Zavrieť

Porady

OVB

Zdravím Vás!
Pozná niekto firmu OVB rád by som sa niečo bližšie dozvedel
za príspevky Ďakujem
Usporiadat
chomistek2 chomistek2

chomistek2 je offline (nepripojený) chomistek2

Ahoj pýtaš sa na firmu OVB ??
Čo chceš konkretne o nej vedieť ?
0 0
prainer prainer

prainer je offline (nepripojený) prainer

Ahoj ďakujem že si sa ozval
Chcel by som sa dozvedieť niečo viac aká je náplň práce, systém odmeňovania atd. všeobecné info
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
náplň práce - chodíš po dedine a skúšaš poistiť koho sa dá. Keď už sú všetci vo vašej dedine poistení, tak to skúšaš na diskusiách na internete.
systém odmeňovania - z uzavretej životnej poistky ide asi 1-2 ročné poistné na provízie. Niečo z provízie dostane centrála, potom šéf šéfa tvojho šéfa, ..., niečo priamo tvoj šéf, a zbytok nakoniec ty.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

falap Pozri príspevok
náplň práce - chodíš po dedine a skúšaš poistiť koho sa dá. Keď už sú všetci vo vašej dedine poistení, tak to skúšaš na diskusiách na internete.

systém odmeňovania - z uzavretej životnej poistky ide asi 1-2 ročné poistné na provízie. Niečo z provízie dostane centrála, potom šéf šéfa tvojho šéfa, ..., niečo priamo tvoj šéf, a zbytok nakoniec ty.

To myslíte vážne že chodíte po dedine? Dúfam že toto je žart!

V systéme v celku súhlasím- doplním sú tam ešte cca 10 % z provízie storno poplatky to preto že kto uzavrie zle zmluvu, "nevýhodne pre klienta" a klient na to príde alebo kvôli financiam zmluvu zruší tak z vašeho storno poplatku je provízia vrátená danej poisťovni.

Finančné poradenstvo je také že pokiaľ vy nebudete počúvať svojho klienta, nikdy k nemu nebudete mať dôverní vzťah a platí aj naopak, potom nepochopí vašu prácu nedostanete odporúčanie a potom chodíte ako píše falap po dedine a za krátko krachujete..........
Ak neviete komunikovať s ľuďmi.( aj s bezdomovcami to je jedno)
Neviete počúvať ľudí. ( tvrdíte a presviedčate to svoje)
Nemáte svoj názor. ( opakujete čo kto povedal)
Som ovplyvniteľný. ( robíte to čo chcú iný a nie to čo chcete vy)
Neviete prehrávať!
Neviete odpúšťať (kolegom v práci)

Tak žiadne FP nerobte. Prečo? Všade sa tlačí do práce, robia sa marketingi, ale to je všade kde sa točia peniaze a pokiaľ ste odpovedali čo len na jednu otázku neviem, nemám tak máte problém.

OVB sú ľudia ako všade inde, úroveň znalosti sa oproti roku 2004 zlepšil o 100% aj komunikácia z poisťovňami, z bankami je trochu problém, bankári poradcov berú ako konkurenciu čo im odlýva peniaze,.

Ak sa stanete FP tak ním buďte ale prezentujte sa sám za seba, svojimi znalosťami.
Lebo viete ako to : Teoria na 100 %
a prax = sadni si a ukáž čo vieš 10% ?!
0 0
Filip Glasa Filip Glasa

Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

Založil som Finstat.sk
To myslíte vážne že chodíte po dedine? Dúfam že toto je žart!
povedzme že je to niečo medzi vtipom a serióznou informáciou. Ja neviem ako presne rôzni sprostredkovatelia zháňajú kontakty, ale rozhodne je to typ práce a la obchodný zástupca. To sa môže robiť na vysokej úrovni, ale aj zvonením po dedine, alebo obtelefonovávaním podľa tel. zoznamu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne si pozrite tie prve tri prispevky. Pripomina mi to prvu lekciu z ucebnice cudzieho jazyka:

Dobry den, ja som pan Novak.

Dobry den, Vy ste pan Novak? Ja som pan Kovac.

Ja som z Bratislavy. A Vy ste odkial?

Ja som z Nitry.


Teda nie skutocny rozhovor dvoch ludi, ale umelo vytvoreny dialog...
0 0
wildwind wildwind

wildwind je offline (nepripojený) wildwind

Je to obchod ako kazdy iny, tu sa predavaju informacie.. Ani v potravinach ti nepovedia: cav kamo, co by si rad?
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

wildwind Pozri príspevok
Je to obchod ako kazdy iny, tu sa predavaju informacie.. Ani v potravinach ti nepovedia: cav kamo, co by si rad?
Ake informacie? Ako minut peniaze?
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

wildwind Pozri príspevok
Je to obchod ako kazdy iny, tu sa predavaju informacie.. Ani v potravinach ti nepovedia: cav kamo, co by si rad?

Ja by som povedala tak že ani v obchode sa nedozvedia,: koľko budem mať % z tržby.

A ľudia sa nepýtajú keď si kúpia nákup : Koľko % z nákupu máte vo výplate?


Ja by som rada vedela či sa niekedy niekto v obchode opýtal predavača / podnikateľa aké % má z predaja? Ale FP sa to pýtajú
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

dadina Pozri príspevok
Ja by som povedala tak že ani v obchode sa nedozvedia,: koľko budem mať % z tržby.

A ľudia sa nepýtajú keď si kúpia nákup : Koľko % z nákupu máte vo výplate?


Ja by som rada vedela či sa niekedy niekto v obchode opýtal predavača / podnikateľa aké % má z predaja? Ale FP sa to pýtajú
No každá slušná firma zverejňuje svoje fin výsledky kde sa to dozvieš, pri fin poradcoch je to skôr opak- čo najviac zamlžiť. Prečo asi? A napr zdravotné poistenie si musíš platiť a tam je výška zisku zo zákona daná. Pri liekoch takisto. Moc by som sa nasmial ak by sa zákonom obmedzila aj provízia poradcov
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
No ahojte, ja pracujem v OVB a zatiaľ som spokojná....

Každý ma zafixovanú predstavu ze ovbáci sú poisťováci, to tak nie je.
Náplnou práce je ukazovať ludom ako pracovať s peniazmi.

Prídete do poisťovne, tam vám predajú ich produkt. Bez možnosti, aby klient dostal informácie ze v tej ktorej poistovni to má lepšie. Teda vypracujeme celý finančný plán podľa potrieb klienta. Samozrejme ze nenúkame poistku, ked nemá z čoho platiť.
Dosť sa orientujeme na úvery, teda pozháname ten najlepsí šitý klientovi na mieru. Ci sa jedná o hypotéku alebo iný úver. A ist do úveru bez poistky je riziko.
V bankách sú ku mne ústretoví, lebo províziu majú aj oni, treba si len vypracovat pozitívne vzťahy.

Este niečo, k informáciam sa dostávame ako prví cez skolitelov financných spoločností.

Keby to nefungovalo, tak asi nezije ani jeden z nás. A čo sa týka hladania klientov, to sa treba naučit - komunikácia. Najprv príbuzní a známi, ked sú spokojní, radi dajú kontakt na dalsieho.

Náplnou práce je aj stavebné sporenie a investovanie.

Nikomu neberiem jeho názor, ale treba uviesť veci na správnu mieru.....
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

miuska7 Pozri príspevok
dobry den,chcela by som sa spytat,ci sa na tejto stranke nenajde nejaky financny poradca ktory sa k takejto praci dostal cez OVB.Dostala som od nich pracovnu ponuku a rada by som sa porozprvala s nejakym clovekom co ma v tejto oblasti skusenosti,ako sa mu dari,ako zacinal a podobne.dakujem
prainer Pozri príspevok
Zdravím Vás!
Pozná niekto firmu OVB rád by som sa niečo bližšie dozvedel
za príspevky Ďakujem

Po úspešnom (online) vyplňovaní daňových priznaní s milionárskymi daňami a pred vypuknutím sezóny RZZP hitom "medzisezóny" na porada.sk bude asi OVB
Naposledy upravil endrju : 10.04.08 at 19:49
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

Ja osobne nemam dobré skúsenosti s ľudmi pracujúcimi s OVB. Ci uz sa jednalo o stavebky, 2 piliér...alebo akákoľvek poistka....V mojom prípade šlo o ľudí...ktorí si vyzerali profesionálne a presvedčivo..., ale ich prvý záujem bolo dostať klienta do hrsti a zarobiť peniaze...dostať províziu a potom sa na neho vykašlať. Za rok - dva, dotyční prestali robiť v tejto spoločnosti...a mne už nemal kto poradiť ohľadom zmlúv s nimi uzavretými. Teraz si vysondujem sama, kde sa čo oplatí (poistka, bankový účet, úver..atď) a idem priamo do banky alebo poisťovne za ľudmi, ktorí tam pracujú roky. Ale samozrejme každí má iné skúsenosti. Ja negatívne.
0 0
prainer prainer

prainer je offline (nepripojený) prainer

Pozitívne aj negatívne názory. Aj mne sa naskytla možnosť pracovať v OVB poradí niekto najlepšie z firmy
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
prainer Pozri príspevok
Pozitívne aj negatívne názory. Aj mne sa naskytla možnosť pracovať v OVB poradí niekto najlepšie z firmy
a neberu nahodou kazdeho?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
misomiso Pozri príspevok
Hlavne si pozrite tie prve tri prispevky. Pripomina mi to prvu lekciu z ucebnice cudzieho jazyka:

Dobry den, ja som pan Novak.

Dobry den, Vy ste pan Novak? Ja som pan Kovac.

Ja som z Bratislavy. A Vy ste odkial?

Ja som z Nitry.

Teda nie skutocny rozhovor dvoch ludi, ale umelo vytvoreny dialog...

presnetak aj ja som mala ten istý pocit. že si tu zas niekto si zháňa kšefty. veď to normálne bije do oči
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

waitinka7 Pozri príspevok
Ja osobne nemam dobré skúsenosti s ľudmi pracujúcimi s OVB. Ci uz sa jednalo o stavebky, 2 piliér...alebo akákoľvek poistka....V mojom prípade šlo o ľudí...ktorí si vyzerali profesionálne a presvedčivo..., ale ich prvý záujem bolo dostať klienta do hrsti a zarobiť peniaze...dostať províziu a potom sa na neho vykašlať. Za rok - dva, dotyční prestali robiť v tejto spoločnosti...a mne už nemal kto poradiť ohľadom zmlúv s nimi uzavretými. Teraz si vysondujem sama, kde sa čo oplatí (poistka, bankový účet, úver..atď) a idem priamo do banky alebo poisťovne za ľudmi, ktorí tam pracujú roky. Ale samozrejme každí má iné skúsenosti. Ja negatívne.
Kontaktujte OVB!! Neexistuje aby človek ktorý skončil v OVB, neodovzdal, všetkých svojich klientov svojmu nadriadenému, ktorý urči / pridelí vám nového poradcu! Za toto hrozí FP pokuta, alebo zánik spolupráce v OVB! Servis musí byť!!!!!!!
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

prainer Pozri príspevok
Pozitívne aj negatívne názory. Aj mne sa naskytla možnosť pracovať v OVB poradí niekto najlepšie z firmy
Asi ťažko všetky majú rovnaký systém práce
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

padro Pozri príspevok
a neberu nahodou kazdeho?
Aj ja mám ten pocit....v OVB môže robiť asi už aj bezdomovec. Im je jedno kto je to, či je to človek so vzdelaním, s vedomosťami...s dobrým vyjadrovaním atď....alebo nie. Je to pre nich len človek, ktorý im bude nosiť peniaze. A preto je týchto "poisťovákov" ako divého maku na poli.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
waitinka7 Pozri príspevok
Aj ja mám ten pocit....v OVB môže robiť asi už aj bezdomovec. Im je jedno kto je to, či je to človek so vzdelaním, s vedomosťami...s dobrým vyjadrovaním atď....alebo nie. Je to pre nich len človek, ktorý im bude nosiť peniaze. A preto je týchto "poisťovákov" ako divého maku na poli.
musia mat maturitu, takze len tak vymetené hlavy spod mostov sú tam neni.

A aby si niekto maturu nevytlačil na pc, čo uz nie je problém, tak musí byť overené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať