vedenie
    "Vedeniu" by som vysvetlil: od 01.03. začína nová forma zamestnávania. Od dátumu nástupu do pracovného pomeru sa bude proste postupovať ako voči zamestnancom a nie "živnostníkom" a pod. Netreba si hneď začiatok zanešváriť dopadmi z predchádzajúceho obdobia.
    Len ako perličku: to by novo nastupujúci zamestnanci dostali napr. odmeny vo výške zhruba svojho dvojnásobku platu? Vyzeralo by to podivne.

    stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

    stanicapap
    dakujem vam velmi pekne za odpoved-a predsa este jedna otazocka (ja nie som totiz mzdarka!!) tu dan mam odviest tak, ze to napisem do vykazu spolu s ostatnymi odvodmi (preddavok dane za zamestnanca - neviem ci hovorim rovnakou recou ako vy mzdari :-)

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    stanicapap
    dakujem vam velmi pekne za odpoved-a predsa este jedna otazocka (ja nie som totiz mzdarka!!) tu dan mam odviest tak, ze to napisem do vykazu spolu s ostatnymi odvodmi (preddavok dane za zamestnanca - neviem ci hovorim rovnakou recou ako vy mzdari :-)
    Áno - Ty hovoriť aj rečou nášho kmeňa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.