Zavrieť

Porady

Auto Eshop

Zdravím všetkých,
na porade som toho preštudoval o eshopoch hodne a už nejaký čas som rozhodnutý si tiež jeden založiť, bude to predaj pneu, diskov a autodoplnkov všetkého druhu. Chcem sa opýtať ak tu má niekto skúsenosti s tým, či je možné a lepšie odoberať disky a pneumatiky od výrobcov alebo od veľkoskladov ? Taktiež by ma zaujímalo, či sú dodávatelia schopní a ochotní dodať tovar priamo zákazníkovi ? To preto aby som na začiatok nemusel mať sklad s veľkými zásobami. Nechcem od nikoho kontakty na dodávateľov alebo niečo podobné, skôr by som potreboval nejaké praktické rady a skúsenosti.
Ďakujem za príspevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    To co popisujes sa vola dropshipping (dodavatel posiela priamo zakaznikovi z eshopu tovar). Hladaj na internete, mozno sa ti nieco podari.

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    V prvom rade si treba prestudovat ake ma kto podmienky, nie vsetci vyrobcovia predavaju hocikomu (casto musi ist o velke odbery a vacsinou maju zmluvnych zastupcov), samozrejme kvoli konkurencie schopnosti je najlepsie najst si vybrane tovary s najlepsou cenou zo zahranicia. Pre zaciatok by bolo urcite vyhodne vybrat si niekoho, kto to vie za Vas expedovat (takto funguju aj logisticke centra pre internetove obchody, ktore sa staraju o vsetko po prijati objednavky), ale treba ratat s tym, ze ak bude nejaky dodavatel XY posielat Vas tovar dalej, je pravdepodobne, ze budu na tychto predmetoch reklamne a kontaktne udaje dodavatela XY a tym padom nabuduce budu ludia skusat kupovat priamo tam...

    Prestudovala by som si to a prerata, my mame dlhe roky webshop s motorovymi olejmi a dielmi a kadecim, o pneumatikach sme ani nepremyslali... ludia su pri tovare cez internet casto narocni a cakaju, ze ho budu mat doma, co najrychlejsie (rychle dodanie je aj dolezity faktor, ktory webshop zvyhodnuje pred konkurenciou, aj ked o par eur lacnejsou) a teda treba mat ten tovar skladom, co je velmi narocne na priestor (vsetci vieme kolko miesta zaberu 4 pneumatiky )... SAMOZREJME neodradzam nikoho od niecoho takehoto, internetove obchodovanie ma velku buducnost a preda sa tam vsetko.

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    no ja mam shop a autodoplnkami o tom by som ti vedel porozpravat ale konkurencii asi nie ... no a disky a pneu tak to skoncilo u mna skor ako zacalo... dost komplikovana zalezitost to je.

    D.Halas je offline (nepripojený) D.Halas

    D.Halas
    Co sa diskov a pneu tyka, z funkcneho hladiska je relativne narocne vytvorit uzivatelsky pohodlne riesenie. Narocnejsia praca - vyssie vydavky na jej pripravu.

    Co sa dropshippingu tyka, na porade uz bolo parkrat vysvetlovane, preco toto riesenie na Slovensku nie je v sulade so zakonmi. V tejto sekcii urcite najdete vsetko potrebne pri troche hladania.
    No ja si ešte ten dropshipping skúsim nájsť, veľa tém je už uzavretých a nedá sa do nich nahliadnuť. Chápem že to nie je najlepšie riešenie, ale zatiaľ nemám ani predstavu o tom, koľko kusov z ktorých modelov by som napríklad mal nakúpiť ak by som sa rozhodol že si ich predsa len nakúpim? Samozrejme že budem limitovaný peniazmi a veľkosťou priestoru, mám ale trocha obavy aby mi nezostali trčať na sklade. Začal by som možno zo zásobou napríklad 100 kusov najpredávanejších s nižšími cenami a podľa záujmu by som uspôsoboval zásoby.

    Druhou možnosťou je začať s doplnkami a keď dám dokopy nejakú klientelu a sumu peňazí tak nakúpim pred sezónou napríklad jarnou / letnou väčšie množstvo ?

    Musím to samozrejme dobre premyslieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.